Jump to content


Durable china 70 Minareli AC



6 replies to this topic

#1 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 29 August 2013 - 01:10

Evo još jednog gusanog cilindra kineske proizvodnje... Nama veoma dobro poznat po ekstra jeftinoj i povoljnoj ceni, koja ne znamo da li opravava ono što je prodato, jer to mogu samo vlasnici da komentarišu koji ih voze...

evo i portmape

Posted Image


osnovni podatak je da je C parametar na 1,8mm mada to treba proveriti, kako god uradismo dole gore +/- 0,5mm

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image


Iskren da budem meni najlogičnije deluje kada je C=2,3mm, tada imamo usklađene pritiske i rezultat na 9500 rpm-a, sa 14,2 KS teorijske snage... Moguće je da nije baš sve tako, jer nisam cilindar imao u rukama, te nemam pravilne mere vertikalnih i horizontalnih uglova uprskavanja smeše, u ovim primerima se vodim sa sličnim cilindrima nekog drugog brenda...

Pitanje je koliki će kompresioni odnos ovaj cilindar imati sa stock glavom na kom parametru, i tada možemo zaključiti gde će biti najbolji, jer ako nam komresioni odnos na 2,3mm bude bio 4 ili 5:1 onda nema smisla ni sklapati mašinu tako...

#2 Johny

    Član

  • Start Members
  • PipPipPip
  • 473 posts
  • MestoSarajevo
  • VozimHurricane

Posted 29 August 2013 - 23:13

Hvala Mario ! :mmhappy3:

#3 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 29 August 2013 - 23:40

sad sledi izmeriti zapreminu glave i zakrivljenje čela klipa, pa može da se iskalkuliše stepen kompresije

#4 Johny

    Član

  • Start Members
  • PipPipPip
  • 473 posts
  • MestoSarajevo
  • VozimHurricane

Posted 30 August 2013 - 02:32

Posto nemam potrebnu opremu za mjerenje bacio sam se na racunanje .. znaci sa ovim kitom ide serijska glava
serijski cilindar ima kompresioni odnos 6,9 : 1 (prema informacijama sa neta ) te sam izracunao da je zapremina glave 8,3ccm

jer 49 + 8,3 = 57,3 >>> 57,3 / 8,3 = 6.901 >> 6,9 : 1

Na ovom kitu sa serijskom glavom kompresioni odnos
Kubikaza > r^2 * PI * hod klipa (izadje 74ccm za promjer 47mm i hod klipa 43mm)

74 + 8,3 =82,3 >>> 82,3 / 8,3 = 9,915 >> 9,9 : 1

Ako bih u obzir uzeo kubikazu koja pise na cilindru (72ccm) onda je kompresioni odnos 9,6 : 1
Neka me neko ispravi ako sam negdje pogrijesio ?

Opet hvala Mariu tomos prirucnik opet pomaze :mmhappy3:

Edited by StariCojek, 30 August 2013 - 02:38.


#5 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 30 August 2013 - 08:57

Hod kod minareli masina nije 43 nego 39,2.

#6 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 30 August 2013 - 09:28

Taj DURABLE set sam ja kupio da stoji u rezervi, a imam i dva klipa za njega sa razlicitim zakrivljenjima cela , pa cemo samo kad uhvatim vremena imati i te podatke za kalkulator...na cilindru pise 72 ccm, uzeo sam i mere kanala ...

#7 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 30 August 2013 - 11:03

to što piše nema veze 39,2 x 47 je 68ccm-a piše vam gore u kalkulatoru sa desne strane i koji je hod(stroke) i koji je prečnik(bore) i koja je radna zapremina (cc)

e sad što se tiče kalkulacije u rikverc po pitanju zapremine glave, to nije baš tako jer je u tih 8,3 kubika sve uračunato i visina koliko klip ne dolazi do gornje tačke i zaptivač, pa je tako sa novim cilindrom neprecizno, jer ovce C parametar, odnosno ta visina može biti drugačija...

najbolje da se glava izmeri jednostvnom metodom merenja fluida... ima ovde opširnije kako i šta, usput ta podešavanja visine i zaptivača, lepo prati kalkulator koji sam uradio pa nema toliko matematike, mislim bitno je da poznajemo principe, ali pomagala su tu da skrate vreme...

http://forum.pyrothe...presioni-odnos/





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users