Jump to content


Tomos led svetla


12 replies to this topic

#1 Mare1212

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • MestoNis
  • VozimTomos Automatik A3M

Posted 28 January 2017 - 11:11

Evo slika napravljeno je sve uklopljeno na fabrickom prekidacu mogu reci da sam odusevljen ovom led sa socivom nije kao ostale da jako izgleda a da ne osvetljava put, ova i vadi oci i mnogo bolje svetli nego fabricka. Paljenje je 6v 17w nedostatak struje je resen ovim led koje ne trose mnogo struje tako da sada i sirena moze da svira bez toga da svetla trepte ili se gase (vrlo cest slucaj kod mene pre ovih ledova). Led traku koju sam zalepio ce sluziti kao dnevno svetlo dok kada padne noc palim ovu sa socivom. Ostao sam vam duzan snimak kako radi to cu veceras ako je ostalo benzina da ga upalim i da vidite koja je to sila :) ;)

Attached Files



#2 Mare1212

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • MestoNis
  • VozimTomos Automatik A3M

Posted 28 January 2017 - 19:44

Malo je losiji kvalitet snimka tamnije je malo npr led trake se ne vide uopste da osvetljavaju put dok se uzivo vidi ali mislim da vidite kako osvetljava put ako ne duplo onda troduplo bolje od fabricke sijalice.



#3 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 29 January 2017 - 11:16

Meni lično, gledajući snimak, ovo baš i ne osvetljava put zadovoljavajuće.
Evo ti par slika za primer kako sam napravio za Pia NRG prednja svetla sa 2 LEDovke od po 4W. To je bilo 2014te. Čisto radi poređenja, pa možda ti ovo bude bolje rešenje.

Attached File  Photo1228.jpg   933.18K   18 downloadsAttached File  Photo1230.jpg   1.15MB   20 downloadsAttached File  Photo1314.jpg   977.37K   22 downloadsAttached File  Photo1304.jpg   1.37MB   23 downloadsAttached File  Photo1306.jpg   824.39K   21 downloads

Danas imamo veći izbor tih LEDovki na 12V sa više snage i sa sočivima koje još bolje osvetljavaju put.

#4 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 29 January 2017 - 12:38

@mare ...Meni nije sasvim jasno, jer kod tebe led trakica po rubu ogledala led osvetljenje, dok je u fokusu xenon sijalica

#5 Mare1212

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • MestoNis
  • VozimTomos Automatik A3M

Posted 29 January 2017 - 20:02

goggyso moja ova led sigurno svetli jednako a mozda i bolje od tvoje nego se na snimku stvarno ne vidi lepo. Mario po rubu stakla je led traka, dok je u fokusu led sijalica sa socivom slikacu neku sliku pa da se na njoj bolje vidi

#6 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 29 January 2017 - 20:19

Ok onda tu trakicu koristiš kao dnevno svetlo, a ovu sa sočivom u fokusu za noćnu vožnju ?

#7 Mare1212

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • MestoNis
  • VozimTomos Automatik A3M

Posted 30 January 2017 - 15:00

Tacno tako :)

#8 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 30 January 2017 - 15:27

Daj sliku te sa sočivom što ti je u fokusu da vidimo

#9 Mare1212

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • MestoNis
  • VozimTomos Automatik A3M

Posted 30 January 2017 - 22:05

Nemam sliku nazalost a nema je ni na internetu jer sam uzo na auto pijaci u Nisu, obavezno idem subotom ili nedeljom tako da mogu tad da slikam, da ne otvaram far bespotrebno

#10 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 30 January 2017 - 22:25

Ok, čisto radi informacije i ostalim članovima..

Ne smeš zaboraviti poentu foruma

#11 sigmaal

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 323 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimTOMOS APN 6,XL650V

Posted 09 March 2017 - 22:39

View PostMare1212, on 28 January 2017 - 11:11, said:

Evo slika napravljeno je sve uklopljeno na fabrickom prekidacu mogu reci da sam odusevljen ovom led sa socivom nije kao ostale da jako izgleda a da ne osvetljava put, ova i vadi oci i mnogo bolje svetli nego fabricka. Paljenje je 6v 17w nedostatak struje je resen ovim led koje ne trose mnogo struje tako da sada i sirena moze da svira bez toga da svetla trepte ili se gase (vrlo cest slucaj kod mene pre ovih ledova). Led traku koju sam zalepio ce sluziti kao dnevno svetlo dok kada padne noc palim ovu sa socivom. Ostao sam vam duzan snimak kako radi to cu veceras ako je ostalo benzina da ga upalim i da vidite koja je to sila :) ;)

Preporučio bih ti da na Grecu, umesto 1N4007 staviš Šotki diode od 3A/70V. Pad napona će ti biti manji na njima a i grejanje. 4007 nije predviđena za takvu frekvenciju ispravljanja. Planiram na Apencu da stavljam žmigavce i obrtaljku, sebi sam uzeo 10A/100V Šotkice. Već sam izeksperimentisao sa LED-ovima u žmigavcima, stavljam prave saobraćajne LED. Evo razlike na slici..

Na obrtaljki sam već promenio plavo pozadinsko na belo pozadisnko osvetljenje. Mnogo se jasnije vide cifre na RPM skali.

Attached Files



#12 Mare1212

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • MestoNis
  • VozimTomos Automatik A3M

Posted 12 March 2017 - 02:25

Automatik je spreman za prodaju dosadio mi je vise planiram da uzmem apriliu rs 50, tako da ne planiram da radim oko ledova, radilo je do sad ektra ako se ne svidja novom vlasniku neka vrati i obicnu sijalicu ne mesam mu se

#13 Mare1212

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • MestoNis
  • VozimTomos Automatik A3M

Posted 14 September 2017 - 12:48

Pravicu sad drugaru na javi isto ovako led probacu sad te sotki diode pa cu da iznesem svoje utiske.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users