Jump to content


-Sprint Exactly-



495 replies to this topic

#21 Sloba15

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Exactly

Posted 10 January 2012 - 19:36

Danas mi je stigao Hladnjak i pumpa za vodu
Posted Image

Malo zajebancije http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/smile.png
Posted Image

isekli smo nosac i nasli mesto gde ce ici hladnjak ;) sutra cu slikati sve lepo pa okaciti slike i nastaviti sa radom :)

#22 Sloba15

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Exactly

Posted 10 January 2012 - 19:45

http://www.scooter-r...-only-track-use Drugar jedan iz Italije...eo kako oni to tamo rade...inace dobio je na tomboli nekakvoj r/t cilindar,r/t struju,r/t auspuh i nisam siguran dali i radilicu...http://forum.pyrotherm.rs/forum/public/style_emoticons/default/smile.png a ovo ostalo je sam sve kupovao i vozi ga samo po stazi ;)

#23 Sloba15

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Exactly

Posted 11 January 2012 - 17:39

Eo danas se malo radilo...Nosac hladnjaka je skoro gotov,ofarban u crno i sad se susi pa cu ga sutra verovatno montirati
Posted Image

tu ce stajati u plastikama...moracu isecu samo plastiku jednu,razmisljam da ofarbam i hladnjak u crno,ali nzm jel moze da se farba i kakva farba ide? jel mora ona za visoke temperature il sta?

Posted Image

U ovakvom stanju je sada... :)

Juce sam osim nosaca i plastike poslao drugu da odradi u karbon...posto on se bavi l karbonom i tako tim :welcome1: uradio sam par plastika samo da ne bude ciganski sav u karbonu :)

Posted Image

Posted Image

To je to za danas...msm da cu sutra vec montirati hladnjak i bocu na mesto osim ako mi ne padne na pamet nesto jos da odradim :) pisacu uglavnom sta god budem radio :)

#24 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 11 January 2012 - 19:30

uuuu lepo izgleda ovaj karbon..svaka čast na odrađenom poslu..Nema ništa lepše od zimskih radova, kad imaš vremena na pretek i motor može da se rasturi u delove a da te ne boli duša šta se ne vozaš!

Hladnjak možeš farbati sa običnom farbom, nema potreba za onim za visoke temperature..

#25 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 12 January 2012 - 00:27

dobro je odradio plastike sa karbon folijom, zaista svaka mu čast...

e sad znamo gde je završio zoksi-jev SF2 hladnjak i pumpa, ja ne bi farbao hladnjak iz više razloga.. prvi osnovni je da ćeš sa farbom da začepiš dosta prolaznost saća hladnjaka i izoluješ površinu kojoj je osnovni zadataka da oda toplotu i da što bolje rashladi tečnost... a drugi je da se na aluminijum baš nešto ne hvata farba bez pripreme.. pa samim tim može posle da otpada..

znaš kako ide, kad jednom shvatiš da je hladnjak vrlo bitna stavka u sistemu, onda se posle ne zaj**vaš, nego stavljaš što bolji hladnjak na što boljem mestu... ja sam imao loša iskustva na kymco motoru kada sam se igrao sam grejačima kabine auta.. onda posle svi oteraju motore na frušku, a ja moram da stanem da hladim, pa me čekaju itd... na kraju sam ipak T6 zalepio... mnogi govore da je hladnjak od sf2 jedan od najboljih, pa nemoj te karakteristike kvariti, uradi neku mrežicu u crnoj boji ispred ako ti je baš ružno da se vidi... imaš one korpe za bicikla kineske... baš je cheese takvu doneo da njemu montiramo a i meni je za oko zapala...

#26 Sloba15

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Exactly

Posted 12 January 2012 - 01:04

Pa to...svaki dan po sat-dva raduckas ne zuris nigde :) Karbon je jako dobro ispao bas svidja mi se :) ne izgleda tako dobro na slikama kao zapravo :) nisam nesto razmisljao o tome...necu onda farbati nego cu iseci plastiku samo tu gde je hladnjak a okolo sve da bude zatvoreno...nego jos jedno pitanje...nosac taj koji sam ja napravio je sa strane od tocka otvoren da bi tu bilo otvoreno zbog duvanja u hladnjak a sa druge nije,dali da ovorim i sa druge? ili da ostavim ovako...koliko sam ja kontao treba ta toplota da odlazi negde a nece moci ako tu ima prepreka neka :) jesam upravu? vec sam ga ofarbao al dobro bolje da secem pa da opet farbam nego da zalepi :) ja se jako bojim da to nece biti dobro ida se pregrevati nzm zasto al samo mi to u glavi...rekao sam sam sebi moram uzeti merac za temperaturu pa posle tek obrtomer neki :welcome1: nisam znao to da je jedan od najboljih...kad mi je Mile mali rekao da je od sf2 razmisljao sam dal da ga uzmem reko mozda nije to to :) al drago mi je da cujem ovo...hehe letos ja i vikac isli na jezero u Besenovo i ja imao vazdusaru i na pola puta mrtav motor i reko neces vise :) i to je 1 od razloga sto prelazim na LC...

#27 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 12 January 2012 - 01:10

da sad gledam , izbuši taj nosač da ima rupice po sebi, mora da prolazi vazduh, onamo dalje će prolaziti tim tunelima ispod patosnice to je po meni sve ok,,.. rade je tako radio i mislim da je njemu ok hlađenje... što se obrtomera tiče, ovi digitalci koso i stage6 su kombinovani sa termometrom, i daju jednu sondu uz njih koja se uvrće u glavu, pa možeš da menjaš šta gledaš obrtaje ili temperaturu onim dugmetom malim na njemu...

#28 Sloba15

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Exactly

Posted 12 January 2012 - 01:15

ili neki sto ima sve ili ona dva mala kao videcu jos polako ima vremena...izbusicu onda samo da hladi sto bolje...

#29 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 12 January 2012 - 10:09

pa jedan samo uzmeš Slobo..Onaj Koso ili Stage6 multimeter, on meri i obrtaje i temperaturu, ima i osvetljenje...Ništa ti više ne treba..

#30 Sloba15

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Exactly

Posted 12 January 2012 - 13:56

https://www.scooter-...range-Line.html Ovaj mi se svidja jako :)
• Speedometer 0–360 km/h (or mph)
• Rev counter up to 20,000 rpm
• Scalable rpm curve
• Thermometer 0–250° C (PT-1/8? sensor)
• Engine hours meter 0–999.9 h
• Fuel gauge 0–100%
sve ima :welcome1:


#31 Rade

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 454 posts
  • MestoApatin

Posted 12 January 2012 - 15:06

Dovoljno ce se hladiti, samo posudu postavi sto vislje da bude vise vode u sistemu ili po mogucnosti nadji vecu posudu (od Runnera je ogromna) jer sto imas vise vode u sistemu to ce biti niza temperatura, jer vise vode je uvek teze ugrejati nego malo vode.. Neka logika.
Ja sam stavio posudu od Aprilije koja ima nekih 1-2dl vecu zapreminu u odnosu na onu od SF-a i smanjila se temperatura za par stepeni.
Inace bez termostata kad je napolju 10-15 stepeni temperatura mi se krece 50-55 stepeni (na punom gasu 60). Kad je temperatura 25-30 stepeni temperatura je oko 75 i 80 na punom gasu i kad je ono bas 35+ onda ide oko 80-85c, ali na punom gasu ne dize preko.
Grejanje bez termostata je velik problem kad je ovako hladno, ali dok bude tamo preko 20-ak stepeni ide dosta brzo.. Treba nekih 3km da dodje do 50-55 stepeni da mozes vec malo da ga stisnes.
Meni u tim uslovima Replica napravila vec par hiljada i radi bolje nego prvog dana. Najbolje se ponasa i najvecu krajnju imam na 75-77 stepeni, ali valjda sve zavisi i od ugrejanosti i stanja prenosa.
Evo ti jos koja slika cisto da vidis kako izgleda :welcome1:
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#32 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 12 January 2012 - 16:59

što kaže Rade uvek jebava taj termostat nešto i greje se puno...međutim bez termostata sporo postiže temperaturu, ali ako ga ne voziš kad je temp ispod 10c onda nema problema..
Ovaj obrtomer što si postavio lepo izgleda i meri sve potrebno...ne znam da ga je neko pazario i montirao...možda da ti probiješ led da vidimo kakva je sprava.. :welcome1:

#33 Sloba15

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Exactly

Posted 12 January 2012 - 18:15

Eh hladnjak ovaj sto sam ja uzeo nije u nekom bas stanju neko mu je isekao nosace one pa sam morao da pravim drugaciji nosac :welcome1: imam osecaj da ce otpasti negde....Pa necu voziti ispod 10 stepeni sigurno...sta onda da ne stavljam termostat? Nije problem sacekati malo duze da se zagreje motor... :) Nisam razmisljao o vecoj boci,dobra ideja,al tesko cu naci od runnera bocu,imam u garazi bocu od ulja posto nemam pumpu pa sam i nju izvadio pa mogu da je prepravim nekako ona je dosta velika,sta mislite o tome? Stavio bi je iznad farova gore eo slikao sam
Posted Image

Posted Image


Eo danas sam radio to bi bilo to u vezi nosaca i hladnjaka eo par slika:

Posted Image


Posted Image


Posted Image

Posted Image

To je to za danas...zima je u garazi :)

#34 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 12 January 2012 - 18:33

Samo polako i pedantno http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/thumbup.gif Secam se ovog hladnjaka i poklopca jos dok je bio kod Zoksija na kinezu...bila je to luda makina u S6 street race LC varijanti ...Ni Hebo MR mu nije bio ravan [ ac ]....
Posted Image

#35 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 12 January 2012 - 19:04

deluje ok kako sad stoji

#36 Sloba15

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Exactly

Posted 12 January 2012 - 19:19

Malopre sam gledao dali ce tocak udarati i kad stisnem vile ima mozda 2 cm mesta...ali nece vise da udju vile nadam se da je to kraj koliko vile mogu da rade...nzm...

#37 Rade

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 454 posts
  • MestoApatin

Posted 12 January 2012 - 19:33

Dobro je ako ima 2cm. Ja prvi put kad sam slozio hladnjak je bio malo vise prema napred i kad do kraja pritisnem vile razmak izmedju gume i hladnjaka je bila samo za debljinu malog prsta.. Ali nikad u voznji nije udarilo.
Jako mi se svidja kako si spakovao hladnjak. Skoro pa se nece ni primetiti.
Verovatno da ces moci napraviti da ti posuda od ulja bude posuda za antifriz, samo mislim da ces morati nabaviti jednu Y racvu za creva, jer gore na posudu idu 2 creva.
A hladnjak mozes jos dodatno privezati zicom ili vezicama dole kroz te proreze i kroz nosac.

#38 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 12 January 2012 - 22:55

mala posuda je pod pritiskom, kako grene motor da se greje, u posudi se vrši amortizovanje tečnosti sa vazduhom koji je delom isparenje-... ja sam morao kod sebe da pobrusim čep na posudi da bi uspeo da je stavim i tako sam izgubio ono hermetičko zatvaranje, sada imam situaciju da je velika dilatacija, tj. kada se ugreje , malo izbaci antifriza napolje, i tako u krug dok ne dođem do stadijuma da moram da dopunjujem jer je u hladnom stadujmu skroz prazna..

posudica mora biti pod pritiskom kada motor radi...

#39 Sloba15

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Exactly

Posted 12 January 2012 - 23:36

Ahaaam...e pa nzm onda potrazicu neku bocu vecu...ako ima neko nesto neka mi se javi :welcome1: privezao sam sa vezicama jos malo da budem siguran da nece otpasti :) Jel vile kad ih stisnem do kraja nmgu skroz da udju? ostane nekih 5cm mozda manje? jer koliko god sam pritiskao nisu htele vise od toga a do tada ne udara hladnjak al jos ulaze onda....

#40 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 13 January 2012 - 00:38

vile na SR-ki imaju oko 7cm hod, ne znam kako je kod kineza, ali bi trebalo da ne udare u kraj jer su onda premekane, recimo da celom svojom težinom nagaziš samo na jednu onda može da udari u kraj i to je hod od tih 7 cm





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users