Jump to content


Peugeot Vivacity



194 replies to this topic

#21 Ivan994

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 28 January 2014 - 19:50

Imam pitanje.Posto bi skoro trebao da mi stigne Arreche 17,5,sa originalnim ulazom za moju fabricku prirubnicu,dali trebalu za njegovo postavljanje neke prepravke,izmjene?

#22 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 29 January 2014 - 00:51

Postavi slike karba i prirubnice kad ti stigne pa cemo onda o tome...ovako moz samo da pricamo napamet..

#23 Ivan994

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 29 January 2014 - 20:45

Stigao Karburator Arreche 19mm i Instrument tabla.Evo neke slike.

Posted Image

Posted Image

Posted Image


Posted Image

Posted Image

Karburator je nov ne koriscen,uz njega sam dobio diznu 60 i 90.Danas sam ga postavio sve je odlicno legno,ulaz na prirubnici i airbox-u,ali nisam zadovoljan rezultatima,gusi se ne prima gas,igrao sam i sa iglom medjutim nema nekakvih poboljsanja.Tako da ce mi trebati vasa pomoc oko podesavanja.Pozdrav

#24 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 29 January 2014 - 21:37

Odmah da ti kažem da se nisi nešto posebno usrećio sa tim Arreche karburatorom al ajd...
ako se guši trebala bi mu veća dizna ili bi trebalo da podigneš iglu...uglavnom fali mu goriva...Na kakvom filteru voziš?

#25 Ivan994

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 29 January 2014 - 21:53

Znaci veca dizna..Trenutno je na fabrickom dok ne stigne red sponge.

#26 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 29 January 2014 - 22:53

ako se guši treba veća dizna da...na kojoj si sada?

#27 Ivan994

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 29 January 2014 - 23:15

dizna je 60,i da neznas odgovaraju li sa nekog drugog carba dizne na arreche?

#28 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 29 January 2014 - 23:18

jooj, sa tim arreche karburatorom se niko nije usrećio, trebao si pitati pre kupovine pa bi ti mi rekli...

to je čist racing karburator, preagresivan na pilotki, na atomizeru i na igli, ako uspeš da ga ubodeš sa tom 60 diznom uspeo, si , onu 90 nemoj ni probati uvrtati, nema šanse da ga dobiješ...

vidi da dodaš gorivo na pilotki, ovde se podešava vazduh i ako je šraf sa prednje strane, dakle kada je skroz zatvoren baca najviše goriva, kako ga odvrćeš dodaješ vazduha i umanjuje se koncentracija goriva

edit.. ne odgovaraju sa drugog karba, a komad od ovih je preko 2e...

#29 Ivan994

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 29 January 2014 - 23:26

E jbg sad.Nije problem sto je 2e nego sto nemam gjde da ih kupim ovamo.Sjutra cu probat sto moze da se uradi.Nisam ni mislio sa 90-tkom :welcome1:..Snimicu sjutra da vidite kako radi..

#30 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 29 January 2014 - 23:39

neki redak M5 navoj je, baš ne odgovara ni dellorto ni bing, ja nisam našao koji je to korak...

možeš ako ništa ne nađeš i 100% ustanoviš da je ta malena, da je lagano širiš sa nekom iglom i polako stepen po stepen otvaraš dok ne dobiješ vrednost koja ti treba...

#31 Ivan994

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 29 January 2014 - 23:42

Vazi Mario,hvala na savetu.oko airbox-a nista da ne diram?

#32 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 29 January 2014 - 23:47

za početak ne , dok se ne upoznaš, naravno da možeš na njemu da otvaraš i li zatvaraš dotok vazduha na rupi na ulazu, ali prvo se ipak uveri u stvarnu situaciju

vidi da li možeš da ga dobiješ na šrafu za pilotku, kreni od skroz zavrnutog položaja i polako odvrći

#33 Ivan994

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 29 January 2014 - 23:58

vazi,i cisto kad ga postavih poso sam na otvorenom,neverovatna razlika je kako puni do nekih 40 da ovim karbom i starim,bukvalno je poletio,i od 40 opet poceo nesto da gubi snagu,i ako mu sa mesta dodas full gas zagusi se i odjedom prihvati,da vam bude lakse sjutra cu snimiti kako to izgleda..

#34 Stefan p

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,132 posts
  • MestoLopare,Republika Srpska
  • VozimSprint Exactly

Posted 30 January 2014 - 00:04

Izgleda da ti je mala dizna,ako ga gusi na full gasu,nemoj se sa time zajebavat...

#35 Ivan994

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 30 January 2014 - 00:08

Nzm stefane nebi trebalo da je to premalo,da se tako gusi..Vidjecu sve sjutra da vam bacim jedan video pa da komentarisete..

#36 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 30 January 2014 - 01:22

Jesi uporedio precnike otvora na prirubnici i karbu ?? Razlika je sigurno x mm...I snimi video ga cujemo dal se gusi ili davi u gorivu...
...obzirom da ti je airbox ostao ser. nepreradjen a karb bas "race" jos bez dizni -bice muke oko stela...

#37 Ivan994

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 30 January 2014 - 01:35

naravno da je za nekoliko veci ulaz karba od prirubnice,ali sam citao negdje da moze serijska da prihvati 19mm,tako da sam taj problem sa neke strane uklonio,znaci prirubnica je manja,ko zna mozda je i do toga,a sto se tice zvuka prije bi reko da se davi.

#38 Ivan994

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 30 January 2014 - 20:46

Danas krenuo sa radom,skidam karb i sta da vidim ostade mi u ruke,arrecheov ulaz za prirubnicu puko,i nema ma spasa.Vratim lijepo stari karb,uzmem diznu i uradim kako mi je Mario rekao,da postepeno prosirujem iglom.Stavim iglu na arrecheovu 60 da vidim dimenzije nadjem odgovarajucu iglu sa kojom da prosirujem,i uzmem masinicu prosirim staru fabricku diznu i dobijel diznu sa brojem 58-60..Tako da vratio sam se na stari carb,i uspio da prosirim diznu.Napravio sam krug kroz dvoriste i sve normalno samo sto treba da se nasteluje smijesa vazduh/gotivo i dobije odgovarajuca boja...

Jos jednom sto se tice Arreche-a,karb je nikakvog kvaliteta,razocarajuci rezultati..

#39 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 30 January 2014 - 22:49

A rekosmo ti..e sad, puko je zato sto si silom radio

#40 Ivan994

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 30 January 2014 - 23:30

Nije radjeno silom nego vjerovatno nesto nije stimalo..ili je kvalitet los





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users