Jump to content


Komora za peskarenje



18 replies to this topic

#1 pallermo

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 83 posts
  • MestoMade in Belgrade

Posted 28 April 2013 - 20:40

Ovaj projekat bas i nema neke veze sa motorima i skuterima mada se moze dosta koristiti u bransi motorcikla :).
Elem...pre nekog vremena sa poceo ovo da pravim i nikako da zavrsim, sve danas - sutra i tako se razvlacilo.
Danas resih da uzmem i napravim podnozje i support za donje bure za besak.
Zasto ovo pravim? - Pa trenutno radim 3 kompletne restauracije motora - Jawe is 67' dme, 1 x Tomos Tori, 1 x Solex
Pa mi trenutno a i generalno treba peskarenje za komilu delova, vise mi je muka da nosim na peskiranje, da ne pricam o novcu koji ode a tek na ne kvalitet peskarenja (preskoce i boli ih uvo tamo gde moraju malo da se pomuce). bas sam nosio ram od tomosa i Jawe pa sam vracao na doradu jer sam im ceo ram zaokruzio sa markerom gde treba sve da se skine...Elem...komora nije mala uopste...moze da stane glat 17'tica aluminijumska felna unutra i da se odradi. Mozda cak moze i vece. U svakom slucaju ce super posluziti.
Predmeti se ubacuju sa gornje strane. Ostalo je da resim dovod za vazduh, odstranjivac vlage, papuca pneumatska za aktiviranje, Turbina - usisivac sa vrecom za usisavanje prasine i materijala koji je skinut sa podloge - pesak ide dole ponovo u recirkulaciju.
Sa gornje strane ide zabravljivanje na 4 mesta zasrafljivanjem kako ne bi doslo do curenja peska.
Kad zavrsim sve - postavicu i slike kako to izgleda kad se rade rezervoari, i ostali metalni delovi starih motora :)
Elem...ovu komoru kao i mobilnu spoljnu ce pokretati monster kompresor Trudbenik - 4000l/min. - ovo moram da zavrsim jer moram sve da sapkujem na prikolicu za auto.
Evo pogledajte kako to izgleda:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Uskoro jos fotki :)

Edited by pallermo, 28 April 2013 - 20:43.


#2 bojan681

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 4,906 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Eagle

Posted 28 April 2013 - 21:23

oho, bas sam razmisljao ovako nesto da napravim..... Neg ti abrazivi jel mogu nekoliko puta da se koriste il to sto prodje kroz pistolj bacas?

#3 pallermo

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 83 posts
  • MestoMade in Belgrade

Posted 28 April 2013 - 22:49

Koristicu pesak najfinije granulacije. (kvarcni)
MOze da se koristi po nekoliko puta, zato se i radi ovaj sistem koji je reciklazni odnosno - automatski se vraca u proces peskarenja po ulasku u donje bure.
Znaci pesak kruzi u zatvorenom sistemu poput ovoga. Ako planiras da pravis nesto ovako, potreban ti je dobar kompresor.
Idealno peskarenje se obavlja na pritisku od 6-8 bara sa minimalnom protocnoscu vazduha od oko 1250l/min :)
To je poprilicna kolicina vazduha, znaci potreban ti je poveci tank ili kompresor koji moze to da gura u realnom vremenu pa guras bez boce...
Planiram sutra/prekosutra da zavrsim dovod vazduha, ventile, creva pa cu da okacim slike...

#4 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 28 April 2013 - 23:08

o pa super projekat, svaka čast! očekujemo razvoj situacije...

#5 pallermo

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 83 posts
  • MestoMade in Belgrade

Posted 28 April 2013 - 23:22

A ovako izgleda kompresorska glava tezine 1,1t :)

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#6 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 30 April 2013 - 19:14

Koja ZVER od kompresora...ovo je ozbiljna masinerija , svaka cast...

#7 pallermo

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 83 posts
  • MestoMade in Belgrade

Posted 01 May 2013 - 01:10

Ma bre...to je mali kompresorcic za duvanje guma, i tu da se ima za po garazi... :biker_scooter:))

#8 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 01 May 2013 - 19:38

kako si mislio da imaš kontinualan pritisak 6 do 8 bari bez boce..

podržavam ideju sviđa mi se projekat...

#9 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 02 May 2013 - 09:31

Da, da, mali zgodan , pokretan , hehe...

Uh, koliko puta mi je trebalo peskarenje, ja nisam ni pokusavao to sa malim kompresorom, treba jako puno vazduha...

#10 pallermo

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 83 posts
  • MestoMade in Belgrade

Posted 03 May 2013 - 11:55

View PostMario, on 01 May 2013 - 19:38, said:

kako si mislio da imaš kontinualan pritisak 6 do 8 bari bez boce..

podržavam ideju sviđa mi se projekat...
Pa regulator pritiska zakucas na kolko treba i pici :kurbla:
Nego nesto sad razmisljam...videcu koliki ce pritisak biti u realnom vremenu. On inace daje 66 L/s - znaci 4000l/min

#11 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 03 May 2013 - 12:30

pa to je ... znam za regulator, ali koliki treba da je kompresor da 8 bara drži u kontinuitetu.. meni to malo zvuči nerealno...

nije 66 L/s ...već 66 L/ min ... da nisi permutovao , znaš ti šta je 66 litara u sekundi ?

#12 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 03 May 2013 - 18:09

Mario ovo je cudoviste a ne kompresor. Mislim ipak da pumpa oko 60l/sek.

#13 pallermo

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 83 posts
  • MestoMade in Belgrade

Posted 05 May 2013 - 16:56

View PostMario, on 03 May 2013 - 12:30, said:

pa to je ... znam za regulator, ali koliki treba da je kompresor da 8 bara drži u kontinuitetu.. meni to malo zvuči nerealno...

nije 66 L/s ...već 66 L/ min ... da nisi permutovao , znaš ti šta je 66 litara u sekundi ?

Mario,
ja itekako znam sta je 66L/s i nisam pogresio. Kompresorska glava ima kapacitet 4m3/min Ovo je jako ozbiljna stvar :)
Precnik klipa a i hod je bolesno veliki :) Veruj mi, sve je ovako kako kazem.

#14 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 05 May 2013 - 23:35

aj dobro... ja kažem da meni deluje baš mnogo, ... pa napisao si gore 4000 l/min a to je 4 kubika (4m3/min)..

od čega je ta kompresorska glava ?

#15 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 06 May 2013 - 00:05

Klipni kompresori imaju protok ogroman...4m3 su sasvim ok...
http://www.trudbenik.com/klipni.html

#16 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 06 May 2013 - 15:52

da za njega treba 37kW elektro motor, sad vidim da ima tih troklipnih u ponudi kod ovih trudbenik-a

ok... nisam se nadao ovolikoj mrcini, pa svaka čast.. aj sad još da proradi..

#17 pallermo

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 83 posts
  • MestoMade in Belgrade

Posted 04 January 2014 - 02:26

Pozdrav ekipi. NIsam se javljao duze vreme zbog obaveza u kuci, oko malog deteta i slicno...
Sve u svemu da obavestim da je komora gotova ali sam od ovog velikom kompresora odustao - tacnije vec sam ga prodao.
Zasto sam odustao je razlog vrlo prost - nisam imao dovoljno para da ono sto sam ja zamislio i zavrsim do kraja. (na zalost).
Ovo je bila kompresorska glava koju je pokretao elektro motor od 37KW direktno na radilicu.
Ja sam sve to zamislio da spakujem na jednu auto prikolicu i da isto pokrece odredjeni dizel agregat minimalne snage 45~50KW. (ako ne i jace)
Kad se sve ovo lepo baci na papir - izrada ozbiljne dvoosovinske prikolice ili kupovina iste pa prepravka da ovo cudo stane na nju, dizel motor, akumultor, primremna grupa i ostala galanterija - jednostavno u ovom momentu nisam finansijski mogao da ispratim pricu. Stavice, glavu sam prodao za fin novac i zadovoljan sam prodajom. Trenutno sam u situaciji i nabavci takodje industrijskom dvoklipnog kompresora sa elektro motorom od 4.5KW sto ce mi puniti jedan poveci tank za vazduh te cu nadam se na ovaj nacim zavrsiti projekat.
Vremena je jako malo - zapoceo sam tonu projekata u garazi sto sa motorima, sto CNC zezancijama, restauracijama...postacu kralj nezavrsenih projekata :rolleyes:
Jedno po jedno cu poceti da rasciscavam pa cu se valjda iscupati. Sve u svemu okacicu slike zavrsene skalamerije ;)

#18 Stefan p

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,132 posts
  • MestoLopare,Republika Srpska
  • VozimSprint Exactly

Posted 04 January 2014 - 06:00

Pallermo sta je sa sprinta?Nisi dugo pisao...Sto se tice komore samo naprijed...


Nokia 3310

#19 bojan681

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 4,906 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Eagle

Posted 28 January 2014 - 12:03

A kako si resio prozor kroz koji se gleda u komoru za peskarenje, znam da mora neki specijalni meterijal jer se inace izgrebe od abraziva? Postavi slike komore, da vidim dako si je napravio, ja sam razmisljao o izradi jedne. :D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users