Jump to content


Sprint Eagle - by RuCZ



280 replies to this topic

#41 RuCZ

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • MestoRuma
  • VozimPeugeot Jet Force

Posted 31 July 2014 - 12:47

Trenutno nisam kući pa ne mogu da izmerim, ali uzeta je za 12mm bolcnu. Jedan drugar se bavi skuterima pa će mi on to srediti. Ima ljude koji mu to odrađuju tako da to neće biti problem.

#42 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 31 July 2014 - 12:56

Mora se dobro centrirati da ne bi bacala jer oscilacije osovina su pogubne za lezajeve.

#43 RuCZ

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • MestoRuma
  • VozimPeugeot Jet Force

Posted 31 July 2014 - 13:02

Ja sam bio više za kupovinu neke jače radilice, ali rekli su mi da za base kit nema potrebe, samo bolji ležajevi i ojačana klipnjača.

#44 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 31 July 2014 - 13:08

Ako se dobro spakuje radice dugo i dobro ali ako na bude dobro centrirana jesce lezajeve i moze doci do vecih havarija usled vibracija koje se pojavljuju kao posledica loseg centriranja. Krsti se otcepila osovina magneta jer nije koristio originalne ublazivace za pumpu i doslo je do malih oscilacija. Istina da on vozi mnogo jaci setup ali opet tako sitne oscilacije mogu svasta da naprave.

#45 RuCZ

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • MestoRuma
  • VozimPeugeot Jet Force

Posted 31 July 2014 - 13:52

Ja se nadam da će to biti kako treba.

#46 Boza

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,532 posts
  • MestoSopot
  • VozimKeeway Fact

Posted 31 July 2014 - 17:49

View PostRuCZ, on 31 July 2014 - 13:02, said:

Ja sam bio više za kupovinu neke jače radilice, ali rekli su mi da za base kit nema potrebe, samo bolji ležajevi i ojačana klipnjača.

Лежајеве можеш да замениш, клипњачу нема потребе.
Ко ће да ти гарантује да је радилица центрирана на 11-12 000 обртаја кад замениш клипњачу?

#47 RuCZ

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • MestoRuma
  • VozimPeugeot Jet Force

Posted 31 July 2014 - 19:21

Videćemo još u vezi te klipnjače. Ako bih uzimao novu radiicu šta mi preporučujete. Uzeo bih kit sa 12mm bolcnom? I još me zanima da li da ostanem na polusintetici ili da pređem na full sintetiku pošto se spominju obrtaji preko 10k? Ne znam na kojim maksimalnim obrtajima radi Trophy?

#48 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 31 July 2014 - 19:27

Trophy je ispod 10000 rpm tako da ce kvalitetna polu sintetika raditi odlicno. Obavezno uzmi kit sa 12mm bolcnom. Motoforce HPC radilice su se korektno pokazale.

#49 RuCZ

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • MestoRuma
  • VozimPeugeot Jet Force

Posted 31 July 2014 - 19:33

Tako mi je juče i Cvele rekao, ali pošto Boža spominje 11-12000 zato sam pitao. Koliko sam čitao Trophy je sličan DR. Evo, a ima test dr-a tu na forumu. Može neki link te radilice gde se može naći da uporedim cene?:D Hvala unapred.

#50 RuCZ

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • MestoRuma
  • VozimPeugeot Jet Force

Posted 03 August 2014 - 00:54

Za sad sam odustao od kupovine radilice pa će ova serijska morati da radi još ovu sezonu. Inače, ako se zbog skutera ne budem razveo onda ne znam šta će biti razlog?:0takoje: Pošto imam u planu kupovinu dve kvalitetne gume da li može neki predlog? Ja sam našao Sava MC16 pa me zanimaju vaša iskustva?

#51 DRAGANCE

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Mestobeograd
  • Vozimbaotian 50 RS limited edition

Posted 03 August 2014 - 01:25

moj predlog ti je da se razvedes ,,,, a gume samo michelin city grip , mozda spadaju u skupe ali su nenadjebive

Edited by DRAGANCE, 03 August 2014 - 01:26.


#52 RuCZ

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • MestoRuma
  • VozimPeugeot Jet Force

Posted 03 August 2014 - 01:28

Nemoj tako, sveze sam ozenjen :0takoje: Koja je cena i gde se mogu naci?

#53 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 03 August 2014 - 02:27

Oko 50 eura kosta jedna...nisam bas siguran gdje se sada mogu naci ali bilo je u onoj GP Auto Shop firmi u NS prosle godine kada sam ja gledao.

#54 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 03 August 2014 - 09:16

Sava MC16, dobili smo ponude od uvoznika, ima dosta modela, postovaću u Ponedeljak...

ja sam ih prvi put testirao kod Pite na SR-ki, i od tada sam montirao 3 kompleta, moj 4T, Krsta, i jedan Fact , pošto se svi skuti na koje sam stavio kotrljaju preko 85GPS-a , mogu slobodno da zaključim da je guma za svaku pohvalu

#55 RuCZ

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • MestoRuma
  • VozimPeugeot Jet Force

Posted 03 August 2014 - 09:43

Ako budem isao za NS ovih dana svraticu da vidim. Odlicno, taman u pravo vreme stize ponuda:) Budzet mi je oko 100€ pa se moram uklopiti. Naravno, koja crvena gore-dole :0takoje: Hvala vam na preporuci.

#56 RuCZ

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • MestoRuma
  • VozimPeugeot Jet Force

Posted 03 August 2014 - 16:51

Već neko vreme imam problem sa skuterom. Kada upalim radi na 2000 obrtaja i brzo obrtaji padnu na 1500 i tu radi neko vreme sa težnjom da se ugasi. I ako odem do prodavnice (vožnja nekih kilometar) i ugasim ga i kada ga ponovo upalim neće da primi gas, tj.dam pun gas a on jedva ide i trza. Treba mu nekih 50-ak metara da povuče i onda povuče i ide super. Moja pretpostavka je da karb zeza, ali ne znam šta je tačno problem?

#57 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 03 August 2014 - 17:07

Sauh najverovatnije.

#58 RuCZ

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • MestoRuma
  • VozimPeugeot Jet Force

Posted 03 August 2014 - 17:13

Ne isplati mi se ni da menjam sauh jer je oko 2 hiljade, a svejedno za nekih mesec i po će ići onaj TNT što sam kupio. Hvala na pomoći.

#59 RuCZ

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • MestoRuma
  • VozimPeugeot Jet Force

Posted 08 August 2014 - 16:56

Nedavno sam od Cveleta pazario Athena torque drive. Još mi ostaje da skupim pare za Trophy i to je onda to za sada. Evo koja slika mašine:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Edited by RuCZ, 08 August 2014 - 16:59.


#60 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 08 August 2014 - 21:25

interesantno izgleda, bukvalno ni ne liči na eagle-a





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users