Jump to content


Kazna! Kako se izvuci?


8 replies to this topic

#1 LiMa

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 posts
  • Mesto011
  • VozimGilera Runner 49

Posted 25 January 2011 - 02:06

Ja sam sve demantovao jer nije tacno ono sto je pisalo u zapisniku. Tako sad sudija mora da zove policajca da joj potvrdi, a cisto sumnjam da ce se setiti sta je bilo pre god dana.

#2 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 25 January 2011 - 03:39

Vrv da nece biti nista od toga i da ce se odbaciti kao neosnovana u slucaju da se policajac ne pojavi. E sad ako naletis na nekog baksuza, onda si obro' zelen bostan. Po novom zakonu, mislim da vise nemas opciju "pomoc prijatelja" tj. da trazis suocenje jer automatski se veruje sluzbenom licu. Najjednostavnije bi bilo da nisi primio poziv i on bi zastareo posle nekog vremena i prijava bi se odbacila, ovako kako ti kadija odredi ....http://svet-skutera.rs/forum/public/style_emoticons/default/laugh.png

#3 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 25 January 2011 - 10:27

da zastareo bi đavola, nismo u 90tim Bleki....Nema više zastarevanja, ide 1 poziv pa za 3 nedelje opet poziv pa opet pa panduri na vrata itd itd...Ne možeš ih se tako lako otarasiti više... ne pali ono kao neću primiti poziv pa za 3-4-5 meseci kad me opat pozovu opet ne primim poziv pa je tu već godinu dana prošlo itd... šipak!

#4 Zox036

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • VozimSpeedfight 3 MHR

Posted 25 January 2011 - 10:36

ako je istina da nisi nista potpisao onda zabolete k.... ali ako si uopste spomenuo kod sudije za prekrsaje da jesi zaustavljen od strane policajaca koliko god porekao imaju osnovu za jos jedan poziv pa medjusobno da se "prepucavate".Nazalost neznam da li po starom zakonu posto si zaustavljen u februaru vazi da policajac netreba da ima kolegu kao svedok posto se sad po novom njegova vazi a tvoja ne tojest kao da nisi gradjanin ove zemlje koji ima ravnopravnost.I jos jedna VEOMA vazna stvar za tebe i za druge clanove kojima se desi nesto slicno.Koliko god bili mi ovde drugari nemoj da isneses cinjenice kako si nekog policajca zeznuo ili prevario jer taj tekst se moze koristiti kao dokaz na sudu protiv tebe.Bolje pitaj neko strucno lice(advokat ili ti nekog pravnika) nego ovde gde neko moze da (ne)namerno da se izjali sto bi rekle stare bake.

#5 Lenko

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 783 posts

Posted 25 January 2011 - 11:34

Kao prvo: sranje se desilo po starom zakonu, tako da te kači stari zakom Pod 2: ja sam imao veoma sličan slučaj, ali sam vozio auto. Kad sam otišao kod sudije, naravno, sasvim druga priča, čak sam naveo da imam svedoka, suprugu (xexexex), koja će verovatno potvrditi moje navode. A i policajac se kao, intezivno osetio na alkohol. Posle nekoliko meseci, dođe mi rešanje da se postupak obustavlja zbog nedostatka dokaza. Pod 3: nikad ništa ne potpisuj, i uvek moraš da imaš svedoka (kako god ti to zvučalo)! Pod 4: novi zakon, nova pravila ! Moramo da vidimo šta vreme donosi.

#6 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 25 January 2011 - 12:50

@ pita Meni je skoro stigla odluka o zastarevanju, zato to i pricam, i to slucajno jer sam se u medjuvremenu preselio. Kakav sam verovatno bi popio kaznu i platio.

#7 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 25 January 2011 - 16:34

U februaru 2010. je uveliko bio na snazi nov zakon koji je stupio na snagu novembra 2009. godine.
Sve u svemu ako su u zapisniku nalupetane gluposti samo ih odignorisi :D

#8 LiMa

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 posts
  • Mesto011
  • VozimGilera Runner 49

Posted 25 January 2011 - 16:50

Ne ide to vise tako, to odbijanje poziva. Prosle godine sam imao takav slucaj, jer sam se preselio, i kazna je iznova i iznova stizala na staru adresu, i onda naravno kako kaze Pita, plavci na vrata. Posto me opet nije bilo, onda oni naprave fiktivnu adresu, e to nedo Bog nikom, jer se tako vodis kao odbegao na neki nacin. Kako sam ja to potpuno zaboravio, kada sam otisao po pecat za A kategoriju, nasli mi u kompjuteru i rekose da moram to srediti pre nego sto dobijem overu nove kategorije. Pritom su mi sva dokumenta ostala u Ljermontovoj, a ja sam se oko 2meseca cimao po MUP-ovima i sudnicama dok to nisam sredio.
Fakticki je bilo potrebno samo promeniti adresu, jer tako ona fiktivna nestaje. Ja sam platio kaznu, promenio adresu i dobio svoj voljeni pecat u rozem :D

#9 mickojle

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Posted 11 January 2012 - 13:49

pije vode jos uvek to o zastarevanju kazne, da znate... :welcome1:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users