Jump to content


zamena psp potvrde za plastiku


2 replies to this topic

#1 nenadlaza61

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 199 posts
  • MestoTrešnja-BG
  • Vozimliberty

Posted 09 August 2016 - 16:52

Kao sto kaze naslov danas sam bio u PU i raspito se za zamenu psp-a i dobio sledeci odgovor psp fakticki ne vazi mora se izvaditi plasticna dozvola koja ukljicuje upravljanje mopedom,traktorom, frezom-i vodi se kao am kategorija.Po novom mora uz uplatu priloziti lekarski(naj povoljnije u nekom domu zdravlja de ima medicina rada)ja sam isti obavio u domu zdravlja vozdovac i to kosta 2000din.a zatim sam na ime izrade i jos nekih taksi uplatio 1700d sa provizijama.Ne treba nikakaav zahtev samo uplatnice 3 kom i lekarski. Kada se lekarski i uplatnice predaju dobija se potvrda sa kojopm se moze voziti do peruzimanja nove dozvole- plastike.Toliko od mene .

Edited by nenadlaza61, 09 August 2016 - 17:06.


#2 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 10 August 2016 - 16:03

E, jbg Lazo ...jednostavnije je ovo kao ja ...ja sam se rodio sa A i B kategorijom , pa nemam tih problema ... :)

#3 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 05 June 2017 - 09:33

Sto je bilo daleko doslo je blizu ...10 Jun , zadnji datum za zamenu ...da li je bas tako ? Iako mene neposredno ne tangira ovo tangira sve imaoce papirne PSP , a medju njima je i moja zenica koja je pre dva meseca imala onaj udes ...

Pri tome joj je pandur koji je bio zaduzen za zapisnik , iako je sve sa njene strane bilo uredno, motor je registrovan na zute table , znaci i osiguran , nije imala alkohola , na putu prvenstva prolaza , ona sljuka sto joj izletela sto posto kriva, stavio manju primedbu sto joj je dozvola na papiru umesto na plastici , ali da to zavisi od njegove dobre volje i da ce to tako proci ( sto i jeste proslo ) ...

Da li je to sve bas tako ? Nije ...Pandur ne zna - ne zavisi od njega i nije u pravu ...Drzava je dala rok 10 . Jun 2014 kao datum za zamenu , koji je sad naknadno produzen do 10. Juna 2017 . ...Znaci u trenutku udesa moje zenice vazila je dozvola na papiru , potpuno validna i tu pandur i da je hteo ne bi mogao nista ...

Ovih dana na raznim televizijama se pojavio gospodin Nenad Okanovic , ja mislim da je iz Komiteta za bezbednost saobracaja ili neku drugu funkciju ima nisam siguran , ali to nije vazno , cim je gostovao na televizijama , kompetentan je da predstavlja drzavu svojim izjavama ...Pazljivo sam ga slusao sta je imao da kaze ...izmedju ostalog rekao je :

1. Ovaj rok , 10 Jun je krajnji rok za zamenu , posle toga MUP kaznjava vozace koji imaju dozvole na starom obrascu - do 6 meseci gubitak 2 kaznena poena i novcana prekrsajna kazna , preko 6 meseci 5 kaznenih i veca novcana kazna od 30-100 hiljada ...( on je rekao da su kazne previsoke za ovako nesto i da ce se truditi da se one smanje ...)

2. Neproduzavanjem dozvole sa papira na plastiku ne gubi se kategorija i moze se kad - tad zameniti za plastiku , jedino se sa papirom ne sme voziti , ako neces da rizikujes kaznu...

3. Zamena kosta , razne takse i taksice od kojih drzava zivi 1570, 00 dinara ...Ajde, to je Ok ...

4. Za zamenu NIJE POTREBNO LEKARSKO UVERENJE , osim ako sam podnosilac ima zdravstvenih problema , sam se prijavi i osim AKO JE STARIJI OD 65 GODINA ...

Pre oko 3 nedelje odvezem ja moju zenicu do pokrainskog Mup-a u mom gradu gde se bave dozvolama i regovanjem vozila , da svoju PSP zameni za plastiku ...sedim i cekam je u kolima ...ode ona do saltera , vrati se posle par minuta ,zastane ispred ulaza , i ponovo se vrati unutra ...izadje za desetak sekundi ....sta je bilo pitam ? Pa, dala mi je uplatnice za tih 1570 din, ali trazi i lekarsko uverenje ???

Gospodin Okanovic na televizijama izjavljuje kako lekarsko NIJE POTREBNO ...zena je na salteru MUP-a radnici rekla da nema 65 godina i zbog cega joj onda traze lekarsko, na sta je ova njoj drsko i osorno rekla - jesam ja vama rekla da treba i sta hocete .??? Za prelazak na plastiku amaterske ` B` dozvole koja se uvek izdaje na rok vazenja od 10 godina ( za ostale C i D ne znam , nije ni vazno ) ne traze lekarsko uverenje , a za PSP koja je izdata sa neogranicenim trajanjem traze ???Pa, gde je tu logika ? Nema je , neko u nekom ministarstvu ko nema veze sa zivotom i logikom , rekao je ma, trazi im ko ih Jbe ...malo cemo na taj nacin napuniti dzep i medicinarima ...tako i jeste , ne budi lenj, posle dan- dva otisao sam u medicinu rada , to uverenje kosta 2 700, 00 din ...prijavim zenu , zakazuje se , ali ona iz protesta nije htela da ode ...ne znam da li da zbog ovoga se upustimo u borbu sa vetrenjacama i da podnese zahtev za zamenu bez lekarskog , pa kad je odbiju , moraju dati obrazlozenje u svom resenju na osnovu kog propisa su je odbili , pa da vidimo ...ja sam po obrazovanju diplomirani pravnik , pa iako se ne bavim time , jos je ostalo dovoljno strucnog znanja za ovakvu borbu i sad je pitanje da li se u nju upustiti zarad dobiti svih nas , ili ici linijom manjeg otpora i platiti to sto nelogicno i verovatno bespravno traze ...

Ako treba sposoban sam i da dodjem do gospodina Okanovica da vidim sta on ima da kaze po ovom pitanju ...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users