Jump to content


Piaggio Free



67 replies to this topic

#21 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 06 January 2011 - 14:18

Jedes mi malter zapalicu ga.
Uzmem danas da narezem m5 navoj na onaj sugavi brezon na topu i sve lepo, nareze mi covek m5 navoj (de ja nesto da narezem, istopio bi se top koliki sam baksuz)(slike su sugave jer su sa jos sugavijeg telefona)
Posted Image
Posted Image
iiikita. Stavim jedan sraf sa podloskom i cim sam dosao do mesta kad krece da se steze oblajzne. Skinem, narezm ponovo, stavim 2 srafa zategne se malo i oba oblajzu.
Skinem sve ponovo, jednostavno nema varjante da se uradi, los kvalitet brezona i to ti je (a kupljen nov novcijat).
Narezem ponovo (tj sed vec samo ispravim ovo malo sto je ostalo) i stavim 2 srafa samo da drze, dok ne smislim nesto drugo, a ima opet da pljuje na tom mestu :)
I kao slag na tortu pocela je ponovo da mi blokira prednja kocnica, plocice su istrosene i zardjale i ne mogu lepo da se vrate.
Obozavam frija.

#22 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 06 January 2011 - 14:19

icatenej& said:

Nemoj da se nerviraš... Ionako se isto čuje i sa topom i bez njega :) Jel' beše ovako kad se rasklopi top na Treku? Otvarao sam ga ali sad nisam 100% siguran...
Posted Image
Ako je ovako, onda secni brezon unutar topa (zelene crtice) i tu navari komad kvalitetnog brezona ili komad kvalitetnijeg dužeg šrafa i to je to - sigurno neće da oblajzne...


#23 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 06 January 2011 - 14:19

Frikan niposto ne propusta sansu da me zeza. Iako mi slabije radi prednja kocnica i trek se dere kao pomahnitao juce i danas sam isao put nove i stare pazove. Danas, posle zavrsenih testova, na putu ka poligonu na pola gasa pri nekih 60 cap ugasi se. Stanem, upalim ga, sve ok. 20 metara od poligona opet, sa tim sto sam pustio gas osdmah i osetio sam kao da ga motor koci. Ja reko fak zaribao. Ljudi me gledaju, hoce da mi pomognu. Blacka sam istraumirao. Ali sam se istim takvim frijem vratio za bg. Black je detaljnim rasklapanjem pola frija ustanovio da pusta semering sa strane magneta. I to dobro. Zamena prva stvar ujutu.A vid'o sam 'xtra fri za 300 :)

#24 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 06 January 2011 - 14:20

Frikan nikad nije ni prestao da me zeza. Stavili novi semering ja se vozao i 27.08. po onoj vrelini od vremena sipao sam definitivno najlosiji benzin u zivotu i sve je otislo do djavola. Frikan se gasio, lose radio morao sam da ga drzim na pola gasa da nebi umro, itd. Od tada stoji u prikrajku cekajuci svoj trenutak koji se brzo priblizava. Jos malo i nece vise imati sta da ne valja (nadam se XD).
Posted Image

#25 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 06 January 2011 - 14:20

Danas montirao top, upalio ga, sve je super sada sa strane spuha, kad se zacepi gasi se, znaci nikakvih problema.Jos jednom black :bow-down-before-you: za top.Ostatak sledi uskoro.

Jos malo da spamujem moju temu i da nabijam broj postova:Sqt je predat nasem guruu na finalno lickanje, pa da vidimo sta ce biti dalje.

#26 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 06 January 2011 - 14:21

A guru je opravdao svoj naziv, od necega sto cudno ide i slabo koci napravio je prozdiraca male dece.
Ono sto je meni rekao (ili se makar ja secam toga, moz bit i da sam propustio nesto) je da je u masini stavljena kombinacija rolnica 4.8g (dok ne stigne set) i da je montirana crna atena centralna. To je sredilo problem ubrzanja kaoji je postojao i masinica leti. Posto je i cajger opravio po njemu se ocitiva krstareca brzina od 65-70 km/h. Uz Banjicu po cajgeru 55km/h. Kad vec cepa guru se postarao i da staje u mestu pomocu malossi mhr plocica. A posto je ugavio i distancer voznja je postala dosta udobnija. Naravno fri ne bi bio fri da nesto ne zakomplikuje pa je u voznji otpala jeda od dve matice topa (jedna je osiguravajuca, a druga, koja je otpala, je bila ona koja je dosla u tecnigas pakovanju) pa je stavljena osiguravajuce 'mesto nje. A i plastike su vracene. Sad ja tu neb' nista dir'o:
Posted Image
Uploaded with postimage.org

#27 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 17 January 2011 - 01:06

Black je montirao nove Athena 4.6 rolnice koje su se pokazale kao odlicne, tako da se vise ne vozim na miksu :welcome1:

#28 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 17 January 2011 - 10:17

aaa frikan sija u punom sjaju...Lepo izgleda pa još i ako ide tako onda svaka čast i tebi i mračnom majstoru!

#29 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 17 January 2011 - 11:15

Pre neki dan smo se vozali, senor Black je imao gps, zaostajao je zamnom i merio 70km/h, malo sam mu odmicao a moj cajger je pokazivao 76km/h.
Sve u svemu ja sam prezadovoljan :)

#30 nntom

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 48 posts
  • MestoBeograd
  • Vozimljuta Aprilia Sportcity 200

Posted 06 February 2011 - 21:35

View Postperlx*, on 17 January 2011 - 11:15, said:

..............
Sve u svemu ja sam prezadovoljan http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/1oda.gif

Pa kako da ne budes , kad si ulozio jos 15000 evra u njega bre sine :D

#31 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 06 February 2011 - 22:11

Za te pare sam mogao afriku da kupim :D http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/sign0020.gif

#32 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 06 February 2011 - 23:30

Bogami danas mereno preko Pegaza, Mali je "nabio" skoro 80

#33 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 10 February 2011 - 17:34

I tako ja krenem na polaganje....
Ko pogodi sta se dalje desilo dobije kvas u mracnoj radionici.
:D

#34 Beogradski Fantom

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,606 posts
  • MestoBeograd, Kotez
  • VozimMalaguti Madison

Posted 11 February 2011 - 01:25

Da nije semering??? :)
Polozio siiiiii :)

#35 Miloš

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • MestoBeograd
  • VozimFree

Posted 11 February 2011 - 12:44

View Postperlx*, on 10 February 2011 - 17:34, said:

I tako ja krenem na polaganje....
Ko pogodi sta se dalje desilo dobije kvas u mracnoj radionici.
:)

šta se dešava brale nismo se čuli sto dina :)

#36 ZlajoX

    Grunf u najavi

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 posts
  • MestoSremska Mitrovica
  • VozimSuzuki DR600 DJEBEL

Posted 11 February 2011 - 13:26

Otkud to na treku M5 trebalo bi da je M6x1 kljuc 10.

#37 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 12 February 2011 - 12:41

Zlajo meni je trek dosao netplakovan iz Spanije sa jednim brezonom na topu koji je bikvalno od g*vna na pravljen, sta god da mu uradis on bi oblajznuo, tako da je kasnije navaren drugi m6 brezon i od tada ledja mene ne bole, ups, mislim nemam problema.

Nije semering, jos je gore, otisao je lezaj radilice sa iste strane sa koje je otisao i semering onda.

Nisam polozio, ali nisam ni pao, inspekcija je obustavila polaganje jer poligon ima rupe http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/blink.png , naravno to im ne smeta kada auto skola placa zakup istog tog poligona....

A igrom slucaja AKS kurir mi je danas na kucni prag doneo:
Posted Image

#38 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 12 February 2011 - 12:54

Bravo Mali! Najzad frikan ima da izgleda kako treba.

#39 Beogradski Fantom

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,606 posts
  • MestoBeograd, Kotez
  • VozimMalaguti Madison

Posted 12 February 2011 - 13:00

Super! Napokon fabricki migavci http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/smile.png

#40 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 12 February 2011 - 13:38

Đenka.. Magazin !! ima da migaš ko pravi





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users