Jump to content


Sprint Grizzy Hebo M.R. 70cc



452 replies to this topic

#1 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 04 January 2011 - 16:13

Radilo se svasta pa da nebi nastavljao od sredine evo kratkog osvrta.
Tekst je c/p sa M.S. foruma.

Hm,sta reci,evo u svoje 42 godine imao sam par skutera,ali mi je zelja oduvek bila da imam neki maksi skuter.
I eto prosle godine pazarim doticni skut,e sad nije bas pravi maxi skut,ali tu je negde,jebe ga sto je 50 ccm.
Kupljen znaci prosle godine,nov i do sada nisam imao nekih vecih problema sa njim.Kinez ko i ostali kinezi.Jedina blokada je bila na CDI pa je to prvo promenjeno,zatim je usledila promena varijomata i odluka je pala na Hebo Next Generation sa kojim sam prezadovoljan.Usledilo je leto i vreline pa sam pristupio busenju dekle i nabavci kevlar remene opet je Hebo u pitanju.
Skut je sa ovim promenama isao super i onda sam bio u nedoumici da li ga tjunirati ili ne.
Na kraju je odluka pala i na svu srecu nastavljen je tjuning.
Da neduzim mnogo Hebo Manston Replica 70,alu cilindar sa jednom karikom je na skutu,agilnost i gradska voznja su mi tada bili prioritet pa je odluka pala na Tehnigas RS II 70 spuh.Arreche 19 karb je tu da ih napoji a za vazduh je zaduzen Koso filter,mada je i airbox prepravljen i prilagodjen setapu.Na skut je montirana i Naraku bobina,Motoforce usis,karbonitne lamelice.Sto se tice kvacila i zvona mogu vam reci da je kinesko radilo super,ali jos zimus sam nabavio Motoforce Evolutio 107 a pre nekih 10 dana i serisko Minarelli zvono,tako da sam to namontirao ali nema nikakve razlike.
I evo do sada ima 3200 km. a od toga 1300 kako je pao tjuning i nemam nikakvih problema.
Posto slika govori hiljadu reci evo i par slicica.
Posted ImagePosted Image

Evo i snimka kako je tada isao,kasnije nisam snimao na zalost ali popravicu se pa ce biti i snimaka.



#2 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 04 January 2011 - 16:18

Onda je na red dosla promena ugla paljenja.
Par slicica kako je tekla promena.
Posto ja to nisam slikao kod mene, ovo je prerada na Zoksijevom skutu a posle uspesno uradjenog posla je bilo i malo

Posted Image

Posted Image

Magnet je morao na prvo skidanje matice kod vulkanizera jer su braca kinezi jaki na "pistolj" u pm...Nije bilo teorije da se to odradi na licu mesta remenom za skidanje filtera ulja,sto zbog loseg pristupa-sto zbog tvrdo zategnute matice...
Posted Image
Onda je stupio na scenu moj home-made radapciger...

Posted Image
Al i tu bese muka...jbg prvo skidanje je vrlo zeznuto...mislio sam da ce neki sraf da pukne ...al malo pomogo i gumeni cekic...

Posted Image

Posted Image
Evo ih najzad dole...

Posted Image


E onda je vec bilo lakse...biax i raznorazni nastavci su lepo odradili poso...
Ovo sam ja udubljen u radove ...

Posted Image


Posted Image

O utiscima kolko valja ce sam vlasnik da pise...Mada je naj*** na povratku kuci jer ga uhvatio pljusak... :)




Cvele je to kao pravi profesionalac odradio,sto se je i kroz voznju kasnije potvrdilo.
Na srednjim i na vecim obrtajima se oseti razlika,naravno na bolje.

#3 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 04 January 2011 - 16:20

Onda je usledio veliki zaokret.

Vec par meseci ide neka prica sa Cveletom,sta i kako dalje?
Primar se podrzumevao i on je narucen ali zbog sezone godisnjih odmora stize septembra meseca.
Hebo MR koji je na skutu se pokazao kao odlican izbor i pun pogodak.
Kupovina nekog Minareli LC bloka starog desetak godina po meni je kupovina macke u dzaku a i na kraju krajeva zasto bi to radio kada je moj blok nov?Mada je jedno vreme prica isla i u tom pravcu,cak su vodjeni i neki pregovori.

Elem,pazarim ja od Milpera Stage6 Streetrace lc za burazera,on prezadovoljan,skuter leti,ali posle dva dana pocinje da kuka na potrosnju od 5-6 litre.Uz pivo Cvele krene da me nagovara da mu skinem cilindar i da ga montiram kod sebe a njemu da nabavim neki seriski.

Stacu,volim izazove i pristanem na tu ideju.Obidjem par majstora malo procesljam oglase,iskoristim dolazak EFZ sa MS foruma u Nisu i u roku od nedelju dana sve organizujem.

Sa burazerovog skuta skinut streetrace cilindar,hladnjak sa posudom od sf,vodena pumpa od minarellija,merac temperature od traktora,ventilator za kompijuter,creva armirana.

I akcija krece

#4 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 04 January 2011 - 16:56

KONVERZIJA AC U LC


Prvi zadatak je bio pronalazak mesta i smestaj hladnjaka.Da bih oslobodio prednji deo skuta morale su sve plastike da se skinu.

Posted Image

Pronalazak najboljeg mesta za hladnjak i posudu se pretvorio u nocnu moru na koji sam potrosio dva cela dana.Sto puta mi je doslo da odustanem od svega i batalim ceo projekat.

Posted Image


Namontiran i ventilator za kompijuter 120mm radi boljeg hladjenja hladnjaka koji ce da se pali po potrebi preko prekidaca koji je instaliran na guvernalu.E sad ce neko reci to nece da radi,ovo ono,ali nema veze,nabavljen je po smesnoj ceni pa koliko radi.

#5 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 04 January 2011 - 16:59

Sledeca briga je bila merac temperature i tu nije bilo dileme.Kupovina nekog Koso ili Stage6 termometra trenutno ne dolazi u obzir,tako da je na skutu zavrsio merac koji se inace koristi kod traktora.Nadam se da ce raditi a posteno i nevidim razlog zasto ne bi radio i onako mu je zadatak samo da meri temperaturu vode. E tu se pojavio problem otvor na glavi je manji od precnika koji dolazi ali je iskusni strugar odlicno resio problem.Navoj na glavi je malo prosiren a sraf u koji ide senzor je smanjen na minimum.

Posted Image

Posted Image

Montaza termostata nije dolazila u obzir,prvo zbog bezobrazno visoke cene a i pravi tjuneri to nemaju i ne koriste
Eto na redu dolazi i cilindar i jos jedna briga.Sta raditi montiratiga ili ga poslati Mariju da ga malo isturpija.U razgovoru sa strucnim kolsustantom donosimo odluku da ga malo pipnemo biaxom i da ga takvog teram ovu sezonu a kada prodje sezona posaljem Mariu da ga detaljno sredi.
Izduv je malo podignut,sve ivice su blago oborene, a klip je dobio par udubljenja radi boljeg hladjenja.


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#6 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 04 January 2011 - 17:02

Vodena pumpa je reparirana I to je proslo bez problema.Ali srafovi koji su stigli sa pompom ne odgovaraju,pre dugi su.Za prvo vreme je odradjena fus metoda sa drugim srafovima,stim da ove moram odneti da ih majstor sredi.
Posted Image
Sve sklopljeno i namontirano jos da se nabaci na skut i da vidimo kako sljaka.
Posted Image
I da ne bih zaboravio kasnije ,Cvele hvala na svemu.
Zahvalnost dugujem i Nenadu i Peri sa MS,hvala vam momci.

#7 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 04 January 2011 - 17:05

Da ne bude da se samo tuning radi evo malo i stylynga

Posted Image
Posted Image

Ovo je odradjeno na brzaka,cisto da vidim kako ce izgledati na skuteru,ako budem zadovoljan,a moram priznati da jesam,na prolece ide farbanje kao sto treba.
Postupak je bio sledeci.
-plastike su oprane sapunicom
-dve ruke bele boje
-jedna ruka beybojnog laka

#8 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 04 January 2011 - 17:06

Nije mi se svidelo to sto je S6 Strretrace lc jaci od Heba ac nikako,ipak je Hebo prva ljubav,pa sam po tom pitanju morao nesto preduzeti.
Hebo je poslat kod Marija na turpijanje.
Evo slike stock situacije

Posted Image

Posle obrade to izgleda ovako

Posted Image

A evo i kalkulacije

Posted Image

Usput me je Mario obavestio i da je zazor na kariki 0,45-50 i da bi bilo pozeljno zameniti je,receno ucinjeno.
Spuh RS je skracen za 1,8-2,0cm,cime je pomerena rezonanca spuha na gore.
Sada sledi razrada i stelovanje,evo i slike spuha.

#9 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 04 January 2011 - 17:11

Deda Mraz,ove godine poranio...nove Continental gume,prednja 130 a zadnja 140-60/13....auspuh Athena Racing....karb TNT 21 Racing....u jebote sve nesto racing....

Posted Image

Posted Image

Uzo sam serisku prirubnicu da probam da prepravim,tako da mi karb stoji iza a ne sa strane a i da filter bude iznad zadnjeg tocka.
Evo kako je ispalo posle prerade,treba jos da se ofarba.
Posted Image
A evo kako i pod kojim uglom stoji na skuteru.

Posted Image

Posted Image

Narucena i Malossi gljiva E5.

#10 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 05 January 2011 - 00:41

Evo kako sada stoji filter na skutu,operacija uspela,videcu jos i u voznji kako ce da se ponasa sada sa preradjenom prirubnicom.
Posted ImagePosted Image

#11 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 09 January 2011 - 13:03

Radilo se ovih dana,preradjen je seriski usis.
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Da li ce da valja i koliko neznam...videcemo.

#12 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 25 January 2011 - 22:09

Update...prosle nedelje mi je stigao sekundar S6 15/42 produzenje + 17,27%.
Montaza posto dolazi upresovan je plyg&play....pazario sam i nov lager da zamenim na primaru...tu sam se malo iznenadio na pakovanju SKF lagera stoji Made in Italy???

#13 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 25 January 2011 - 22:18

Ohoho, uveliko se čeprka. Vidim da si kod prerade usisa vodio računa o sastavu bloka i lamela, tu ne bi trebalo da ima lufta. Čime si sekao lamelice, testericom? Daj sliku prenosa. Biće da SKF ima fabrike u raznim delovima sveta ili neko uslužno radi za njih pod njihovim imenom. negde sam skoro čitao da ipak postoji neka ili fabrika ili kooperant u Bugarskoj, tako da ovo ne bi trebalo da iznenadjuje.

Imas li neki branik iznad zadnjeg točka? Da ne nabaca prljavštinu u filter? i kakvo je vreme kod vas, moze li se voziti sada?

#14 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 25 January 2011 - 22:25

Da testerica i mala turpija je radila kod prerade usisa...nema lufta ni malo...tako da bi trebalo da bude Ok.
Sa svim lagerima sa kojima sam se do sada susretao stajalo je France ili Bulgaria ovo je prvi slucaj Italy.
Bice slika samo da pazarim Bluetooth.
Branik imam samo ce biti skracen radi staylinga.
Vreme katastrofa o voznji nema ni govora.

#15 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 26 January 2011 - 11:23

Evo za Bleeckia i ostale slike sekundara...

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#16 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 26 January 2011 - 11:28

Najzad i tolko ocekivao produzenje doslo na red ....Lepota za montazu ...:D

#17 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 26 January 2011 - 16:56

Ooo, pa to je sekundar! Biće prava pesma zameniti ga. Vidim da je veliki zupčanik i dalje sa kosim (hipoidnim) zubcima.

#18 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 26 January 2011 - 18:18

Getriba namontirana...jes vala Blecki,zamena prava pesma...skini stari,tutni novi,gotovo...na slici vidite razliku seriski (desno) - S6 (levo)...maniji farbanja blokova nisam ni ja odoleo...mada je velika verovatnoca da ce opet na farbanje,ovog puta u crno.
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#19 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 26 January 2011 - 20:16

Po meni ne fali ništa ni belim, elegantniji su od crnih ali se sve pak vidi, svaki spoj i prašina, mada i crni kupe prašinu još više. Hehe, lakše ćeš naći ako negde produva ili procuri (ne daj Bože), ako je za utehu :D

#20 Zox036

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • VozimSpeedfight 3 MHR

Posted 26 January 2011 - 20:19

lepo ispao blok u belo, i ja sam hteo u belu boju ali mislim da i ovako se brzo prlja jos bela boja ima da se vidi iz aviona.Mislim da je najbolje u crnu da se ofarba blok kao sto je Mario i Pita koliko se secam.Inace sekundar ima da legne taman koliko treba,samo sto ti treba sad meksa centralna opruga.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users