Jump to content


“100 bezbednih HONDA moto lica


9 replies to this topic

#1 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 14 June 2015 - 11:34

Mislim da je došlo vreme da se malo bavimo i ozbiljnijim stvarima od sređivanja naših mašina..
Šta nam je važnije od toga? Pa naravno naša bezbednost u saobraćaju!

Pre svega se zahvaljujem ljudima koji su omogućili predavanje o bezbednosti u saobraćaju-
Vladimiru Jevtiću, profesorima sa Saobraćajnih fakulteta iz Beograda i Novog Sada, Crvenom Krstu Srbije, Auto školi „Pravo“ i naravno Honda - Srbija gde je i održana edukacija kao i test vožnja novih Hondinih modela...

Posted Image
Subota : 13-i jun mi je bio rezervisan za jedno novo iskustvo, uzeo sam slobodan dan na poslu i zajedno sa devojkom se zaputio na manifestaciju “100 bezbednih HONDA moto lica”.
Ovim putem bih i da se zahvalim Vladimiru Jevtiću na pozivu.

Manifestacija je počinjala u 11h, kako smo se približavali Hondi na Novom Beogradu, već sam ugledao dosta motora i skutera ispred salona, što mi je odmah izmamilo osmeh na licu.

Posted Image

Čim sam prošao kroz prolaz ugledao sam i poligon sa čunjevima kao i modele koji čekaju probu...

Posted Image
Posted Image

Posted Image

Unutra je već sve spremno, podeljene su nam agende, projektor je spreman, ostaje da sačekamo da se popune redovi stolica i predavanje može da počne.

Posted Image
Posted Image

Predavanja su bila i više nego dobra, a na njima mi se jedna stvar posebno svidela, a to je što smo svi mogli da postavljamo pitanja i da svi zajedno prodiskutujemo dosta tema koje se tiču nas koji vozimo dvotočkaše…

Posted Image

Teme koje su obuhvaćene u okviru teorijske obuke u trajanju od 100 minuta su:
  • Rizici stradanja motociklista u okviru faktora saobraćajnog sistema (čovek-vozilo- put-okruženje)
  • Značaj upotrebe zaštitne opreme
  • Način bezbedne upotrebe motocikla kao vida prevoza (defanzivna vožnja)
  • Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja- motociklisti
  • Način ukazivanja prve pomoći u nezgodama sa učešćem motociklista
  • Bezbedno održavanje motocikla
Dve u početku skrivene zanimljivosti, koje su nam kasnije rečene:
Motori u salonu su parkirani cik-cak što je sugerisalo da će po zakonu moći da se tako vozi u koloni, a druga stvar - iza Honde Cr-V je parkiran skuter, tada nam je rečeno da uđemo unutra i da pogledamo da li se skuter vidi na retrovizorima, naravno postavili su skuter u mrtav ugao.. Te dve stvari su mi se jako svidele.

U pauzama između predavanja, pripadnici Crvenog Krsta Srbije su nam pokazali kako da pružimo pomoć motociklisti posle nesreće, kao i stunt show gde je Nikola Sivčev pokazao svoje umeće u kontrolisanim uslovima na parkingu.

Posted Image

Posted Image

Na kampanji su se, takođe, pojavili i Duško Antelj koji nam je pričao o svojoj saobraćajnoj nezgodi i uputio nam dosta saveta o ponašanju u saobraćaju, Zoran zvani Marokanac- čovek koji je proputovao razne destinacije i koji nam je takođe davao savete kako o vožnji tako i o tome šta bi sve trebalo nositi sa sobom kada se ide na neki put, pripadnici Komunalne policije, koji između ostalog voze skuter: Keeway Matrix i dečiji hirurg - naš kolega na dva točka, koji nam je ukazao kako non-stop sanira povrede u predelu lica zbog ne nošenja full-face kacige.

Posted Image

Posted Image

Posle predavanja smo izašli ispred salona gde su nas čekali sledeći modeli zajedno sa Auto školom “Pravo”:
Honda NC750X (ABS) – Sa svojim vodom hlađeni dvocililindričnim četvorotaktnim agregatom i 40,3 Kw (55KS)
Honda Forza NSS300 (ABS) - Vodom hlađeni četvorotaktni DOHC agregat sa 4 ventila i 19kW (25,8 KS)
Honda SH150i (ABS) – Vodom hlađeni četvorotaktni SOHC agregat sa 2 ventila i 11kW (15KS)

Posted Image

Posted Image

Posted Image
Posted Image

Naravno nisu nas pustili i da odemo bez poklona:
Posted Image

Time je priveden kraj našem druženju za ovaj put i uz pozdrave smo se rastali sa organizatorima.
Ispričao sam ukratko današnju kampanju, ali vam toplo preporučujem da to ipak posetite uživo, pošto može da se nauči dosta korisnih stvari. Iščekujem novu kampanju kojoj ću obavezno prisustvovati i najaviću sledeću akciju na vreme, da i vi imate vremena da se prijavite.

Još slika možete pogledati na sledećim linkovima:
Oficijalne Hondine slike sa kampanje možete videti na njihovoj Facebook stranici: Klikom ovde!
Za još slika sa Motoframe.net stranice: Kliknite ovde!

Edited by Yooalexandar, 14 June 2015 - 11:35.


#2 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 14 June 2015 - 14:53

Insteresovao si se beše za SR400 ?

Pozdrav i od nas :)
Posted Image

#3 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 14 June 2015 - 15:32

Bravo za reportazu Aleksandre !!! :ziveli:

#4 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 15 June 2015 - 14:11

Pozdrav i hvala! :)

#5 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 15 June 2015 - 14:45

Zanimljivo izgleda manifestacija, posebno onaj matrix od komunalne. Dobra reportaza, svaka cast :)

#6 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 15 June 2015 - 14:51

Svaka čast, ovakvi sadržaji su nam itekako potrebni i dobrodošli.

#7 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 16 June 2015 - 15:49

Odlična reportaža, svaka čast!

#8 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 16 June 2015 - 16:02

Aco uradio si fino, cela prica ima smisla kada i prisustvujes na ovakvoj manifestaciji..

#9 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 16 June 2015 - 21:46

Hvala svima, nadam se da u nekim sledecim akcijama ici jos neko sa foruma pa da zajedno podelimo utiske.. :biker_scooter:

#10 Beogradski Fantom

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,606 posts
  • MestoBeograd, Kotez
  • VozimMalaguti Madison

Posted 18 June 2015 - 16:02

Da si me zvao isao bih ja :D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users