Jump to content


Popravka poklopca karburatora



  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 07 June 2013 - 19:59

Taman sam pomislio da vise od dva- tri meseca nisam nista pipnuo na squtu, ni jedan jedini saraf zavrnuo , a pojavio se kvar...mali, ali znacajan ...pre toga vozila zena , a zena ko zena nista ne prijavljuje, njoj je vazno da je upalio i da ide , a sto ne ide bas kako treba , kaze da nije nesto posebno primetila ...ja jesam , odmah kad sam vozio posle nje...


Povecao se prazan hod rucice gasa , motor ne ide dobro, oseti se da nema dovoljno gasa...nesto nije u redu sa rucicom gasa, sajlom , ili cime vec od toga...ne znam dok ne otvorim...

Sta da skidam prvo ? Ajd` sediste , to je najlakse , pa cu videti...ne vidim Bog zna sta , skinem karb sa prirubnice i sa strane air boxa,, drzim ga u ruci, vidim siber, dodam gas na rucici , ali siber ode samo do dve trecine na gore , ne otvara skroz...aha, tu je neki zajeb, ajd da vidimo sta je, otvorim poklopac sibera , na TNT-u ga drze dva sarafa , kroz taj poklopac ulazi ona kriva cevcica kroz koju prolazi sajla, pa kroz oprugu u siber...kad sam skinuo poklopac , vidim da je ta cevcica utonula za jedno pet milimetara kroz plastiku i za toliko skratila hod sibera i povecala za toliko prazan hod rucice gasa...

Sta sad raditi ? Razjebao se plasticni uvodnik na poklopcu karba koji drzi tu cevcicu za sajlu...i ona propala dole...pa , nista lepljenje, sta drugo...prvo sam nasao pogodan reducir malo parce aluminijumske cevcice na kojoj sam narezao navoj M-7 , a na rupi na poklopcu urezao u plastici isti taj i sve to lepo zalio akrilnim ( naravno kineskim ) dvokomponentnim lepilom koje je za pet minuta vezalo i ulepilo reducir cauricu kao kost...dalje je bilo lako ...u reducir cauricu sela je ona kriva cevcica,a dodao sam i navoj za stelovanje duzine sajle koji je ostao od stare sajle ...tako da sad imam siroki dijapazon stelovanja za bilo koji karb , pomocu njega brzo i lako podesavam duzinu sajle...evo kako izgleda zavrseno...

Posted Image

sediste cevcice sigurno drzi i tu vise puci nece , a levo je navoj za stelovanje duzine sajle, sad moze da sedne bilo koji karb, sa bilo kolikim hodom sibera...

Posted Image

Ne bi ovo radio da nisam morao , a hteo bi da skrenem paznju da prilikom nabavke karba pre uzmete onaj koji ima sto manje plasticnih delova , da je taj poklopac bio od aluminijuma , ovo se ne bi desilo...eto sta minimalna usteda proizvodjaca moze da donese nama korisnicima...problem da se to posle popravi...nepotrebno...

Isto tako , na ovom karbu dno, poklopac plovka je od plastike ( isto usteda proizvodjaca ) , moze se desiti da se posle vise odvrtanja i zavrtanja nesto pohaba, na ovom se to za sada drzi dobro , ali bolje bi bilo da je od aluminijuma...Dakle , ovaj karb ( TNT ) , zbog ovih sitnica koje mogu da zagorcaju zivot prilikom eksploatacije, bolje je izbeci...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users