Jump to content


draGster182 - invasion



1302 replies to this topic

#1 steeef

    2t bb & 4t i.e.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 2,198 posts
  • Mestokc

Posted 30 December 2013 - 03:48

nakon duljeg razmišljanja i premišljanja došla je prinova u garažu..
odlika je pala na italjet dragster 180,raritetan skuter vrlo neobičnog dizajna kao i tehničkih rješenja (o koima bude riječi u daljnjem projektu), ali meni jednako privlačan i poželjan ko i prvog dana kad sam ga videl davne '99te godine u salonu 2 ulice dalje od moje zgrade..
nostalgija je napravila svoje (svojevremeno se vozil sp 180 ) pa je u garaži opet bb 2t mica,naravno u lošem stanju (puno lošijem nego izgleda) ali s namjerom da opet bude uredan i pristojan skuter..
posla ima oko svega,od plastika koje trebaju krpanje i ponovno lakiranje do prednjeg diska i amortizera,tapeciranja siceva,novih guma i disk pločica,movih ležajeva i semeringa radilice (vjerojatno i radilice),karika (ako ne i klipa i cilindra),vakum ventila,čoka,airboksa itd itd..
biće skroz serijala luuk sa sitnim sitnim korekcijama..
sve će da bude popraćeno vrhunskom kameraFrom3310Phone kamerom

kaj se setapa mašine tiče,nebude neka prenabuđena pila,samo malo poboljšana spram serijske..
pošto je i estetski loš bude se i na njemu poradilo i napravilo nešt sitno korekcija..

setap bi bil;

- mazzucchelli 54mm stroker radilica (sa NTN japan ležajevima i corteco viton semerinzima)
- novi serijski klip i cilindar (složen za 54nn radilicu,spušteni kanali i skinuto pero kod usisa)
- bgm glava s većim kompresionim omjerom (umjesto serijskog 9.5;1 bude oko 12,5:1)
- mikuni vm 20 karb
- blokovi lagano zaglađeni za bolji flow i ispjeskareni (i karter i izvana kompletno)
- bgm kartbox filter
- polini carbon usisne lamelice
- polini speed control variomat
- serijski centralni feder
- serijski federi kvačila
- serijski remen
- serijski auspuh bez katalizatora


ovak je izgledal kad smo ga dofurali doma


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#2 steeef

    2t bb & 4t i.e.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 2,198 posts
  • Mestokc

Posted 30 December 2013 - 04:32

zatim je uslijedilo raskapanje skutera do gole rama i konačna defektaža pa da se osim onog kae vidljivo na prvi pogled,vidi i sve ostalo


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

vodena pumpa 'orginal piaggio' zadihtana crvenom dih masom (možda i temeljnom bojom,ko bi znal) i to kompletna,od ležajeva do semeringa,nije se štedilo jer je izašla i kroz zupčanik uljne pumpe kaj se vidi iz priloženog..

Posted Image

Posted Image

uljna pumpa razgažena ko i zupčanik

Posted Image

novi semerinzi i ležajevi koi puštaju i lupaju ko vešmašina na centrifugi...

Posted Image

Posted Image

mašina je očito sa nekog ubitog espeja,zakum na bloku sporCki začepljen plastičnim šarafom za spajanje ormara jednog sa drugim i nekim silikonom namazano

Posted Image

Posted Image

klješta orginal dragster,boje upasirane

Posted Image

disk prednji ubiven

Posted Image

šarafi stražnje felge skraćeni strojno (ručna pila za željezo)

Posted Image



getriben

Posted Image

Posted Image

zupčanici oprati skup sa deklo i odloženi u kutuji čekaju montažu

Posted Image

Posted Image

Posted Image

ventilvar se našel u blizini pa je opal pod kist (odnjelo ga :dontknow: )

Posted Image

i das halat

Posted Image

plastike također komaaaaaa j#bo sprejfromrenco kojeg sam se našmirglal ko mamlaz..samo se ruli i nikad kraja..
plastike su naravno kameleon...žuta,šprickit,crvena,sprej crna...
ima pukotina za sanirat,nekih nosača za popravit,nekaj za strgat pa opet krpat..

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image


pa sam kemijal kaj sa žmigavcima pošto su ovi narančasti odvratni i popucali pa sam dobil neku ideju kak ih i oblikom i vizualno podić..
malo će na zatezanje,od pleksija budem napravil poklopce prozirne i žuta žarulja bude,kasnije možda i ledice stavim..
treba prednju masku doterat da ima oblik ko na slici (ovo je tek tolko sa izolirkom zamaskirano da se vidi kak bi to trebalo se izvest..)
okolo samog žmigavca treba se napravit rub da nebude luft između polopca i kučišta žmigavca..
ima zakupit prozirnih poklopaca ali nemadm 450kn za njih :icon_biggrin:

prozirno vs narančasto

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#3 steeef

    2t bb & 4t i.e.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 2,198 posts
  • Mestokc

Posted 30 December 2013 - 04:34

nadalje šarafi razjebani i otšarafljivani sa sekačem valjda,nema s čim drugim bit :dontknow:

Posted Image

najviše volim ovakve rejserske čunere koima je puno za dat 20 kn da se kupi antifriz i nalije nego neeeeeee,to je skupo al popit 10 piva nije...pa eto kak to ljepo izgleda iznutra

Posted Image

rejsing mašina bez termostata afkors

Posted Image

ulje vrhunsko

Posted Image

radilica ubivena,dosjedi ležaja amen,poplavila,bolcna klipnjače na jednoj strani strši van a na drugoj je ušla unutra.

Posted Image

Posted Image

vodena pumpa vol. 2

Posted Image

klipić iz stražnjih kliješta (esepovih) poderan

Posted Image

vilica dobila luft na zglobu al skuter nikad nije vožen po zadnjem (tako mi rekli,hahahah)

Posted Image

#4 steeef

    2t bb & 4t i.e.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 2,198 posts
  • Mestokc

Posted 30 December 2013 - 04:42

odradil prvi diočišćenja bloka..odmastil ga se ne zmažem ko majmun i sve oko sebe svaki put dok ga primim..
sad treba sredit karter pa onda pjeskarenje iznutra i izvana da se počisti sve kak treba..


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image


malo sam spejsovo blokove..da se razmemo ne očekujem niš od toga ali ak se bude koim slučajem kaj osjetilo onda :icon_thumright:

brijem to još ispjeskarit pa more opet na pranje i onda i sklapanje uskoro..


Posted Image

Posted Image


blokovi nakon spejsovanja ispjeskareni...još ih treba oprat jednom i onda sastavljanje lagano...


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image


novi seleni uprešani u blok

Posted Image

Posted Image

blok opran još jednom sa miniwashem sa toplom vodom i spreman za sklapanje


Posted Image

#5 steeef

    2t bb & 4t i.e.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 2,198 posts
  • Mestokc

Posted 30 December 2013 - 05:09

od dijelova potrebno je zamoijeniti;

- namotaje
- vakum ventil
- prednji disk i pločice
- oba amortizera
- obje gume
- sva crijeva
- radilicu
- čežajeve i semrenige radilice
- termostat jer ga nema uopće
- vodenu pumpu
- uljnu pumpu
- zupčanike uljne i vodene pumpe
- remen i mikroremen
- variomat,multivar koi je gore je ubiven
- krunu kurble
- klipić stražnjih čeljusti
- prirubnica karburatora

ima još toga,sitnice pa se nemrem sjetit sad..

sljedeći dijelovi su nabavljeni;

- filter zraka
- radilica
- glava
- seleni bloka
- ležajevi i semerinzi radilice
- centralni feder
- termostat
- mikroremen
- zupčanik vodene i uljne
- polini karbon pločice za lamele
- poklopci dekla

Posted Image

- vakum ventil i crijeva

Posted Image

- iridium svjećica

Posted Image

- novi klip i cilindar i semerinzi

Posted Image

Posted Image

- klipič kočionih klješta,donacija by gumy

Posted Image

novi crni šarafi

Posted Image

- semerenig vodene sa duplim usnama

Posted Image

- prirubnica karba
- set vodene pumpe

Posted Image

- manžeta zgloba

Posted Image

-gumice glave
- matice radilice i primara
- disk prednji
- amortizeri

Posted Image

- kineski obrtomjer

Posted Image

- kineska luka za temp.

Posted Image

distanca cilindra 1mm i brtve cilindra 0.4mm i 0.6mm

Posted Image

- pm tuning zvono kuplunga

Posted Image

Posted Image

- led stop svijetlo sa ugrađenim žmigavcima

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#6 Beogradski Fantom

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,606 posts
  • MestoBeograd, Kotez
  • VozimMalaguti Madison

Posted 30 December 2013 - 05:52

Odlican projekat, vec vidim da ce da mi se svidja, pratim :D

#7 zilke17

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,566 posts
  • MestoOdzaci
  • VozimYamaha Aerox Rossi Replica

Posted 30 December 2013 - 09:11

odlicna je ta kamerafrom3310phone bez zezanja! sve se lepo vidi sta radis, odlican projekat...

#8 Stefan p

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,132 posts
  • MestoLopare,Republika Srpska
  • VozimSprint Exactly

Posted 30 December 2013 - 13:50

Svaka cast na projektu,svidja mi se skuter nekakoi je poseban.Ima tu dosta posla kolko vidim al vecinu si uradio.Pratio sam te na MS forumu..sretno sa daljim radovima.


Nokia 3310

#9 francuz69

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 443 posts
  • MestoBeograd
  • VozimKymco Downtown 300

Posted 30 December 2013 - 14:06

Svaka cast. Dragster je meni jedan od favorita, definitivno. Uvek sam voleo vozila sa dusom koji ne lice ni na sta drugo na putu. Vidi se da radis temeljno i pedantno.

#10 steeef

    2t bb & 4t i.e.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 2,198 posts
  • Mestokc

Posted 30 December 2013 - 14:42

da,dragster je skuter kojeg il volis il ga nemres videt..mojoj devojki je ruzan npr., al je rekla da se bude svejedno vozila na njemu :D

najgore u cijeloj prici je kaj nema dijelova za kupit,ni polovnih ni novih pa se moram krpat sa ovim pohabanim i potrganim..
a ono kaj se da kupit ima vecinom samo u engleskoj i skupo je za popizdit,ko npr prozirni poklopci zmigavaca su 460 kn,znaci nekih 60 eura..

tak da sad imam havariju sa zglobom vilice,njega ssm i nasel polovnog al ima luft ko i moj pa nis od toga..
pa treba nac lezajeve volana..amortizer prednji nema za kupit pa moram pripasat straznji od nekog treceg skutera koi mi dimenzijom odgovara..i tak u nedogled :)

#11 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 30 December 2013 - 16:01

i meni se po default-u svidja dragster,a jos draze mi je sto je dospeo u dobre ruke ,sta sam video da su uradili sacuvaj boze :S ,toliko ni ja nisam pedantan,samo napred,pratim projekat!

#12 Mikac93

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,554 posts
  • MestoSombor
  • VozimSprint Exactly

Posted 30 December 2013 - 16:14

Meni se recimo Dragster uopste ne svidja... Pocev od mono vile napred,tih felni kao na kolima,ta prednjica glomazna,ne znam,jeste poseban i jedinstven skuter,ali ja ga ne bi uzeo nikad... Mislim nemoj me pogresno shvatiti,ovo je moje misljenje o tom skuteru...

#13 steeef

    2t bb & 4t i.e.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 2,198 posts
  • Mestokc

Posted 30 December 2013 - 16:40

@ mikac, sve mi je jasno,kak sam rekel ni mojoj curi se ne svidja :D

#14 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 30 December 2013 - 16:43

Upravo to kao što kaže Steef, ili ti se previše dopada ili ti je ružan do bola...Meni se baš dopada!! Toliko je poseban da ne liči ni na jedan skuter na tržištu, a konstruktorima svaka čast!
Bogami ima dosta trošnih delova koje treba zameniti, što se ne vidi toliko spolja...neko bi sa prvih slika rekao: evo ga, skuter kao bombona ne treba ništa, sedi i vozi...Al kad se zakopa malo ima šta da se vidi...

U svakom slučaju vidim da si se nameračio da ga središ pošteno tako da očekujem jedan vrlo lep interesantan projekat i dobar skuter na kraju!! Samo napred, ja pratim temu... :D

#15 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 30 December 2013 - 20:17

A ja celu temu juce procitao na MS-u :D al to ne znaci da necu pratit i dalje ovako dobru "reparaciju" unikatnog sootera...samo nastavi a kad ga sklopis tu je ebay i ludi Englezi koji ga obozavaju....pa ga menjaj za R1 :)

#16 steeef

    2t bb & 4t i.e.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 2,198 posts
  • Mestokc

Posted 30 December 2013 - 20:48

hehe,ne gotivim ja lezaljke :)
skuteri su mi drazi,igrace koje se mogu ljepo preslozit estetski a opet i masina malo da ide zadovoljavajuce (ko ova 180tka)

dragster ima oko 107 kg i dost je lagan za masinu i dnagu koju ima..
prije rastavljanja sa ubijenom radilicom i lezajevima,sa cokom koi zaljeva,sa fals vazduhom na svim mogucim mjestima,isel je iznenadjujuce dobro..stvarno sam mislil da bude to nikud nikam posto je grobina al eto,ljepo me iznenadil..
nek ide poslje reparature malo bolje neg je to bilo prije,ja budem i vise nego zadovljan :D

#17 steeef

    2t bb & 4t i.e.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 2,198 posts
  • Mestokc

Posted 30 December 2013 - 21:31

onda je na red došlo pjeskarenje dijelova koi su pali pod zub vremena...nakon saniranja oštećenja na felgama i slično..

deklo sam doma ispjeskaril isto ko i kurblu
(deklo je izrezano da bi se bolje hladil prijenos a kurbla je serijska ali malo prerađena)

Posted Image

Posted Image

Posted Image

felge,čeljusti i ovo ostalo sam nosil pjeskarit u jedno firmu di i inače nosim sve kaj trebam..,
s felgama je muka,teško se skida tvornička boja i dobro se treba namučit da se ispjeskare..


Posted Image

Posted Image


opruge su bile bijele pa su ispjeskarene ko priprema za neku drugu boju :)
da bi ih ispjeskaril trebal sam ih rastavit,a za rastavljanje sam trebal napravit alat da stisne oprugu pa da mogu otšarafit prihvat i izvuć oprugu van..
nie nešto ljep estetski al glavno da služi svrsi :D


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

pa ispjeskarene opruge


Posted Image


nakon toga je usljedilo plastificiranje u mat crnu i crvenu boju,skuter bude u toj kombinaciji pa da se poklope i neki ostali dijelovi..
na slikama baca na narančasto zbog fotića al ipak je sve fino crveno

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

odma sjele i nove gume na felge (dunlop scoot smart)
havarija je bila sa ventilima,standardni nisu mogli sjest u dosjede na felgama pa smo morali naručit neke manje...

Posted Image

felge su dobile mali crno-bijeli detalj u centar :P

Posted Image

Posted Image

sastavljena je odma i kurbla na deklo da se vidi kak bude stajala gore..
mehanizam kurble odmašćen i počišćen

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

kad se zavrti PM zvono u njemu bude to još bolje

#18 steeef

    2t bb & 4t i.e.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 2,198 posts
  • Mestokc

Posted 30 December 2013 - 22:03

odlučil sam ošmirglat oklope do gole plastike,pošto su već par puta lakiranje i ispucane pa prije krpanja da bude gole ko od metere rođene :D

za ovu prednju mi je trebalo oko 5 sati da sve skine,nažuljal sam prste ko majmun..najgora je onaj iz spreja,neda se šmirglat nego se ruli i brzo zapinu šmirgl tak da je to muka i pol bila..


Posted Image

Posted Image

odma kad krpam plastiku odlučil sam smanjit otvore za žmigavce (pošto prozirni poklopci koštaju 460 kn odlučil sam napravit ih sam od pleksija i malo smanjit žmigavce da dobije malo na agresivnijem izgledu prednja maska)
umjesto žarulja zalemil budem na pločicu žute led diode

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image


Posted Image

Posted Image

još sam i iznutra pojačal plastiku ko i izvana da ne puca spoj

Posted Image

Posted Image

Posted Image

eh sad me još pati ova izrezotina nakaradna..trenutno nemam ideju kaj napravit s tim (inače tu je posuda vode i čep da se more otšarafit)..
il slošit neki poklopac il zakrpat sve pa da se uopće ne vidi il ostavit samo okruglu rupu kolko treba da se čep more izvadit

Posted Image

pa onda proba

Posted Image

za probu sam polemil i ledice na pločicu ali imal sam ih premalo i nije baš svijetlilo..
sad čekam da stigne materijal pa da napravim nove..

Posted Image

Posted Image

moral sam napravit distance za kučišta žmigavaca jer je bil luft između njih i maskke na koju naliježu


Posted Image

Posted Image

#19 steeef

    2t bb & 4t i.e.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 2,198 posts
  • Mestokc

Posted 30 December 2013 - 22:13

sa bočnim plastikama tek ima posla tolko da budem odlepio prije nego ih završim :D

uglavnom svaku sam šmirglal 6 i pol sati da bi ju ogulil do koske..užas za mentalno stanje u glavi,haha


Posted Image

Posted Image


zatim krpanje pukotina i nosača koje traje još uvijek

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image


rupe su se fino popunile

Posted Image


kucista zmigavci treba samo jos pocistit i toe to

Posted Image


napravil sam i podloge za naslon koi se nalazi između vozačevog i suvozačevog sica..na njih ide još spužva pa tapacirung da bude to to..

Posted Image

ovak nekak bi trebali sjedit ovi 'nasločanji' samo dok se pretapeciraju..
nisu ni zašarafljeni,samo nataknuti na šarafe,još se mogu namjestit u rupama da se centriraju i stoje kak treba..
ove rupe između njih kaj se vide budu se zatvorile..

Posted Image


a onda smo se malo igrali sa farom..

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image


sa streč folijom i krep trakom sam zaštitil far i preko toga naljepil vlakna sa smolom..to bude prvi dio fara koi se bude još iznutra popunil pa onda izvana se poravnale sve neravnine i spojevi.
uglavnom bude to 4 eyes far

stisnul se far pa smo ga skinuli (jedva) da se more bolje sušit iznutra

Posted Image

Posted Image

Posted Image

napred budu išle 4 žarulje sa po 4 ledice

#20 steeef

    2t bb & 4t i.e.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 2,198 posts
  • Mestokc

Posted 30 December 2013 - 22:28

upasiral nosač nogare od runnera,pošto dragster nema bočnu nogaru...sad će da ima :D

Posted Image


na red su došle i čuke,treba ih rastavit da se naprave custom dashboardovi da budu na sve 3 čuke isti..
te da se kučišta njihova pofrbaju u mat crnu boju ko i poklopac volana sa kontrolnim lampicama,pošto su pofarbane u boju kroma i već su oštećene..a i ne volim tak krom pa da se i to napravi kako valja i dolikuje :)

naručil sam sa ebaya kineske čuke,jednu za temperaturu motora a drugu za obrtaje,tek tolko da se vide
ne lliče na ništ osim na prosto kinesko česme,ali za 60 kn komad nemre ni bit bolji,tj još dobro i izgledaju,hahaha

pa eto ih u kommadima

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

dashboardi su spremni za skeniranje i pripremu za printanje custom dashboarda..

Posted Image


stop sam takodjer izrezal kae smetalo pa sad ide na nosac tablice ( koi je masakriran s rupama al isla bude folija na njega i okvir tablice pa bude i to na nest licilo )
serijski zmigavci idu dolje,samo za potrebe tehnickog se budu vracali gore..

Posted Image

Posted Image

Posted Image





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users