Jump to content


Tajni prekidac protiv lopova



13 replies to this topic

#1 ZlajoX

    Grunf u najavi

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 posts
  • MestoSremska Mitrovica
  • VozimSuzuki DR600 DJEBEL

Posted 12 February 2011 - 16:34

Posto smo prosle zime imali okrsaj sa lopovom koji nam je provalio u garazu sa pokusajem da nam ukrade skuter, morali smo ozbiljno da se pozabavimo bezbednosnim merama, jer do tad nismo uopste o tom razmisljali niti nam palo na pamet da bi nam se ovako nesto moglo desiti. Zahvaljujuci alarmu na motoru, narkoman je sprecen da nam ga odveze.
Kasnije pored lanaca i katanaca i alarma bez kojih motor nikad nije vise u garazi ili dvoristu preko noci, osmislio sam jos jedan sigurnosni nacin kako ga nebi mogao upaliti (kod lopova je pronadjen jedan veci svezanj sa jedno otprilike 30 kljuceva i jos nekih njegovih alata sa kojima to radi). Na jednom tajnom mestu koje nije vidljivo sa strane i samo ja znam gde se on nalazi ubacio sam jedan najobicniji prekidac 0-1 kojega aktiviram preko noci.
Evo slike tog obicnog i jeftinog prekidaca
Posted Image
To je veoma lako instalirati, samo ispratimo onu zicu sa CDI-a koja ide na bravicu za paljenje i prilikom iskljucenja kontakta napon sa te zice je u kratkom spoju sa masom i time prazni sistem paljenja i motor se gasi. Dakle prikacimo jednu nasu zicu na tu zicu izmedju CDI i bravice i spojimo je sa prekidacem, a drugu sa prekidaca spojimo na masu i time je instalacija gotova i moze da se pusti u pogon.
Evo otprilike sheme toga
Posted Image
Nadam se da sam pomogao nekom ko zeli ovako nesto da uradi, a svima zelim da ne dozive ovakav bliski susret trece vrste.

#2 Lenko

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 783 posts

Posted 12 February 2011 - 21:57

Bravo Zlajo, kao pravi Grumf !

Posted Image

#3 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 12 February 2011 - 23:10

Lepo resenje Zlajo.
U duhu nase komune :D
Posted Image

#4 PihTiJA

    Specijalni član

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 posts
  • MestoBeograd

Posted 13 February 2011 - 08:58

Dakle nemam reci...ZlajoX ti si stvarno rodjen za prakticna resenja na skuterima ! B) Svaka cast,ovo ce mnogima da posluzi !

#5 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 13 February 2011 - 10:09

ja sam imao skriveni prekidač na Jugiću kad sam vozio i matori na Golfu dvojci, dobra je to stvar... dobro si se dosetio...

#6 ZlajoX

    Grunf u najavi

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 posts
  • MestoSremska Mitrovica
  • VozimSuzuki DR600 DJEBEL

Posted 13 February 2011 - 12:47

Pored ovog gore tajnog prekidaca i nekih sajli i lanaca kupio sam od nedavno i ovaj disk blokator.
Posted Image
Posted Image
Kako je na ambalazi pisalo made in China i placen 500 din., delovao je tezak u ruci sto je govorilo da je neki celicni odlivak, ali kako su kinezi puni buva pomislio sam da je neki aluminijum ili jos gore spijalter (najgori materijal koji je ikad napravljen). Tako sam krenuo da ga malo istestiram. Vodeci se teorijom kako bi lopov jedino mogao uz pomoc nekog pajsera pokusati da ga rasiri i osobodi disk, pa sam to i ja pokusao sa nekim velikim srafcigerom.
Posted Image
Posted Image
Na malo jace trzaje srafcigerom nisam primetio znakove njegovog pomeranja tj. sirenja, tako da mi deluje sasvim ok, pa sam kupio jos jedan i koristim ga i na zadnjem disku.

#7 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 13 February 2011 - 12:49

Disc lock je sjajna stvar, meni je vec jednom spasio sqt. B)

#8 Lenko

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 783 posts

Posted 13 February 2011 - 15:30

View PostZlajoX, on 13 February 2011 - 12:47, said:

Pored ovog gore tajnog prekidaca i nekih sajli i lanaca kupio sam od nedavno i ovaj disk blokator.
Posted Image
Posted Image
Kako je na ambalazi pisalo made in China i placen 500 din., delovao je tezak u ruci sto je govorilo da je neki celicni odlivak, ali kako su kinezi puni buva pomislio sam da je neki aluminijum ili jos gore spijalter (najgori materijal koji je ikad napravljen). Tako sam krenuo da ga malo istestiram. Vodeci se teorijom kako bi lopov jedino mogao uz pomoc nekog pajsera pokusati da ga rasiri i osobodi disk, pa sam to i ja pokusao sa nekim velikim srafcigerom.
Posted Image
Posted Image
Na malo jace trzaje srafcigerom nisam primetio znakove njegovog pomeranja tj. sirenja, tako da mi deluje sasvim ok, pa sam kupio jos jedan i koristim ga i na zadnjem disku.

Zlajo, imaš ovakav blokator i sa alarmom. Košta oko 1000din.

#9 ZlajoX

    Grunf u najavi

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 posts
  • MestoSremska Mitrovica
  • VozimSuzuki DR600 DJEBEL

Posted 13 February 2011 - 20:23

View PostMario, on 13 February 2011 - 10:09, said:

ja sam imao skriveni prekidač na Jugiću kad sam vozio i matori na Golfu dvojci, dobra je to stvar... dobro si se dosetio...
Kako se necu setiti kada sam tvoj ucenik i ovako na daljinu, a imam i jednog takvog vodoliju i kod kuce :)

#10 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 13 February 2011 - 21:27

I kad ga nameštaš, gledaj da pogodiš one rupe u disku, tek tada se ne da proći ni šrafcigerom ni pajserom. Inače i ja sam zavalan blokatoru, spasio mi je Krmka pre dve godine

#11 ZlajoX

    Grunf u najavi

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 posts
  • MestoSremska Mitrovica
  • VozimSuzuki DR600 DJEBEL

Posted 13 February 2011 - 21:28

Znaci brate i ti si ga skoro fasovao

#12 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 13 February 2011 - 21:43

Ja ga koristim skoro od prvog dana u kombinaciji sa alarmom i sajlom za zadnji točak, pa sad jedino da ga odnesu ili preseku banderu, šta im je lakše. Inače, obezbedjenja nikad dosta i nikad nisi siguran, možda će neko od pakosti što ga ne može uzeti onda zapaliti, pa si opet na istom

#13 Lenko

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 783 posts

Posted 13 February 2011 - 22:59

Ja sam davno,na Malagutiju, imao dzek za gitaru ispod sica. Kad dolazim, otvaram sic, stavljam dzek, zatvaram sic, palim skut kljucem. Kad odlazim, vadim dzek. Tako je bila dobra blokada, da nisi mogao da dodjes do nje da je rasturis. A i vizuelno, ako bi neko otvorio na silu sic, nebi skoro ni primetio rupu od dzeka, koliko je bila neugledna.
Blokada je, po meni, odlicna stvar, ali da se i taj prekidac zamaskira.

#14 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 14 February 2011 - 03:17

Wow! i ovo rešenje je extra elegantno! Svaka čast na male sive ćelije





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users