Jump to content


Gilera Runner 50 - Floyd



141 replies to this topic

#1 Floyd

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 230 posts
  • VozimVX200

Posted 18 November 2013 - 01:22

Evo i mojih skutera...Na Gileri fali nekoliko plastika ali kad završim moped kupujem ih,motor je iz prve ruke,2007g,sve je serijski osim povađenih blokada na auspuhu,u zalegnutom položaju sam ga dotjerao do 90 prema satu,što ne nekih realnih 80-85 a možda i manje..Mašina je odlična,nikada me nije iznevjerila,pali uvijek na zub.. :)
Posted Image

Aprilia SR50IE,glupi Ditech,skuter je 2003 godište,skuter ne pali,ali je savršen na izgled..Isto prva ruka,utegnut je,napravljen je servis proljetos te stavljeni novi cilindar i klip ali uopće ne pali..Gledam po Italiji da kupim ispravnu mašinu sa karburator verzijom.Ako netko ima neko mišljenje što bi mu moglo biti da ne pali neka napiše,ja mislim da je do injektora..
Posted Image

I evo jedna grupna,mojih ljubimaca :)
Posted Image

#2 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 18 November 2013 - 01:42

Svaka čast, ne zna se koji je lepši...treba vremena sve ovo sređivati, kako postižeš?
a treba i registrovati, nije naivno... :)

#3 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 18 November 2013 - 01:59

Što se tiče aprilije Ditech, možda je tebi glupa, ali to je sasvim dobar sistem, gde sa mnogo manjom potrošnjom dobiješ odlične performanse. To što ne pali može biti više razloga. Kreni od svećice i varnice, proveri pritisak Air kompresora koji mora biti bar 5 bara (naravno meri se uz verglanje), zatim električnu AC pumpu, treba da postigne, na kontakt, na potisnom vodu oko 7 bara sa otkačenim ostatkom sistema. Na kraju proveriš obe dizne i Electronic Control Unit (ECU) a to je malo komplikovano i dugo za pisati pa prepusti nekom ko zna. Ili skini sve to i stavi običnu glavu za karburator i umesto TC (trotle control) sklopa stavi karburator, ali preko razdelnika sajli jer ECU mora dobiti podatke o položaju gasa od TC-a, ako imaš varnicu ne diraj ECU. A možeš i njega da skineš i staviš obično paljenje za karburatorski sistem sa CDI. Znači ne treba ti druga mašina.

#4 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 18 November 2013 - 11:30

znao sam da ćeš dobiti porciju prezira :)

ehh ajd sad odvoji tu Apriliu u posebnu temu u moj skuter odeljku pa ću je ja prebaciti u inejction poglavlje, te ako budeš hteo popravljati, pomoći će ti Grale i Gogi, oni su ih već diplomirali

#5 Grale

    Član

  • Senior Members
  • PipPipPip
  • 1,500 posts
  • MestoKC
  • VozimDitech

Posted 18 November 2013 - 13:12

Za prebacit ga na karb ti je najbitnije paljenje, a to polovno sigurno nećeš nać.

Ali zato uvijek imaš opciju prebacit ga na piaggio, pošto imaš jednog doma, malo zagledaj u nosače, pa ćeš vidjet šta treba preradit da bi se stavila mašina gore :)

Šteta da ovakva spiderman replika propada, meni osobno jedna od najljepših, što se tiče bilo kojeg skutera.

#6 zilke17

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,566 posts
  • MestoOdzaci
  • VozimYamaha Aerox Rossi Replica

Posted 18 November 2013 - 13:49

kolekcija ti je odlicna, po nešto za svakoga! :) steta sto aprilija ne pali, ali uz malo truda i znanja koje sigurno imas to ces resiti...

#7 Mikac93

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,554 posts
  • MestoSombor
  • VozimSprint Exactly

Posted 18 November 2013 - 15:05

Jao jao,place mi se kad vidim Runner-a,zivim za taj skuter,ali u crno sivoj boji...

#8 Floyd

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 230 posts
  • VozimVX200

Posted 18 November 2013 - 15:06

Hvala svima na pohvalama i savjetima :) Bio sam je rastavio ali sam sastavio da je prodam,međutim nisam pronašao mušteriju..Sada ću otvoriti drugu temu posebno za nju i tamo ću detaljno opisati sve :)

#9 Denny

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • MestoRijeka
  • VozimRunner,Aerox

Posted 03 December 2013 - 00:04

Ako ubrzo budem kupovao skuter,to ce bit Runner! Lijepa kolekcija, "apn" mi se svidja! :)

#10 Floyd

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 230 posts
  • VozimVX200

Posted 07 December 2013 - 01:40

Hvala! :D Meni je Runner oduvijek bio najljepsi skuter i uvijek sam se motao oko njih,mozete zamisliti kakav sam bio kad sam ga kupio :D Osmijeh od uha do uha :)

Usput da pitam..Fali mi prednji blatobran,ralica,desna crna plastika s natpisom Gilera i ljeva i desna bocna plastika..Jel mi moze netko reci koliko bi me otprilike to sve izaslo,posto sad trebam dobiti neku lovu pa bi sredio taj skuter.

Edited by Floyd, 07 December 2013 - 01:43.


#11 Floyd

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 230 posts
  • VozimVX200

Posted 11 December 2013 - 20:42

Izračunao sam koliko će me otprilike izaći nove novcate plastike osim prednjeg blatobrana(koji je 100€) i došao sam do cifre od oko negdje 120€..To i nije puno,uzimajući u obzir da su plastike nove..Recimo traže za polovnu ralicu onoliko koliko je nova na netu itd..Evo malo bacite oko
http://www.scooter-c...LE_BODY&lang=en

http://www.easyparts...elly_Cover.html

Samo moram izmisliti kupnju tih plastika i slanje do mene,ili ako netko zna za neki scooter shop koji isto prodaje plastike a da je u Njemačkoj neka napiše.... :rolleyes:

#12 Floyd

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 230 posts
  • VozimVX200

Posted 05 January 2014 - 19:26

Evo malo da se javim.. SR je opran i stavljen u garažu i imam 2 mušterije sad pa ko prvi djevojci njegova :D
A Runnera sam isto oprao i u garažu pod deku,sad čekam da prodam SR-a pa da kupim plastike ili nekog divljeg Runnera za dijelove..

#13 Floyd

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 230 posts
  • VozimVX200

Posted 20 April 2014 - 23:23

Problem sa Runnerom ,pušta mi vodu negdje dolje na bloku,sve dok ne dođe do određene pozicije u rezervoaru za vodu i onda više ne curi..Što je problem???

#14 Luka86

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 10 posts
  • MestoSubotica
  • VozimOrion Apolon

Posted 21 April 2014 - 00:06

Verovatno ti je otisao dihtung.

#15 Floyd

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 230 posts
  • VozimVX200

Posted 21 April 2014 - 00:52

koji dihtung? slikam sutra odakle točno curi

#16 Floyd

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 230 posts
  • VozimVX200

Posted 25 April 2014 - 01:54

Evo odakle curi voda..Nadam se da nije nešto opasno po motor

Posted Image
screenshot program

#17 Zobla

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • MestoBeograd
  • VozimAprilia SR 50

Posted 25 April 2014 - 06:33

Na zalost,ja ne mogu da pomognem oko ovoga :)
Ja sam tu da pohvalim izgled Aprilie i Gillere :)

#18 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 25 April 2014 - 08:01

tačnije dok ima vode curi, kada je ponestane ne curi.. deluje kao da je semering na vodenoj pumpi, mada bi dobro došao savet nekog pia poznavaoca

#19 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 25 April 2014 - 09:10

Ja bih rekao semering vodene punpe. Cim curi iz bloka, osim ako ne curi sa nekog drugog mesta a da se sliva tu. Postoji mogucnost da curi i na uvodnoj luli gde ulazi tecnost u blok, ili na sastavu bloka i cilindra.

#20 Grale

    Član

  • Senior Members
  • PipPipPip
  • 1,500 posts
  • MestoKC
  • VozimDitech

Posted 25 April 2014 - 11:05

View PostMario, on 25 April 2014 - 08:01, said:

tačnije dok ima vode curi, kada je ponestane ne curi.. deluje kao da je semering na vodenoj pumpi, mada bi dobro došao savet nekog pia poznavaoca
:)
Curi na rupi koja je stavljena prije ležaja da voda što manje dopire do njih ako pusti semering.
Popravak nije skup, sam semering košta par €, cijeli komplet oko 15 €, ali je problem zamjeniti, postoji solucija gdje se otvara blok i gdje se radi bez rastavljanja blokova.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users