Jump to content


Cene nekih delova


43 replies to this topic

#41 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 20 November 2012 - 17:36

Pa, dobro Bojane, znas sta sam hteo da kazem ...da sam Kinez, sad bi je kupio po 2 dolara i kukao bi kako je skupo... ali i tih 11 evra dok dodje do nas u Srbiju nije onih 35 evra u M bike-u...

#42 bojan681

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 4,906 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Eagle

Posted 20 November 2012 - 17:47

pa opet je jeftinije, ima i onih varijabilnig cdi-ja koji sami menjaju ugao, cena smesnih 6e po komadu. Mislim da su isti takvi top performans 6-7000 u motobikeu.

#43 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 20 November 2012 - 18:39

View Postbojan681, on 20 November 2012 - 17:47, said:

pa opet je jeftinije, ima i onih varijabilnig cdi-ja koji sami menjaju ugao, cena smesnih 6e po komadu. Mislim da su isti takvi top performans 6-7000 u motobikeu.
Dovoljno je za nase AC makine pomeriti paljenje 5-6mm i ne razmisljati o boljem tj varijabilnom CDI-u dokle god su AC i vrte se oko 10-11000ob...tek preko toga bi bilo pozeljno kompletno kvalitetnije paljenje...

#44 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 20 November 2012 - 20:40

Da Cvele , u pravu si, al` slozices se kad svi mi vidimo ovakve cene i sta sve imaju , pa ko ne bi pozeleo takvu bobinu ili taj varijabilni za te pare , ovako , ostaje nam samo da piz****, zbog nedostupnosti i jeftinoce...

Ajde jedan `mali` text - da ne idem sad u CHAT sa posebnom temom , moze i ovde...ZASTO JE U KINI SVE JEFTINO...

KINA - kazu ekonomisti , druga ekonomija sveta, odma posle amera...a, pitanje dokle ce i ovi biti prvi , probali pre neku godinu da vode sa njima ekonomski rat , pa izgubili, videli da se ne isplati , ostavili ih na miru...ogromna zemlja , sa ogromnim resursima , ljudskim i privrednim , nema sta nemaju , za zadnjih 60- ak godina od drugog sv. rata su presli veliki put, od onog feudalizma , pa ortodoksnog komunizma , kad nisu imali sta da jedu , pa do danasnjeg ( kineskog ) modela komunizma sa KAPITALISTICKIM obelezjima...spojili su nespojivo i da sad mogu da ih vide Marks , Engels, Lenjin , Fojerbah i drugi pali bi u nesvest kad bi videli kako su njihovu teoriju sproveli u praksi...zadnjih 15-20 godina desilo se nesto cudno u Kini - sada Kinezi imaju tri puta dnevno DA JEDU sto je do skoro bilo nezamislivo ! Politika cvrste ruke i kineskog modela komunizma dala je rezultate , ukljucili se u svetske tokove , polako skliznuli u kapitalizam , shvatili u kom grmu lezi zec , ne postuju mnogo ljudska prava , autorska prava , naucili su sve da naprave i kopiraju, prvi su u elektronici i mnogo cemu...

Zbog jeftine radne snage ( mnoooogo jeftinije , cak i od ove nase - srpske ) , i jeftinih sirovina , oborili su cenu mnogih proizvoda u svetu i generalno zbog toga Evropa i Amerika ima sa tim problem, a da ne govorimo o malim zemljama kao sto su nasa i slicne...svi smo svedoci kakve su cene kineskih proizvoda po prodavnicama , a dodju sa druge strane sveta, znamo i za kvalitet, ali da se ne lazemo , znaju oni i da naprave robu u kvalitetu...samo nece tako lako da je jeftino prodaju...ako odete na NET i npr. treba vam cisterna za gorivo na kamionu od 30 000 litara , nadjete odgovarajuci sajt , imate osobu za kontakt koja o tome ama bas sve zna, pitace vas koliko vam komada toga treba , a cenu ce vam izbaciti koliko sutradan...e, tako se radi! Secate se one moje teme o autogasu , kad sam pokusao da animiram LIFAM iz Stare pazove za autogasnu opremu , pa stupio u kontakt sa njihovim generalnim direktorom , koji mi je odgovorio kako je ideja SUPER i da ce me u NAJKRACEM MOGUCEM ROKU IZVESTITI O IZVODLJIVOSTI ISTE ...- taj `kratki ` rok jos uvek tece, covek ima vremena na pretek , nikad se vise nije javio ( na cast mu bilo ) , a ja se vec mesecima vozim na autogas.... EJ, SRBIJO , JBEM LI TE OVAKVU ....sta reci vise ?

Moglo bi se o ovome jos mnogo pisati , ali nije ovde za to ni vreme , ni mesto , da se vratimo na ovo nase , tu smo samo da pratimo i iznadjemo neke nacine da dodjemo do onoga sto nam oni nude , a sto nama treba...cinjenica je da ima jeftinih i dobrih delova , a ono sto dodje kod nas , naravno ne moze biti po tim cenama , ali treba da skrecemo paznju jedni drugima na to sta smo i po kojim cenama nasli kod nas, vidimo da su razlike ogromne za iste stvari ..zato smo tu , da jedni drugima pomognemo... :D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users