Jump to content


Skuter trke - Sopot 2014



77 replies to this topic

#41 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 10 August 2014 - 22:02

Bila je samo mesovita kategorija,jednostavno organizacija je mogla i trebala biti mnogo bolja a i sama manigestacija je mlada ovo je prva godina organizovanja pa zato nije bio ocekivani odziv,nadamo se boljem naredne godine.Sama staza je duga 600 m i kratka je jednostavno ne mozete da izvucete krajnju brzinu a vec morate da kocite jer ide krivina.Oprobali smo se i ja i zaxx na stazi ali o tome cemo posle.Evo snimka sa treninga


#42 nenadlaza61

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 199 posts
  • MestoTrešnja-BG
  • Vozimliberty

Posted 10 August 2014 - 22:08

Trka je bila više nego skromna -više revijalnog tipa(verovatno su i sredstva bila skromna)naj gore od svega što je skutera bilo naj manje i na trci i u publici(nas par koliko nas bilo držalismo se junački)Slab je odziv skuteraša niko nije bio van BG bilo par momaka iz sopta i okoline.Nadam se da će sledeća trka biti bolja što se tiče organizacije toliko od mene.

Edited by nenadlaza61, 10 August 2014 - 22:09.


#43 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 10 August 2014 - 22:12

Mi smo im definitivno zadali zadatak kako treba da zvuci i ide turpija,sam nas izlazak na stazu je ispracen masovnim pogledima jer su NRG i Kymco pravili takvu buku da se tresla staza,sami stanteri su bili ljubomorni na nase masine.imamo i te snimke samo da odradimo upload

U medjuvremenu smo pravili voznju do vrha Kosmaja do spomenika palim borcima u II svetskom ratu.Voznja kroz sumu nas je opila,cist vazduh,dobar put i dosta krivina

Posted Image

Edited by Plamenni, 10 August 2014 - 22:15.


#44 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 10 August 2014 - 22:26

malo selfiranja

Posted Image

#45 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 10 August 2014 - 22:32

:) dalje...

#46 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 10 August 2014 - 22:43

Ovo je za Cveleta,posetili smo taj famozni restoran sa prasicima i jagnjicima,stolovi u dvoristu sa tendama i posuzenje jela i pica se vrzi iz neke kuce..a cene...pecenja 1200 din,kafa 70 din,koka-kola 0,25 ml takozvana kapi za oci 140 din,pleskavica 300 gr.500 din.Ovde nismo jeli vec samo popili kafu i koka-kolu
Posted Image

#47 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 10 August 2014 - 22:50

"Sponzori" su pali na ispitu,mesto da privuku raju niskim cenama pa da se po nesto zamezi i popije, oni ko da su otvorili Hilton jbt...a i nebitno -vazno da ste se lepo proveli :0takoje:

#48 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 10 August 2014 - 23:10

View Postcvele, on 10 August 2014 - 22:50, said:

"Sponzori" su pali na ispitu,mesto da privuku raju niskim cenama pa da se po nesto zamezi i popije, oni ko da su otvorili Hilton jbt...a i nebitno -vazno da ste se lepo proveli :0takoje:

Umesto da idu na kolicinu oni na cene...Malo seljacka posla al ajde...Da nama je druzenje bilo vrhunsko,put dobar za voznju...Dragance nas je napustio malo ranije i otisao sam zbog privatnih obaveza,kasnije se javio da je malo zalepio usput,malo bedak :mukica:ali je stigao bez vecih problema. Povratak je bio oko 16:00h ali sada drugim putem gde je uradjen nov asvalt sa par uspona i nizbrdica,bez saobracaja skoro..ma ko stvoreno za ove nase turpije..to smo obrisali brzo nekih 10 km i stigli u Ralju..onda smo bez odmaranja masina produzili ka BG-u i skup ponovo zavrsili u parku Jajinci uz kratak odmor i sumiranje utisaka.I za kraj nas snimak na stazi gde su malo podbacili nasi snimatelji,nisu snimili jos jedan krug.Zaxx ima jos snimaka i slika pa nek izbaci.Lenko takodje



#49 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 10 August 2014 - 23:27

Boki oblokiraj ga-privatan video :0takoje:

#50 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 10 August 2014 - 23:28

Video je "Private". Moze li se srediti da pogledamo?
PS Pisali smo istovremeno..

Edited by goggyso, 10 August 2014 - 23:28.


#51 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 11 August 2014 - 00:09

probajte sada

#52 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 11 August 2014 - 00:12

Znaci slabo bilo sto se trka tice. Bitno je da ste se provozali i druzili.

#53 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 11 August 2014 - 00:15

View PostNesa BG, on 11 August 2014 - 00:12, said:

Znaci slabo bilo sto se trka tice. Bitno je da ste se provozali i druzili.

da,slabo definitivno,masine nikakve,mi smo bili pojava u odnosu na trkace..skupljali su se oko nasih masina da ih pogledaju :0takoje:

#54 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 11 August 2014 - 00:17

Vidim na snimku da niti masine idu niti vozaci napadaju krivinu kako treba. Jbg, bice bolje drugi put.

#55 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 11 August 2014 - 00:21

I ja se tome nadam,bruka...kad je zapistala replika po stazi nisu znali sta se desava...al stvarno ni jedan ozbiljan set-up na stazi.Ne daj boze da su Mario i Pita doterali one zveri,pa ovi svi bi mogli da se spakuju i kuci..Mogao si Neso sa nama da ih cimamo malo a i druzenje je bilo vrhunsko

#56 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 11 August 2014 - 00:31

Jbg, prioriteti su prioriteti. Drugi put.

#57 DRAGANCE

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Mestobeograd
  • Vozimbaotian 50 RS limited edition

Posted 11 August 2014 - 01:02

aj da krenem redom , voznja do sopota je bila odlicna i sto je najvaznije disciplinovana , drzali smo se blizu i nije bilo glupiranja , jbg ipak imamo godina ,,,,,,

dolazak na stazu je bilo iznenadjenje , publike je bilo jako malo , sunce je peklo kao u tiganju i gledali smo da negde nadjemo hladovinu ,,,, ali jednostavno je nema nigde na stazi a ni u blizini ,,,,,,

bacam pogled na "takmicarske" skutere ali ne vidim nista cemu bi trebao da se divim , mario i pita da su dosli ,,,, pa sva publika bi batalila stazu i okupili bi se oko njihovih skutera ,,,,, ali OK , ne treba pljuvati organizaciju i takmicare ,,,,, to cu kasnije ,,,,, :0takoje:

prvo sto mi se nije svidelo je to sto su trke pocinjale tek u 15h , zasto ne ranije???? treninzi su se vozili od 11h , zar 4 sata treba za saku vozaca da testira i zapamti stazu????

sve u svemu , vrucina nas idalje ubija pravo u glavu , odlucujemo se na voznju , krecemo put kosmaja i tamo boravimo nekih 40ak minuta razgledajuci i vozikajuci :) , videli smo sve sto nas zanima , idemo nazad ,,,, dolazimo na stazu i posle prilicno hladne atmosfere na kosmaju , opet izlazimo na sunce koje przi kao ludo , to je bilo oko 13h , odlazimo kod "nade i tome" da popijemo po pice i ako je neko gladan ,,,, da pojede nesto , cene su prilicno jake obzirom koja ej vukojebina u pitanju a restoran je zapravo dvoriste "tomine i nadine" kuce ,,,,, ali ok , plameni i sale su se ipak odlucili za pljeskavice od sveze navatanih macaka ,,,, i jos kazu da su odlicne ,,,, ne znam koja im je cena,,,,,

imao sam previse posla kuci pa sam ipak morao da krenem nekih 15ak minuta pre prve trke ,,,,, ja i devojka krecemo a asfalt bukvalno gori od vrucine ,,,, stizemo do ralje i tu sipam gorivo , skuter u hladovinu , popijem sok i popusim pljugu ,,,, krecemo uzbrdo i posle nekih kilometar cujem neki cudan zveckajuci zvuk a skuter pocinje da gubi snagu ,,,, pustam gas pa onda naglo dodajem i opet smanjujem , uzbrdicu od par km sam izvukao sa vrhom gasa , jednostavno bilo je pretoplo i kontam da je cilindar malo lepio , vozio sam tako na vrh gasa do avale i onda pun gas ,,,, ok , nema nikakvih nus pojava , skrecem kod spomen parka i tu je prilicno velika uzbrdica , pun gas ,,,, bas da vidim sta ce da se desi , kuca mi je ionako blizu ,,,,, skuter ide ali vec pri kraju uzbrdice , pocinje da gubi snagu ,,,,, pustam gas pa ga opet dodajem ,,,, sve je ok ,,,, stigoh kuci ,,,, otvoricu masinu tokom nedelje pa cu videti sta se desilo ,,,, vrucina je definitivno krivac ,,,,,

sto se tice samih trka , mislim da je organizacija definitivno krivac za sve i da je bas bas bas podbacila , neka silna pravila su se spominjala i to je uglavnom sprecilo da bude vise ucesnika , evo ja bi prvi vozio , nema veze sto bi me mozda svi odrali , ali opet izasao bi na stazu da vidim kako to sve izgleda ,,,,, naravno ta ista pravila koja su bila na papiru i koja su nam gurana na nos ,,,, nisu postovana na stazi ,,,, bilo je starijih od 18 god a od opreme su imali rukavice ,,,,

razumem ja da je to kod nas nesto novo , ali bas zato treba "zaobici" razna glupa pravila kako bi se pojavilo sto vise vozaca , a to automatski znaci vise voznje , vise publike i vise marketinga ,,,, ako ovako nastave ,,,,, ode mas' u propast ,,,,,

jedino skidam kapu momcima koji su radili stunt , jesu padali nekoliko puta ali to je samo pokazatelj koliko su se trudili ,,,,,

e da ,,, slika nemam

Edited by DRAGANCE, 11 August 2014 - 01:05.


#58 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 11 August 2014 - 11:38

View PostDRAGANCE, on 11 August 2014 - 01:02, said:

sto se tice samih trka , mislim da je organizacija definitivno krivac za sve i da je bas bas bas podbacila , neka silna pravila su se spominjala i to je uglavnom sprecilo da bude vise ucesnika , evo ja bi prvi vozio , nema veze sto bi me mozda svi odrali , ali opet izasao bi na stazu da vidim kako to sve izgleda ,,,,, naravno ta ista pravila koja su bila na papiru i koja su nam gurana na nos ,,,, nisu postovana na stazi ,,,, bilo je starijih od 18 god a od opreme su imali rukavice ,,,,

razumem ja da je to kod nas nesto novo , ali bas zato treba "zaobici" razna glupa pravila kako bi se pojavilo sto vise vozaca , a to automatski znaci vise voznje , vise publike i vise marketinga ,,,, ako ovako nastave ,,,,, ode mas' u propast ,,,,,

potpis...

mogli su se konsultovati sa ljudima koji voze skutere i prate trkačku scenu u Srbiji...

#59 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 11 August 2014 - 14:59

Imamo dosta mladih clanova na forumu pa naredne godine ako ova manifestacija opstane mozemo da im pomognemo ako zele da ucestvuju pod logom foruma da se pripreme za trku...mi bi mogli da ulozimo znanje i rad u masine i onda zajedno kao ekipa da istupimo.na onoj stazi krajnja brzina je nebitna.ubrzanje pobedjuje.samo dobar prenos i sto vise obrtaja treba izuci iz masine u sto kracem roku.najpogodniji sku eri za onu stazu su yamaha jog i piaggio zip jer kidaju u ubrzanju plus neki dobar variomat i rezona i naturpijati cilindar od 50cc za sto vece obrtaje i eto te na 1.mestu

Послато са GT-S6500D користећи Тапаток 2

#60 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 11 August 2014 - 18:34

jer ima još snimaka ... zaxx ? ili neko ?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users