Jump to content


Pitanja - karburator


240 replies to this topic

#1 ushke

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 88 posts

Posted 20 August 2011 - 11:04

Mario da li je na Rieju Paseo karb Keihin? A video sam tvoj project sa Rieju Toreo takodje sam video da imas dizne da li imas na prodaju neku? :D Pozz swima :D

#2 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 20 August 2011 - 15:34

da to je neka kopija keihin-a, uglavnom prima te Naraku dizne M4, mogu da se nabave pakovanje od 10kom gde su od 72-98 je ispod 2000 din

#3 francuz69

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 443 posts
  • MestoBeograd
  • VozimKymco Downtown 300

Posted 27 February 2014 - 10:27

Zdravo ljudi. Treba mi mala pomoc ako se neko razume u materiju. Da li je neko upucen u Stage 6 karburatore. Konkretno me zanima koja je razlika izmedju PWK i VHST karburatora. Vidim da su u Stage 6 pakovanju i jedan i drugi DellOrto, crne boj i na raspolaganju su iste velicine pa mi nije jasno koja je razlika. U ceni se razlikuju za nekih 20-ak evra,

#4 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 27 February 2014 - 11:36

PWK ti je Keihin, odličan karburator, proizvodi se u više vrsta za različite tipove agregata, Stage6 pakuje vrv neke agresivne za tuning.. cela paleta, igla, glavna dizna, pilotka, atomizer su sasvim drugačiji od ostalih karburatora

VHST je Dellorto, ne znam detalje, opet Stage6 pakuje uglavnom agresivnije karburatore.. kod Dell-a imaš dve vrste one koji koriste M5 i one koji koriste M6 dizne, pilotke su identične kod svih modela, Igle već prema veličini difuzora

#5 francuz69

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 443 posts
  • MestoBeograd
  • VozimKymco Downtown 300

Posted 27 February 2014 - 12:18

Hvala Mario, sada je jasnije. Ovi na Scooter Attacku ladno rade neku muljacinu pa u dve sekcije imaju Stage 6 VHST karbove od Dellorta samo po razlicitoj ceni. Tek kada udjes u details vidis po linku da je prvi jeftiniji PWK, a drugi skuplji VHST. Samo mi nije jasno zasto i dalje u detaljima za taj PWK pise da je Dellorto. Evo pogledaj i sam, mozda ti vidis nesto sto ja ne vidim:
Prvi link gde su naizgled isti karbovi sa razlicitom cenom:
https://www.scooter-...0/Carburettors/
Pa onda details prvog jeftinijeg, u linku se vidi da je PWK a na samoj strani i dalje pise da je Dell:
https://www.scooter-...lot-jet-38.html
I na kraju details drugog skupljeg, u linku pise VHST a isto i na samoj strani:
https://www.scooter-...-24mm-28mm.html

#6 francuz69

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 443 posts
  • MestoBeograd
  • VozimKymco Downtown 300

Posted 27 February 2014 - 12:29

Mario, da ne bih spamovao bezveze imam pitanje konkretno za tebe, treba mi misljenje experta.
Krenuo sam u razmatranje ovih Stage 6 karbova jer bih hteo da stavim na Tajfunka nesto malo jace. Trenutno imam Mikuni 20 koji je stock, glavna 86. Probao sam da ga upjetujem i cak je airbox malo razbusen ali se ipak 86 pokazala najbolje.
U planu je da ostanem na airboxu da me ne bi zezale spoljno temperaturne razlike pa da moram stalno da prestelavam karb, sto bi verovatno bila situacija sa gljivom.
E sad, kada gledam na Malossiju, za moj sqt je preporucen Dell 25 PHBL BD. Ja sam imao ideju da stavim malo veci, tipa neku 28-icu.
Moje pitanje je, koja su tvoja iskustva sa ovakvim setupom i sta bi mi preporucio da stavim od karbova? Ideja je da dobijem na snazi ali da ipak potrosnja ne ode u 3 lepe. Ne idem na drag pa da mi potrosnja nije bitan faktor, a ipak ovo je sqt za svakodnevnu voznju.

#7 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 27 February 2014 - 18:57

Ne treba ti veci od Dell 25....uz posteno preradjeni airbox...

#8 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 27 February 2014 - 19:01

gledao sam ovi na scooter attack shopu koji su u toj grupi za 180fxr-a, su svi keihin-i, bez obzira kako i šta piše

Cvele je u pravu , ne treba ti neki agresivan, jer taj cilindar u toj postavci i ne traži ništa spektakulano.. Za difuzor je plafon 25mm, mislim dobiće preko toga možda malo bolje ubrzanje ne značajno, i veću potrošnju, ali recimo da krajnja ostaje identična

#9 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 27 February 2014 - 19:06

fini dellorto komplet PHBL 25 BS, u malossi pakovanju, čak ga ima i na stanju, taman za sledeću turu sa racing planet-a

http://www.racing-pl...98#.Uw9iY848ci4

#10 francuz69

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 443 posts
  • MestoBeograd
  • VozimKymco Downtown 300

Posted 27 February 2014 - 20:37

Hvala na informacijama ljudi. Evo nesto pregovaram sa komsijama na ms. Nasao sam PHBL 25 BS u picikato stanju za 60 evra. Aj da vidimo da li ce biti nesto od trgovine. Hvala vam puno, ne znate koliko mi znaci vasa pomoc.

#11 francuz69

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 443 posts
  • MestoBeograd
  • VozimKymco Downtown 300

Posted 27 February 2014 - 22:55

Evo pogledah sada ovaj link sto si mi poslao. 160 evropskih, toliko me sa discountom otprilike izadje i na malossiju s time sto se ovde dobije filter i jos ponesto. Hvala za link u svakom slucaju. Aj da vidim prvo da li ce da bude nesto od trgovine sa hrvatima, jeste polovno ali je mnogo jeftinije. Neka stoji ovo kao alternativa.

#12 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 27 February 2014 - 23:57

sa ovog shopa roba stiže već duže vreme, i zadovoljni smo sve je bez greške... ako ti odgovara rešićemo

#13 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 05 March 2014 - 14:18

Valjda sam pogodio temu,,,jel neko stelovao pwk karbove konkretno ovaj stage 6?Ono sto ja znam o njima je da imaju power jet diznu koji dodatno brizga gorivo na visokim obrtajima.Ono sto mene zanima je malo detaljniji princip rada,potrosnja i stelovanje.

#14 rakun413

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 16 posts
  • Mestovaljevo
  • Vozimpiaggio liberty 50cc

Posted 27 June 2014 - 08:46

Pozz drustvo. Jel znate mozda kolika treba da bude fabricka glavna dizna za weberov karb 12 om? Sada je 55 ali mislim da je ta mala,posto na punom gasu slabo ide. Ako ide veca gde mogu da je kupim i koliko kosta,posto u Valjevu nema prodavnica delova za motore.

#15 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 27 June 2014 - 09:17

A da prvo provjeris boju svjecice na punom gasu? Mozda ti se samo zapusio filter vazduh ili karburator pa je to uzrok slabih performansi...

#16 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 27 June 2014 - 18:30

Mislim da je na weberu 12 (koji mi je na liberty bio original karb) defaultna dizna bila 58, barem sam ja to tako nasao kad sam kupio skuter. ALi svakako, kako ti je rekao lauda, provjeri boju svjecice.

#17 rakun413

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 16 posts
  • Mestovaljevo
  • Vozimpiaggio liberty 50cc

Posted 27 June 2014 - 20:23

Boja svecice je svetlo cigla boje. A kad mu na kutiji filtera malo zatvorim dotok vazduha onda ide bez problema ali svecica je tamno sive boje.

#18 rakun413

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 16 posts
  • Mestovaljevo
  • Vozimpiaggio liberty 50cc

Posted 27 June 2014 - 21:56

Karburator sam ocistio detaljno pa sam i video diznu,a ocistio sam i filter. Gledao sam teme o stelovanju karba i velicine dizni pa zato mislim da je ova kod mene mala. Probao bih sa tom 58 ili 60 samo da nadjem dge ima da se kupe.

#19 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 04 January 2015 - 01:20

Drugari, ko ima PHBG da mi da (premeri) dimenzije klipica. Trazio sam na netu ali bezuspesno, pa kome nije tesko neka izmeri. Znaci tebaju mi dimenzije (skosenje ne bitno) dell ili bilo koje kopije 19-21mm PHBG! Hvala ;)

Sent from cigla over taraba using tamba-lamba

#20 Mile123

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 31 posts

Posted 17 January 2015 - 15:06

Imam Mikuni karb. ovako izgleda:
Posted Image

da li mogu umesto manuelnog sauga da stavim elektricni, ako ne koji bi mi vi preporucili karb sa elektricnim saugom. Motor ima 250CC SuperMoto





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users