Jump to content


Pitanja - kvacilo


29 replies to this topic

#1 srki1

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 11 posts

Posted 17 August 2013 - 15:17

Pozdrav svima, sa mojim Neos-om imam problema oko prenosa, tj ne mogu da ga nastelujem nikako. Trenutno remen u zadnjim polutkama stoji 1cm unutra!!? Remen je po fabrickim merama 747*16.5 (Dayco). To nikako nije u redu, jer krece toliko tromo da je to strasno. Pokusao sam da stavim sajbnicu napred i situacija bude malo bolja, bude spusten u zadnjim polutkama 5mm ali i to je mnogo, ali onda kliza kais i nece da ide, a obrtaji u max. Promenio sam sva tri seta malih i centralnih oprugica nista nisam dobio. Stvarno ne znam vise sta da radim, kais je 16mm (fabricki 16,5mm) sirine, tako da to nebi trebalo da je problem, jedino sto mi ostaje jeste da kupim duzi kais da bi moglo da dohvati, trenutno je na njemu 747 (fabricka mera za neos-a) ali deluje kao da je dosta kratak da se popne na vrh zadnjih polutki. A i napred pri punom gasu se ne penje do kraja, sve u svemu katastrofa, a sve sam probao sto moze da se proba. Samo kais duzi nisam stavljao, ali dovoljna mi je investicija 2 kompleta opruga, pa nebi da se igram i sa duzim kaisem i da bacam pare ako nije to. Molim nekog ako zna sta moze da bude da pokusa da mi pomogne. Hvala unapred...

#2 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 17 August 2013 - 23:07

Ne znam koje marke je taj kaiš jer ponekad znaju da lažu u dimenzijama...To što ti je 16mm i nije poželjno, bilo bi bolje 16.5mm i naravno ako je dužina problem moraš uzeti duži...Imaš 751mm čini mi se pa probaj sa tim...

#3 srki1

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 11 posts

Posted 18 August 2013 - 13:27

Kais je Dayco, sa oznakom 747x16,5. Sa njim vozim ovako oko 2000km, i sad mu je mera oko 742, to mi nije jasno, posle toliko voznje trebao bi da se rastegao a on se cak skupio, sto znaci da je u pocetku bio mnogo kraci. Gledao sam na motobikeshop.rs ima athena kais duzine 751 pa cu da vidim da uzmem ovaj jeftiniji a ne platinium cisto da vidim kako ce da se ponasa sa njim.
I jedno pitanje ako moze pomoc, kupovao sam 2 puta oprugice za kvacilo, i na sajtu pise da odgovaraju za moj model skutera a uvek budu duze oprugice nego sto mi trebaju. Zvono mi je 107 i ja narucujem za tu brojku, ali kad dodju uvek su duze nego sto meni trebaju. Da li ja gresim negde ili moram da narucim malossi opruge posto je meni kvacilo malossi? :P

#4 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 18 August 2013 - 13:40

pa to je oni kada kažu da su oprugice za 107 kvačilo misle na neko serijsko, a kod tebe malossi radi na nešto kraćim oprugicama...

imaš tamo negde da kupiš i komplet oprugica za to malossi fly ili racing kvačilo mislim da je set od 3 kompleta u pakovanju

inače se kod oprugica meri unutrašnja mera u opuštenom stadijumu, pa su tako oprugice u nekom merilu od 25 do 33mm u zavisnosti od vrste kvačila, dakle to 107mm zvono nema nikakve veze sa merama koje ti juriš...

#5 srki1

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 11 posts

Posted 18 August 2013 - 16:09

Hvala ti puno Mario, ja celo vreme jurim zvono 107 jer oni na sajtu daju samo takvu oznaku prema zvonu, a ne prema duzini. Onda sam prvo isao na jeftinije varijante dok ne ispitam pa sam narucio TNT, one su bile ogromno duze, pa uzmem motoforce(jer su jeftine a i na slici delovale krace) ista stvar, na kavacilu zveckaju paknovi, i sad cu jos da probam malossi (one su relativno skuplje) i ako ni one ne odgovaraju onda vise ne kupujem preko interneta nista :P
I usput cu da uzmem athena kais malo duzi nego sto mi treba, znaci 751 i ako ne sredim prenos onda odustajem vise. Inace sam trenutno stavio nesto tvrdju centralnu oprugu da motor ima vece obrtaje, ubacio za 1,5g lakse rolnice i sad se dere ko lud a ide 40 km/h. (ali i uz brdo i niz brdo) :P
Ali kad dobijem oprugice stavicu i centralnu meksu.

#6 Johnny

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 327 posts
  • MestoLazarevac
  • VozimAprilia SR50r

Posted 26 February 2014 - 02:16

Sta bi se dobilo olaksavanjem zvona ?

#7 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 26 February 2014 - 09:41

Ne dobija se nista, cak je debalans na zvonu jako veliki problem kada krene da vibrira poodvrcu se srafovi iz prenosa... Zvono po meni ne treba dirati

_____________________________
Sinclair research LTD 1981©

#8 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 26 February 2014 - 11:13

Jedino sto je pozeljno su alu rebra za hladjenje ili perca koje imaju neka zvona. Nikakve prerade nisu preporucljive. Ima dobrih zvona koja nisu skupa.

#9 Johnny

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 327 posts
  • MestoLazarevac
  • VozimAprilia SR50r

Posted 26 February 2014 - 13:50

Ok,to sam hteo da cujem. Hvala :D

#10 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 29 August 2016 - 19:48

Original kvacilo na skutu mi je 112mm, bio danas u stranka.zdravog.razuma.srećko.šojić-u da kupim oprugice, kazu da oprugice za 107mm kvacilo ne odgovaraju na ovo od 112mm, jel to tacno ili bi mogle da se stave te sto su predvidjene za 107mm?

Kupio sam malossi belu centralnu, 30% tvrdja, nadam se da nece biti prejaka :/

Kvacilo sam probao da rasklopim, ali nisam uspeo jer je tako zapekla ona velika matica da je to strasno, 37mm matica, nemam ni toliki kljuc.... imam 36 xD
pogledao sam klip tu sto je neko okacio i sta cu pravi alat za rasklapanje kvacila, da PO***DIS, sve sto je moglo da se napravi napravio sam, za skidanje zvona sa namotaja, za skidanje varijatora, za skidanje zvona sa kvacila, sad sam napravio i za rasklapanje kvacila, jel ima jos nesto? jos ako uzmem drugo kvacilo to vrv nece odgovarati -.-

ovako sam ja to na brzinu sklepao xD nije umetnicki rad al posluzice, naravno nisam ga rasklopio danas jer mi fali jedan sraf i naravno kljuc 37 :)))))))

Attached File  14151924_1522210367805054_1359284596_o.jpg   233.55K   41 downloads
Attached File  14164073_1522210384471719_345847756_o.jpg   219.42K   43 downloads

#11 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 29 August 2016 - 19:54

Ne odgovaraju opruge sa 107 na kinesko 112 kvacilo. Moras pojuriti originalne ili menjati kvacilo i zvono na 107 dimenziju.

#12 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 29 August 2016 - 20:06

Ekstra... ima za 2500 3 seta, al to mi je puno, necu to da kupim a planiram da menjam kvacilo... hvala Neso.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk



#13 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 29 August 2016 - 20:47

Nema sreće sa tim tuč teškim 112mm, trebaju ti i lakše lamele i tvrđe oprugice, dok ako upucaš ove 27mm za 107 tip te će za manje od jedne sezone da se istegle i otpuste, pa onda sve ponovo...

#14 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 29 August 2016 - 20:51

http://forum.pyrothe...-tuned#entry900

Baci ovde pogled

#15 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 29 August 2016 - 21:12

Citao sam ranije post, lepo ste ga sredili, al necu nista da budzim, porucicu neko kvacilo sa rp kad bude sledeca porudzbina, a ovo ce ici u kutiju :) nadam se da ce porudzbina sto pre :D

Sent from my SM-G920F using Tapatalk



#16 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 29 August 2016 - 23:40

Uz kvacilo moras i zvono, cisto da znas.

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk



#17 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 29 August 2016 - 23:43

Da da znam :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk



#18 boriss1972

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 346 posts
  • Mestosarajevo
  • Vozimsprint phantom 2t

Posted 23 September 2018 - 20:19

Postavio sam davno kao i mnogi tj.dodao zadnje kaisnice morini 123 mm u kompletu sa aerox kvacilom i zvonom u relativno dobrom stanju.Presao sam cca 2500 km sa takvim setapom,nista dirao nisam,nije tada ni bilo potrebe.Naprijed je china vario precnika 100 mm,rolnice 4 gr.i kais dayko 808×16,8 mm.podloska izmedju bolcne i ventivara prvo 0,9 a sada 0,6 mm radi potrosnje kaisa sa 16.8 na 16,5 mm.
Pisem jer imam osjecaj da sam postizao vecu krajnju brzinu sa stock polutkama i kvacilom a ponukalo me da postavim pitanje jer citajuci nekoliko aktuelnih tema oko montaza setapa na nekiliko aprilija da se desavalo i drugima nesto slicno te da ima razlicitih metoda- nacina da se i to dotjera na zeljeni nivo.(podmetanjem-sajbniranjem kao naprijed).Zato bih volio konkretno znati kako bi otvaranje zadnjih polutki mogao i ja napraviti na svojoj zadnjoj cjelini prenosa?Ja mislim i po vizuelnim tragovima na bolcni moze se dijagnosticirati problem i naprijed za koji manje-vise ima mnogo prezentiranih i odlicnih rjesenja.
U biti ja sam zadovoljan ali moze sve to dalekooo bolje i zato bi mi pomoc oko sredjivanja veceg otvaranja zadnjih kaisnica znacila puno.Trenutna max.brzina je 73-4 gps-a.(9100rpm),znam da masina ima potencijala za vise ali sve se vrti oko otvatanja morini linearki i normalno dobrog brendiranog varija.Attached File  20180402_122836.jpeg   37.24K   35 downloadsPosted Image

#19 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 11 October 2018 - 18:40

Borise , tvoj prenos je vrlo slican , gotovo identican kao moj ...Vario OR kinez , nazad Morini 123 , Dayco 808 ...moj vario je dodatno istuniran , skinut na strugu od gore sa nle do dole 0.5 mm sa svake strane , tako da sam tu dobio 1 mm , neznatno je promenjen ugao naleganja kaisa i zbog toga je propao prema bolcni malo dublje , sto se povoljnp odrazava na start , a ne ugrozava krajnju ..., time se ustedi i na platni , a kod kineza je dosta kratak rukavac radilice , pa nema bas puno mesta za podmetanje ...

Sto se tice kvacila kod mene radi ono 107 dugi niz godina ono stelujuce , pa sa plavim kao mekanim oprugama u najopustenijem polozaju krece na 5600 rpm , voleo bi da ga malo i spustim , prejako je ovo za grad , al` nemam mekse ...ovako , okrene tocak ispod guzice , a, nije lose ni to ... :D ...sa ovom postavkom prenosa uz silovit start , krajnja bude uvek preko 90 - 100 , a ponekad i prebaci 100 ...ma, ne diram vise nista ...

#20 Kameleon

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 05 April 2020 - 08:54

Da li moze predlog koje kvačilo da kupim, samo paknove, bez zvona, najpovoljnije, za serijsku minarelli 2t 98godiste mašinu..

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока







2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users