Jump to content


Motorna Ulja



8 replies to this topic

#1 Alexandar :D

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 738 posts
  • MestoPancevo
  • VozimV-Max 1200ccm

Posted 28 September 2011 - 15:33

Ovde pisite o opstim iskustvima 2T i 4T ulja bilo da su lose ili dobre strane kao i sama cena i kvalitet.

Evo pocecu ja.Posto ne vozim skuter nesto dugo imao sam prilike koristiti samo 2 ulja,a prvo ulje je :

1.Mobil extra 2T polusinteticko

Posted Image
Koristio sam doticno ulje oko 700km ako se ne varam,a pre toga je glava bila ociscena.Nakon skidanja glave utvrdjeno je da je dosta garava tj chadjava tako da bi ovom ulju tu dao jedan minus.Ono sto je dobro kod njega jeste da zadovoljava standarde i da je cena pristupacna oko 600din i da ima u sebi smokeless tehnologiju.Dakle opsti utisak je bio da ne dimi i da ne smrdi puno.

2.Bardhal KTS 2T.Odnosno scooter racing oil.

Posted Image

Ovo ulje je zamenilo doticno Mobil ulje i vec posle prvog sipanja se osetila razlika u radu motora.Razlog tome je octan booster koji se nalazi u njemu kao i dosta aditiva koji ciste motor i dodatno ga podmazuju i daju smokeless ucinak.Odnosno motor ne dimi pa skoro uopste tek tek se vidi kad je hladan.Dakle ovo ulje je bilo vozeno oko 300km i nakon cilindra odnosno prebacivanja sa 50ccm na 70ccm utvrdjeno je da je glava apsolutno cista,tek tek se negde bila nazirala koja chadj.Da napomenem da je pre toga glava bila skracena za 1mm pa je bila apsolutno cista.Moje sve preporuke idu ovom ulju jedino sto mu zameram jeste da ipak nije za slabije masine sto sam i danas saznao da ovo ulje iako ne pise da je 100% sinteticko ipak jeste jer u rangu sa Motul Scooter Power 2T ulju koje takodje sinteticko.Tako da za njegovo apsolutno sagorevanje ipak trebaju malo visi obrtaji tacnije tu oko 10 000 pa na gore.A sad posto sam presao na 70ccm masinu i posto se vrti na 10 000 obrtaja trenutno,a vrtece se i do 11 000 obrtaja ostacu na njemu jer nema razloga da ga menjam.E sad ono sto je najinteresantnije je cena za koju nazalost ne mogu da kazem da je povoljna.Cena je 1350dinara,dok je recimo Motul oko 1450 znaci tu su.Ipak za kvalitetnija ulja treba izdvojiti koji dinar vise.Naravno kao i Mobil ulje ovo takodje ispunjava sve standarde koji se traze.Ako se ne varam ovo ulje je najjace u rangu Bardhal ulja za 2T motore.

#2 Boza

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,532 posts
  • MestoSopot
  • VozimKeeway Fact

Posted 28 September 2011 - 19:17

Iznecu i ja svoja izkustva...
Posted Image
Motul scooter expert, polusinteticko ulje.. Po meni najbolje ulje za standardne, base i slabije midrace cilindre.. Na serijali vozeno preko 10000km.. Nakon otvaranja cilindra, na klipu nije bilo cadji, kao ni na glavi, dok je na izduvu ostalo jedva malo, sve preporuke.. Minus je samo cena..

Posted Image
Ipone scoot run2, puna sintetika.. Potrosena jedna flasa, oko 1000km predjeno sa njim.. Posle prvog skidanja na glavi nije imalo cadji, dok je na klipu imalo dosta garezi nakupljeno, sto je ok jer je motor bio u fazi razrade, mali obrtaji i visok procenat ulja. Posle stavljanja novog klipa, i skidanja cilindra pre neki dan, utvrdio sam da na glavi ima po malo garezi, kao i na klipu, dok na izduvu nema.. Ovo ulje je ipak sa malo nabrijanije masine od moje, koje idu dosta preko 10000 obrtaja.. Odlcno ulje, sa odlicnom cenom.. A mirise na jagodu, to je dodatni +..

Sad sam zA serijalu poceo da koristim M STIL ulje, za motorne testere, trimer... Ako motorka koja se vrti na 11-12 hiljada obrt. moze da radi na tom ulju sto ne bi mogao moj skut, koji ne prelazi 8000... Na bocici pise, visokokvalitetno polusinteticko ulje, preporucljivo za visokoturazne motore... Proizvedeno u EU (mada sumnjam da je u nemackoj, jer bi tako pisalo, ne bi pisalo EU)..Sliku nemam, slikacu pa cu ubaciti...

#3 dusanlisinac

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 28 posts
  • MestoAleksandrovac
  • VozimPeda Timax 50

Posted 24 June 2014 - 17:10

Sad citam ovu temu pa reko da iznesem i ja svoja iskustva.
Od prvog dana kupovine skutera sipam samo motul puna sintetika, za skutere koji sami mesaju. Litar ulja kosta 1200din, u Krusevcu gde ga ja kupujem. Prelazim oko 1000km sa jednim litrom, nisam bas merio ali toliko od prilike.
Skuter je presao oko 7000km, masinu sam skoro otvarao i verujte mi da je kao nova, ja sam bio odusevljen. u pitanju je skut marke peda timax50. Steta sto nisam slikao da pokazem.

#4 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 24 June 2014 - 23:53

Interesuje me samo koliki je depozit na celu klipa i u izduvnom kanalu. Full sintetika nema sta da trazi kod serijskih skutera pa cak i kod base kitova 70cc odlicno radi polu-sintetika.

#5 Grale

    Član

  • Senior Members
  • PipPipPip
  • 1,500 posts
  • MestoKC
  • VozimDitech

Posted 25 June 2014 - 00:03

Repsol Moto Scoot ili kako se već zove i Motul Scoot Expert trošim zadnjih par godina, vrhunska ulja, cijena cca 5-6€ po litri.
Garezi nimalo po klipu i glavi, nešto u ispuhu sitno.

#6 sinisa93

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,551 posts
  • MestoPrnjavor
  • VozimPiaggio NRG Power DT

Posted 25 June 2014 - 00:49

Blago vama kad su vam takve cijene ulja... Evo ja vec par godina koristim samo taj Repsol Scooter ili Repsol Town... Sad sam uzeo Castrol Actevo... Castrol je ovamo kod nas 10, a Repsol oko 11e...
Uglavom ulja su odlicna, sa Repsolom ne ostaje nista cadji, klip dobije samo onako zuckasto-zlatnu boju :D

#7 Boza

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,532 posts
  • MestoSopot
  • VozimKeeway Fact

Posted 25 June 2014 - 02:00

View PostGrale, on 25 June 2014 - 00:03, said:

Repsol Moto Scoot ili kako se već zove i Motul Scoot Expert trošim zadnjih par godina, vrhunska ulja, cijena cca 5-6€ po litri.
Garezi nimalo po klipu i glavi, nešto u ispuhu sitno.

Ovo podebljano je kod nas oko 10e. Mnogo je skuplje nego ko vas.

#8 Grale

    Član

  • Senior Members
  • PipPipPip
  • 1,500 posts
  • MestoKC
  • VozimDitech

Posted 25 June 2014 - 08:25

Skupo je i kod nas, u lokalnim trgovinama min 10 €, preko webShopa od MS-a je bilo tako jeftino, ili u nekoj trgovini uzet na veliko, barem karton.

#9 Mihajlo

    Član

  • Start Members
  • PipPipPip
  • 243 posts
  • MestoGradiška
  • VozimNRG Power

Posted 25 June 2014 - 13:57

STIHL ulje koristim za sve motore.Odlicno ulje,sve preporuke!

Послато са GT-I5500 користећи Тапаток 2





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users