Jump to content


MAJSTORE MOJ... stvarno `kratak` esej


12 replies to this topic

#1 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 13 February 2011 - 14:16

Posted 10 February 2011 - 07:47 PM
Kao sto podnaslov kaze, moj PRVI, ZADNJI I NIKAD VISE PUT zvao `majstora`...
Dogadjaj od pre par godina, kada je moje znanje o skuterima bilo skromno i svodilo se na tekuce odrzavanje...
U spicu leta sam nesto prckao oko masine, odsekao ono slepo crevo sa auspuha, otvorio air box, cistio karb, imao problem sa `gutanjem gasa ponekad, ponekad motor ostane bez daha iz neobjasnjivih razloga, pa , ajd` da se nesto radi...radio vise stvari odjednom (greska!) i kad sam upalio motor, radi na leru, prima gas do pola, ostalo guta, gusi se... Nista, skidanje karba, ponovno ciscenje, stelovanje , jes` malo bolje al` to nije dobro...Nije da se ne moze voziti, al` nije ni da se moze, ne valja...Ponovo skidaj, gledaj, sve je to na svom mestu, cisto je, al` opet ne valja...
Pozalim se ja tako mom prijatelju Radetu, 5-6 kuca od mene drzi covek prodavnicu autodelova, da imam problem vec drugi dan, ajd` resio bi ja to, ali imam i posla, a i zena mi na vratu, treba joj squt, presuje me, ne mogu brzo da odradim...
Kaze Rade ,pa ajde, ako ti je hica imam ja jednog poznanika, vrhunski je majstor, al` imao je problem sa drogom, bio je kod mene skoro i hvalio se kako je cist vec nekoliko meseci...pa , `ajde, ako je tako stupi u kontakt sa njim ,pa neka mi resi...Malo kasnije, nazva me Rade, kaze stupio je u kontakt sa `majstorom`, objasnio mu sta je problem i ovaj rekao da nema problema sutra dolazi i sve resavamo...
Ja dosao kod Radeta u dogovoreno vreme, ocekujemo majstora, naravno ne dolazi u dogovoreno vreme,pricamo tako nas dvojica o tome kako ga zna...kaze on da je svojevremeno radio cak i u inostranstvu za neke Svabe, da ima zicu za motore, sto niko ne zna on uradi...posle se vratio ovde, radio privatno, pokrali ga za alat, odao se drogi, alkoholu, al` i dalje zna da radi, al` ne daj mu da pije...Radno ime SLEPAC, tako ga znaju (zasto bas slepac)
Stize tako SLEPAC , posle jedno sat ipo od dogovorenog vremena i upoznasmo se, predstavio se kao Zeljko,visok, mrsav isposnickog izgleda sa nekim oziljcima po licu i bradi, rekao kako se slozio sa motora pri 120, kao jedva ostao ziv, ja posle saznao da je bio na pogresnom mestu u pogresno vreme i pricao pogresne stvari, pa...jbg
Uglavnom, odosmo do moje garaze, eno ti Zeljko pacijenta pa radi...Aha, nema problema,sad cemo to,upali on njega, isturira, kao vec zna sta mu je, ali eto zaboravio je (vecu) diznu, a iz sela je oko 20 km od SM...Pa, dobro ako je to `ajmo po diznu, sedosmo u moja kola, donde i nazad i dok nismo nasli diznu (nije bila kod njega), potrosimo sat vremena, al` ajd sad...
Pre nego smo krenuli po diznu , a i kad smo se vratili majstor trazi da popije nesto, moze rakiju, a i pivo...domacinska kuca ima sve, popi majstor taj `beton`, vidim ja ide mu, al` valjda zna sta radi.
Skinuo karb.istreso gorivo iz lonceta, zamenio diznu, izvadio osovinicu plovka, skinuo iglicasti ventil, al` malo mu drhte ruke i malkice zaplice jezikom. Nesto je tu krivio, nije mogao da namesti, ostavio, daj da popijemo po jos jedno- ma namesticemo, bre...Opet rakija i pivo, a ja samo pivo (nisam blesav)...
Jedva on to nekako sklopio, upalio, turira ono opet isto, slicno, nista bolje, opet skidanje karba, jos jedno (duplo ) pice, moj majstor polako odlazi u OFFSIDE...
Kad je ispio taj zadnji ` beton` situacija vec krajnje ozbiljna, uzeo plovak da namesta naopako i pljuje po kinezima kako su los odlivak napravili i ne moz` namestiti...Jbg. Zeljko, pa naopako ga namestas, zar ne vidis? Nista se ti ne brini, namesticu ja njega, kad si me zvao, pusti me da radim, ne mesaj se...Izasao ja pred vrata, u meni sve vri, budala ce pokvariti karburator, ne znam sta da radim.Ponovo pokusam da mu ukazem da ne radi dobro, nece da me slusa, ispada mu iglicasti ventil po deseti put, propasce kroz daske od kanala, niko ziv ga posle nece naci, vidim ja da od posla nema vise nista...Moj m
ajstor se oletvao pre vremena...
Posto mu nije islo, dok se okrenuo da dolije jos jednu ( u tome se zadrzao jedan minut), meni bilo dosta da usniram iglicasti ventil, okrenem plovak kako treba, postavim osovinicu u leziste, a moj majstor se okrete i rece eto vidis kako sad moze (on se nije secao ni gde je stao)
Upalili motor, opet on turira, ovaj trokira, muci se, jos gore nego pre, ja pita da nije nesto do struje , mozda CDI, Nema on CDI, kategorican je moj majstor, on ima nesto drugo... (nije rekao sta), al` verovatno je do toga, kaze. Nema CDI? Cudno, Kinezi ga ucrtali na elektricnoj semi, sad mi je sve jasno sto se tice majstora. I sta sad da radim sa njim? Besan sam, nista nije uradio, jel` da ga bacim u kanal i pokrijem daskama, ne mogu, smrdice mi na leto, il` da ga odvucem i zakopam u basti, ne znam sta cu...
Jos mi dosla i zena i pocela neku pricu sa njim, tu je on jos malo popio, ponesto je
kazao sto ne bi trebao, vidim ja da je djavo odneo salu, on bi se druzio...Al` ovako ne moze- ili da je ja napijem, ili da se on otrezni, pa da pricamo...Posto ono prvo ja necu, a ono drugo on ne moze, resim ja da ga odvedem kod mog druga Radeta koji ga je preporucio...Tako ja njega pod ruku i oko struka, bojim se videce me neko od komsiluka, dovucem nekako do Radetove radnje, ovaj kad nas je video, samo sto nije pao u nesvest; U jbt.sta si mu to uradio, ubio si ga totalno, jesam ti rekao da mu ne das da pije...JBG. Rade sad je gotovo, sta cemo sad sa njim?
Zov prirode, ode Slepac u sanitet, kazem ja Radetu, meni je sad najjeftinije da ga stavim u kola i odvezem kuci (20 km), al sve je to jeftinije od radikalne metode...
Nesto ga dugo nema iz saniteta, ode Rade da vii sta je sa njim, izasao smeje se, naslonio se na zid, ispisao mi ceo WC, a iz slica mu viri kraj od kosulje...?E, jebi ga Rade!!!
Natovarismo ga nekako u kola, celim putem mi je nesto nerazumljivo baljezgao, al` nisam ni bio raspolozen za slusanje.Stigosmo za 20 min., velika stara svapska kuca, vidi se da se ne odrzava, po dvoristu stelova zupcanika, delova masina, glava cilindara, vidi se da je covek bio nekad u poslu, al` sad propast ziva...tuga.
Docekala nas njegova cerka, devojka od jedo 20 god., Zene odavno nema (pa koja bi sa takvom budalom ostala), stara majka- e Zeljko , Zeljko, jel` opet sine...
Ja se iz pristojnosti malo zadrzao, ovaj(Slepac) malo dosao sebi, zove me da mi nesto pokaze, pokazuje mi u pet saksija zasadjenu marijuanu, od koje su se dve totalno osusile...kazem ja njemu, slabo ces se ti Zeljko od ovoga napusiti, sto to ne zalivas malo cesce i ne prihranjujes, jebiga...Eto kako se skinuo, e Rade razbicu te kad te vidim...
Kad sam se vracao,cepam ja Yuga niz Frusku preko 150, pao mi kamen sa srca sto sam se resio `majstora`, pa sad vam je valjda jasno zasto pise u podnaslovu PRVI, ZADNJI I NIKAD VISE PUT majstor...
Naravno, sa squtom se sve resilo, bilo je u pitanju par stvari, fals vazduh, slavina za gorivo, a posle je poremeceno i ono sto nije trebalo dirati, ali, sve je brzo doslo na svoje mesto, pa svaka skola se placa...
Eto, to je moje jedino iskustvo sa `majstorom` (nece se sigurno vise ponoviti, pa makar ga zapalio ). Sada je situacija posle dve godine bitno drugacija, svario sam mnoge stvari, takve greske se vise ne desavaju, squt radi bez greske, sto ne znaci da se nece dalje raditi na njemu, ali sad je lako, imam preko 2000 majstora kojihoce da pomognu, ako zaskripi. Zato smo tu, da jedni drugima pomognemo, znanje je medju nama, a svi imamo glavu i ruke sposobne da odrade posao...
Prema tome, slusajmo jedni druge, a klonimo se ovakvih `majstora`...
Izvinite na duzini, al` tako mora...
UZDRAVLJE
1
Eto, prekopirao, bez komentara sa starog...

#2 ZlajoX

    Grunf u najavi

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 posts
  • MestoSremska Mitrovica
  • VozimSuzuki DR600 DJEBEL

Posted 13 February 2011 - 21:09

Jbg ako je ovo kratki esej, kakav je onda dugacki esej. :)

#3 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 14 February 2011 - 00:55

e pročit'o sam čisto da se identifikikujem sa apostrofima koje bacaš ne pretek, pa neverovatno kako si se primio na reč druga, msm ko se skinuo sa droge, gde da glumiš domaćina sa betonima, pivo+raketa, al sve imam neki utisak da te i nije toliko pogodila nestručnost majstora koliko konverzacija žene, pa si uhvatio obrtaja da ga katapultiraš iz dvorišta do susednog sela...


šta reći glumaca milion a majstora još više... živeli Mišo

#4 Zox036

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • VozimSpeedfight 3 MHR

Posted 14 February 2011 - 08:44

predlazem da uskratimo mogucnost clanu(drugu) Alien-u da pise ove kratke eseje http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/sign0188.gif
Salim se ja samo ti pisi......

#5 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 14 February 2011 - 08:55

Ma da, ovi kratki nis ne valjaju, taman se covek udubi kad ono kraj http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/sign0188.gif

#6 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 14 February 2011 - 09:40

E, Mario, znas za onu- zenu i motor ne dam nikome...,al` kad bi sve bilo bas tako ko bi od nas probao sve sto smo probali...svi mi volimo da vidimo kao ide tudje...
A, za Zlaju- umem ja i duze ako treba ,samo reci... http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/sign0188.gif

#7 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 14 February 2011 - 10:24

Stranac, samo ti opleti, ne mora svaki da se čita http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/sign0188.gif. Da uvedemo blog sobu?

#8 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 14 February 2011 - 10:25

I stranca za moda ?

#9 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 13 November 2011 - 20:45

Kad naletis na takvog to je samo da :bumuvugla:

#10 zex011

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 4 posts

Posted 23 October 2012 - 10:16

E zbog ovakvih majstora sam i dosao na forum. Da nesto naucim i pocnem sam da popravljam skuter.

#11 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 03 February 2013 - 13:00

E alien-e ti si kralj!!Jos si mu rekao sto ne zaliva marihuanu,ahahahahahaa plakao sam kad sam procitao.Kao pa zalivaj,prehranjuj...ahhhaaaahahahahahah....Jbt,mislio sam da ces da mu zalijes i prehranis malo da pomognes coveku kao i on tebi

#12 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 04 February 2013 - 18:45

Jbg Plamenni , ovo je stari text od pre dve -tri godine, jel` nisi pre to procitao ? Pa, moram coveka savetovati , hortikultura...hehe...znanje - imanje...

#13 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 04 February 2013 - 22:51

Nisam ranije citao zivota mi al kad sam procitao plakao sam!A slepac te nije zvao kad je sazrelila trava?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users