Jump to content


Aerox tuning



377 replies to this topic

#21 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 11 January 2013 - 02:25

View PostMario, on 11 January 2013 - 00:02, said:

ahah, aneks ugovora i dodatni spisak, sad spremaj još 4 puta toliko eura.... :)

da znaš...eno ja loto počeo da igram :)

#22 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 12 January 2013 - 17:47

Ma, ajde, molim te Pita! Kako :P ? A, sta ti slazes? Blago se vama , kad svi vi imate tolerantne zene ( ili ih nemate )...

#23 Stex3105

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 577 posts
  • MestoMladenovac
  • VozimDerbi Gp1 racing

Posted 23 January 2013 - 23:58

Recite vi meni da li moze radilica da izdrzi ovaj cilindar? I koji lezajevi bi trebali na radilicu kada ide ovaj cilindar? Necu jos nista pricati koji ce i kakav krajnji setup biti dok se sve ne skocka :superiska:

#24 Stex3105

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 577 posts
  • MestoMladenovac
  • VozimDerbi Gp1 racing

Posted 24 January 2013 - 00:45

I jos jedno pitanje.. Sta preporucujete oko struje?Sta tacno da uzmem sto se tice toga? Znaci da imam svetla i sve ostalo :superiska:

#25 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 24 January 2013 - 01:38

MInareli struja je ok ako ne želiš da umanjuješ zamajac, realno mogao bi kupiti onaj TOP CDI žuti koji ima promenu krive paljenja, doduše linearnu, pa sa njim da ukombinuješ i neku malo jaču bobinu, mada ako je ducati original paljenje bobina nije loša..

Sve preko toga ide ka Inner rotor paljenjima gde je manji zamajac, sad prave stvari su Seletre koje se prodaju u raznim brend pakovanjima, tipa, pollini, malossi, a imaš ih i u italkit varijanti sa linearnino promenjljivim cdi-jem bez neke procesorske obrade krive paljenja...

Mislim da jedino MVT ima paljenje koje se prodaje i u nekoj Doppler izvedbi, da je inner rotor a da ima i namotaj za svetlo.. dakle bez punjenja, samo svetlo, i varnica... a ima i poseban promenljivi eprom da se dokupi za njega gde ti možeš da menjaš unapred definisane krive paljenja u zavisnosti koju vožnju planiraš...
baci pogled po temama...

http://forum.pyrothe...r/page__st__100
http://forum.pyrothe...pyrotherm-team/

#26 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 24 January 2013 - 02:05

mislim da bi radilica izdržala, ležajeve treba staviti neke kvalitetne Koyo ili SKF c4 sa metalnim ili poliamidnim kavezom...
Od racing struje nema ništa ispod 200eur i to polovno...Malossi inerotor, Stage6 racing paljenje nemaju izvode za punjenje dok MVT ima samo za svetlo pa se može računati na tog potrošača...
ili jednostavno ostaviti sve kako je fabrički, trebalo bi da trpi 13.000 obrtaja uz eventualno sportsku bobinu, kabal i kapicu...Mario je slagao jednog aeroxa sa MHR cilindrom uz fabričku struju pa će reći tačno šta je bilo na njemu...

edit: preduhitrio me je već :superiska:

#27 Stex3105

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 577 posts
  • MestoMladenovac
  • VozimDerbi Gp1 racing

Posted 24 January 2013 - 02:25

Najverovatnije struja otpada :superiska:
Sta mislite o yasuni C30 auspuhu?

#28 Stex3105

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 577 posts
  • MestoMladenovac
  • VozimDerbi Gp1 racing

Posted 25 January 2013 - 01:57

http://i.ebayimg.com...9uSy!w~~_12.JPG

:)

#29 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 25 January 2013 - 10:43

da to je Vforce Tassinari odličan usis...Nego, što struja otpada, jel su finansije problem?? A o yasuniju c30 nema šta posebno da se misli, svi znamo da je to kvalitetan spuh namenski za 13.000-14.000 obrtaja i nema tu šta...

Imam utisak da nisi shvatio šta znači ceo setup o kom pričamo pa ti predlažem da se batališ toga...nije to samo slaganje kockica, ako me razumeš!!

#30 Stex3105

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 577 posts
  • MestoMladenovac
  • VozimDerbi Gp1 racing

Posted 25 January 2013 - 17:42

u potpunosti sam shvatio sta znaci ovaj setup i znam da nece biti lako ali sam spreman da se upustim u to...Vec su uzeti neki delovi... Struja otpada zbog finansija samo cu zameniti cdi i bobinu sa kablom i kapicom....

#31 Stex3105

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 577 posts
  • MestoMladenovac
  • VozimDerbi Gp1 racing

Posted 25 January 2013 - 17:52

Trenutno je stanje ovakvo :)
Cilindar: Malossi MHR
Radilica: Motoforce evolution
Auspuh: yasuni C30
Karburator: stage6 pwk 28mm
Filter : stage 6 dragrace
Lulica: Stage6 R/T
Membrana: Vforce
Varijator i polutke: malossi overrange
Kvacilo i zvono: Malossi delta clutch

#32 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 26 January 2013 - 01:13

Ok, mene raduje da to čujem... :kurbla: samo se nadam da ne utučeš brdo para i razočaraš se brzo...
Jel ove delove već imaš kod sebe što si nabrojao?? Inače ovakvom popisu delova ne da leži neka racing struja.... :rile:

Šta ćeš sa vodenom pumpom i hladnjakom?? ja sam ostavio fabrički hladnjak pa ćemo videti hoće li biti dovoljan a pumpu sam uzeo električnu da ne opterećujem dodatno radilicu...

#33 Stex3105

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 577 posts
  • MestoMladenovac
  • VozimDerbi Gp1 racing

Posted 26 January 2013 - 15:40

Ovi delovi su vec uzeti i u svedskoj su kod druga...Hladnjak ce ostati isti a vodenu sam mislio da stavim drugu novu ali vidis ti mi sad dao dobru ideju sa tom elektricnom pumpom :rile: Gde mogu uzeti tu elektricnu i koja joj je cena?

#34 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 26 January 2013 - 17:39

Nek ti nabavi neku pumpu kad je vec dosta toga jos u Svedskoj...Imas ovde MF kod Mbikea...samo je preterao sa cenom...ipak tolke ovce nismo...Posted Image
http://shop.motobike.../prod_5005.html

#35 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 26 January 2013 - 19:41

ja sam uzeo sad sa Scooter centra u ovoj turi poručivanja...nije Motoforce već BGM, potpuno identične...cena 70tak eur..

#36 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 27 January 2013 - 17:12

Nije ni to bas malo...ja sve mislim da ima po autoprodavnicama od nekih modela one za pumpicu za brisace, ja sam koristio za autogas od zastave , pa vidim da je motor potpuno isti , ali nadogradnja pumpe bi mogla biti malo ozbiljnija...sigurno moze da se nadje nesto odgovarajuce za male pare...

Da meni treba ja bi uradio ovako : uslikao , odstampao i pokazes sliku u autodelovima i pitas ga imas nesto ovako?

Siguran sam da bi tako nesto moglo da se nadje za dve do tri hiljade...

Edited by ALIEN SM, 27 January 2013 - 17:13.


#37 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 27 January 2013 - 21:20

Verujem da ima nesto jeftinije ali pumpa je vitalan deo i ne sme da zakaze..Necu da razmisljam da li radi ili ne radi, na kraju krajeva necu da stedim na tome posle toliko utucenih para u setup!

#38 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 28 January 2013 - 11:05

Pa, dobro, posteno...ne kazem...

#39 Stex3105

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 577 posts
  • MestoMladenovac
  • VozimDerbi Gp1 racing

Posted 04 February 2013 - 18:49

Evo sta sam planirao da uzmem sto se tice struje...

http://www.twostroke...p?product=16597
http://www.pedparts....il-high-voltage

Nego recite mi kada ubacim ovaj Top performance CDI da li cu izgubiti paljenje na dugme? Tako sam nesto nacuo...
I u cemuje razlika izmedju zutog top performance cdia i crvenog?
Evo kako izgleda crveni...
http://www.twostroke...p?product=14467

#40 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 04 February 2013 - 19:27

pa ok, to je neki minimum koji bi trebao da uradiš što se tiče struje...Jača bobina i kabal svećice a Top CDI iz razloga što bi fabrički CDI mogao da pravi problema!!ja

ne vidim u čemu je razlika između žutog i crvenog CDIa...s tim da za žuti piše da je za modele od 2002god. pa naviše!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users