Jump to content


Fantom na putu


16 replies to this topic

#1 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 09 January 2014 - 14:12

DOGADJAJ OD PRE DVA MESECA...

Posto nemam sta pametnije , ajd`, da ispricam ...

Pre oko dva meseca vracam se iz Indjije od ovih mojih veletrgovaca sa Automaticom , uzeo nekih delova da mogu da radim , a posto je bio lep dan resio da se provozam sa gusterom ...Obavio trgovinu i vracam se bezbrizno , kad na samom izlasku iz grada patrola sa radarom , dve zivotinje koje imaju rep sa strane, jedan obradjuje neka kola koja su napecali , drugi stoji kraj ivice puta drzi ruke prekrstene na guzici i na pedesetak metara od mene podize ruku , dosadno mu bilo , pa resio da me zaustavi ...

Ali prvo kratak istorijat : od ovog zelenog gustera komsija mi trazio saobracajnu pre neki mesec i ja mu dao da ga kao prevede na sebe ...naravno , to nije uradio , a ja terao bez saobracajne ...a i sta mi vredi saobracajna u njoj boja crvena , a on beo na zelene tufne, a i to nije sve - pre dva - tri meseca otpala mi tablica , to sam samo video da je nema , ko zna kad i gde je otpala , nisam ni pokusavao da je nadjem ...od starog automatica onog poslovnog , sto sam hteo da poklonim kumu , nisam mogao da nadjem saobracajnu , tako sam je dobro sklonio od sebe , a on ima tablicu ...na kraju sam nasao neku saobracajnu iz 1969 od nekog starog automatica kaisara , ne znam ni otkud mi, al` bolje ikakva nego nikakva...na parcetu lima sam obicnim crnim markerom ispisao broj sa saobracajne i tako vozio mesecima...to sam video da ljudi tako rade , pa, ajd `i ja cu ...doduse , nikad me niko nije ni pitao za to , pa je islo tako, dakle, situacija sledeca : saobracajna ne odgovara mopedu , boja ne odgovara , tablica neoriginalna, podaci o broju sasije i motora ne odgovaraju onima sa ID plocice ...skroz neispravan...

I ovom dosadno , pa resio da takvog mopedistu zaustavi ...e, Miso , sad si ga ugasio definitivno!.A, pre ovoga ne pamtim kad su me zaustavili na motoru ...Na brzinu smisljam scenario koji da primenim ...SIROTINJA ! Taj uvek pali ...

Stanem ja tako 4-5 metara od njega , prilazi on od pozadi, ni dobar dan , ni pomoz` Bog, prvo pitanje : kakva je to tablica ? Sto? Pravim se ja lud , k`o da ne znam ...Pa, s ovim ne smes voziti, mora ona zuta , po novom zakonu i gde je stiker ? A, tablica je odavno otpala, to sam ja nasledio moped od pokojnog oca, to je jos on stavio tu tablicu, nemam ja pojma , ja to retko vozim , mozda dva- tri puta godisnje , pa ne znam, ( pravim se ja jos ludji ) ...Pa, to ti sad ide oduzimanje vozila , prekrsajna prijava , mozda i krivicna, daj saobracajnu i vozacku ...dam mu ja poluraspadnuti novcanik sa dokumentima , jedva nadjoh onu saobracajnu na kojoj se nista ne vidi , al` bar je imam i na kraju mu dadoh sve i kazem evo vam sve , pa birajte sta vam treba ...uze on to sve - gde radis ? Ne radim nigde , na Birou sam ( sirotinjski scenario na delu - on to ne moze proveriti , a pali ... ) ode on sa svim tim do onog drugog . zadrza se sa njim jedno desetak sekundi i vraca se prema meni , pruza novcanik sa dokumentima i kaze : ajde , bezi , da te ne vidim , ovo je sve ilegalno , ti si FANTOM NA PUTU , ne postojis po novom Zakonu ...moras to srediti ...

I tako ja odem, dobro sam prosao, ali , da budem iskren tako sam i ocekivao da ce se odvijati stvar...uvek se izvucem , imam srece , znam , sta li je ...ali to nije garancija da ce uvek biti tako , oni mogu sve , da se zainatio da ispostuje zakon do kraja, ne znam kako bi se zavrsilo...No, cinjenica je da mi koji imamo stare tablice , neprevedena vozila , nepodudarnost na ID plocicama imamo problem koji ce nam kao meni tolerisati samo njihovom dobrom voljom koja zna da bude nepredvidljiva...to se mora resavati , a do tada mi smo ilegalci u saobracaju , FANTOMI NA PUTU ...i sve ce to mozda i proci , sve dok ne ucestvujemo ( ne daj Boze ) u nekom nemilom dogadjaju ...kao takvi sigurno smo krivi , neregistrovani smo, bez obzira na druge okolnosti...

Dakle, stare tablice i saobracajne vise ne vaze, samo nove zute , nove saobracajne + stiker ...

#2 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 09 January 2014 - 15:01

Sto mu nisi rekao, nisam ja FANTOM ja sam ALIEN. Hahaha...

#3 niksa

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 309 posts
  • MestoSombor
  • VozimPulser 125 i jos par komada

Posted 09 January 2014 - 17:52

Vaze jos stare bele tablice, nije jos izglasano nista na tu temu. A i kada bude izglasano od strane neznam koga, imamo jos godinu dana da resimo to, to je zakonski dozvoljen period na prilagodjavanje. Toliko sam ja upucen u sve to, ali i dalje se sve svodi na dobru volju sluzbenog lica koje vrsi kontrolu.

#4 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 09 January 2014 - 19:36

Pa, Niksa, koliko sam ja ovoga razumeo , nema sta da se `izglasa` , danom stupanja na snagu novog Zakona o bezbednosti saobracaja vaze sve njegove odredbe , pa tako i ove o izgledu tablica i stikeru , ali izgleda da zavisimo samo od dobre volje organa , pa nas tolerisu , ali i ne moraju ...a, kad dobiju naredjenje sa vrha da nas vise ne tolerisu i da nas kaznjavaju, bice jeftinih Automatica , APN-aca , skutera i kojecega jos ( bez papira )...

Nesa @ : tada nisam bio Alien , taj je skroz ispravan, ne bi mi mogao nista... kad me ovaj navatao, bio sam skroz neispravan AUTOMATICAR, u saobracajnoj plavi , u praksi beli na zelene tufne, bez originalne bele tablice , bez stikera, sa neodgovarajucim brojevima sasije i motora- ma, za streljanje , nista manje od toga ...ja bi sam sebe streljao koliko sam neispravan i koliki sam kriminalac...

#5 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 09 January 2014 - 19:42

Mislio sam na nik (nadimak) sa foruma, haha...

#6 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 09 January 2014 - 20:21

Hahahah Mišo legendo... :)
stari si ti lisac pa znaš da se tuta muta u takvim slučajevima najviše isplati....
Da sam na mestu pandura i ja ne bih znao šta je gore, da li da kažnjavam vozača sa potpuno neadekvatnom dokumentacijom ili da mu pokušam objasniti šta to sve nije po zakonu dok me on gleda u čudu i neverici jer ne shvata ništa ili neće da shvati, isto ti se hvata, pa je onda najjednostavnije rešenje da mu gurneš svu dokumentaciju nazad u ruke s pozdravom da te moje oči ne vide...samo teraj dalje!!!

Na kraju krajeva i on zna kakav je apsurd voziti jednog Automatica koji vredi 150eur a pritome ti svake godine po ko zna koji put ''novom'' zakonu traže cca 70eur da ga registruješ i legalno voziš...Pa to je ludost totalna?! ajd polisa osiguranja ok za ne daj bože, ali to je 1500-2000din i mogli su eventualno nabaciti 500-1000din državi u džep ali ovo je krađa i namicanje para od sirotinje....!!!!

Samo teraj, imam i ja prvog komšiju koji ima identičnu priču kao ti i tera godinama...Crvena zolja, ispisana tablica na nekom parčetu plastike, saobraćajna na kojoj bog otac ne bi ništa pročitao i tako...vozi....

#7 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 09 January 2014 - 21:15

jer alien-a voziš sa žutom tablicom i stikerom ?

#8 Mikac93

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,554 posts
  • MestoSombor
  • VozimSprint Exactly

Posted 10 January 2014 - 00:11

Ja mislim da je najbolje i najregularnije voziti bez tablice i bez saobracajne i bez vozacke,kao ja jedno vreme i niko te ne dira,a kad sam sve to sakupio na gomilu onda poceli da smaraju svaki dan panduri...

#9 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 10 January 2014 - 00:59

Koliko ja vidim, kod nas jos tolerisu bele tablice, bez obzira dali je skrnavi krs od nekog matorog Tomosa koji stvarno nista ne vredi, ili je relativno nov skuter. Moj Falcon iz 2008-me je sa belom tablicom, tako sam ga prodao prosle godine, novi vlasnik se jos ne javlja za prepis, znaci il ga nisu navatali il pustaju da se tako voze svi sa belim tablama, a ima ih poprilicno po gradu. Jedino mi koji smo kupili ili prepisali ove nase 50ccm trotinete od pocetka 2012-te cini mi se, nagrabusili smo sa registracijom svake godine. Ajd sto to, sto kosta, a sto jos mora i na tehnicki... sreca pa valjaka jos nema, kad ih uvedu pod obavezno bice tek tad belaja, al ce da se prave i prodaju elektronske blokade...

Edited by goggyso, 10 January 2014 - 01:00.


#10 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 10 January 2014 - 19:25

Alien je jedino 100% legalan , na mom je imenu , u oktobru 2012 . sam ga preveo na moje ime sa belih tablica na zute i dobio ( platio ) novu saobracajnu i stiker...to je moglo da se prevede , jes` da je kostalo 6-7000,00 , ali hteo sam i morao sam , sto je sigurno, sigurno je ...e, sad stiker je vazio do 10, Oktobra 2013. pa , sad treba videti sta cu i koliko platiti za novi...to ce biti ovih dana...

Novim zakonom se uvodi reda u ovu oblast, svi cemo imati jednoobrazne , zute table , a ne kao pre gde je svaka SO ( skupstina opstine ) izdavala svoje , pa ih je bilo i manjih i vecih , i sve samo ne istih ...to sto jos kao tolerisu , to je stara srpska boljka , Zakon postoji , ali se ne primenjuje, i to ce se jednoga dana samo preseci , ako ne pre , a ono kad jednog dana budemo pred vratima EU i kad oni budu to trazili od nas...na svu srecu , izgleda da ce do tada jos mnogo vode proteci Dunavom i Savom...

Ja do tada nastavljam po starom , ako mi se opet desi slican slucaj , glumim NEOBAVESTENU SIROTINJU koja nema pojma ni o cemu, pa dok prolazi - prolazi ...kada dodju na odstrel, mnogi krsevi se nece moci prevesti , osim ako drzava ne resi da otvori neki ventil poput onoga sa dva svedoka , pa da na taj nacin namakne neke pare...ko zna ?

#11 niksa

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 309 posts
  • MestoSombor
  • VozimPulser 125 i jos par komada

Posted 10 January 2014 - 19:43

Nadajmo se da ce moci sa dva svedoka, mada je za to jako jako mala sansa! Nepostoje problemi samo sa mopedima, takodje i sa radnim masinama sa trajnim registracijama kojima su isto saobracajne pogubljene, isprane, ispale u njivi pa zaorane... :janpi: Za sada su mi APN i Pulser registrovani po novom zakonu, tatin Automatik je na staroj beloj tabli, niko ga do sada nije dirao, a ni zaustavio u poslednjih 7-8 godina.

Moje pravilo je kaciga na glavu, upaljena svetla i pridrzavanje propisa, da skroz smanjim mogucnost i rizik od zaustavljanja, a ako me zaustave, dam sta imam pa nek rade sta im je volja.

#12 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 11 January 2014 - 15:41

Tako je Niksa i ja isto mislim, das im sto manje povoda , a ako vec dodje do toga , cupaj se kako znas i umes ...

Nek` jbu, samo nek daju anesteziju , hehe...

#13 weljko

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 posts

Posted 12 January 2014 - 01:39

Ja sam imao jednu smesnu situaciji sa parkingom. :)
Sedimo ja i ortak u grilu zderemo neke cevape izlazimo sve kul motori stoje jedan pored drugog moj bez tablice(nikako da kupim ram), kad ono na njegovom kazna 1000din za neplacanje parkinga. on covek gleda ono zbunjeno okrece se okolo gleda dal ga neko ne zajebali ili neka skrivena kamera sta li vec, ali nazalost to je bila prava kazna. Ja sam prosao bez kazne jel naravno nisam imao tablicu (kad te usere, usere te) :D , a motori stoje parkirani jedan pored drugog na istom parking mestu. :P

#14 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 12 January 2014 - 12:52

ja sam kao klinac išao u Sentu sa APN-om u disko, i parkirao mašinu kod prve zgrade pored, pošto smo bili već tunirani, nismo hteli da se previše eksponiramo pred organima reda...

jedne noći krećem kući i vidim u civilnom sede i gledaju organi, meni motor zaključan pored zgrade, priđem ja otključam i krenem da guram, kad evo njih dvojica izlaze kao na prepad, vozačke saobraćajne, brojevi motora šasije, baterijske lampe, duvanje sto čuda... da bi na kraju pitali pa što gurate...

e jbg trebao sam u paliti i oterati, ovako me izmaltretirali kao da sam najveća lopina.. hoćeš da guraš :D najebao si ...

#15 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 12 January 2014 - 14:25

E dobra stara vremena... Da i ja nesto iz tog doba..elem imao sam APN-a 4, od koga je samo rama bila, sve ostalo od 90-ke, ali bukvalno. Ona cilindarcina jedva da je stala na ramu, naravno Dellorto je strcao sa desne strane, kros junior auspuh puca od buke... vozam se ja po gradu kad "palacinka"! Stadoh ja, prolete mi kroz glavu da ako pandur skonta cilindarcinu, (a u to vreme su nas njakali za sitnice a kamoli za tako nesto, kao, sto ti je tako tanko sediste, koji ti je prenosni odnos, brojali zupce pa ako nije 12/34 sledi kod sudije za prekrsaje) odo na robiju, kakav sudija... ustao sa sedista i pokusavam nogama sakriti cilindar i karb, auspuh nemogu sakriti, nema teorije, a on zapeo za isecen prednji blatobran i skracen zadnji. Molim boga da ne ide dalje, pravim se blesav, kao takvog sam ga kupio, nisam ja... ajd splasnuo pandur, smilovao se, kaze da to sredim i nemoj da te opet vidim sa tim, bla bla... vraca mi dokumente i kaze bezi da te ne vidim. Uh oladio sam se, aki kako da sad pred njim upalim, cuje se za medalju, a i zvuk deve bas ne lici na njufer APN-a. Drzim dugme za gasenje, ono da se ne primeti pa kurblam, kurblam, naravno ne pali, pita pandur da me pogura, reko ne treba, valda je presisao, guracu... Odmaknem se jedno 50-tak metara, kresnem i gas... nisam gledao nazad, ali imao sam utisak da je pandur odvalio sapku o asfalt od muke, znas kad ce da me stigne sa kecom, ahaaaa

#16 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 13 January 2014 - 19:05

Goggy, pa , ti k`o u BALKAN EXPRESSU, bitte malo gur, gur ...imao si srece da nije pucao za tobom ! hehehe...

E, bas me cudi da uopste znaju da broje zube na prenosu , to je vec previse za njih ! To podrazumeva da pandur bude tuner i da zna koji je stock zupcanik , i sta se dobija sa manje , a sta sa vise zuba, a tu vec treba vise skole od pandurskog kursa...jedva su naucili da citaju saobracajne dozvole, a jos da se zavlace da sravnjuju brojeve motora i sasije sa saobracajnom , za to bi morali da imaju QI. veci od 17 , a to im je uslov da ih prime za pandura ( ako ima vise od 17 QI, onda ne moze ) ...hehehe, valjda ne citaju forum , inace sam gotov, zavrsicu u bajbokani ... ;)

#17 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 13 January 2014 - 22:01

Ma rekao im komandir da pitaju jel 10/38 pa im je neko objasnio da to ne postoji. Bogami brojali, jeste da su uspeli svaki po jedan zupcanik iz petog pokusaja (uvek zaborave od kog zuba su poceli), al nesto su izbrojali, valda...
Danas su se osavremenili, ne broje nista, samo salju na vanredni tehnicki..

Edited by goggyso, 13 January 2014 - 22:03.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users