Jump to content


E- Scooter by Alien



224 replies to this topic

#221 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 20 January 2020 - 16:58

Evo ga konačno posle šest nedeljastiglo ...poslao mi ga Si Đin Ping ...
Konverter , skida sa 72 V na 12 V ...kad ovo izmontiram , svi problemi su rešeni i neka buduća pregorevanja sijalica od žmigavca, pozicije , štopa ...

Snaga 10 A , cena 3-4 dolara ...veličina kao paklica cigareta , vodootporan , svega tri žice , masa , ulaz i izlaz , prosto , da prostije ne može biti ...

Hvala što ste me uputili na ovo , nisam znao da ovako nešto postoji ...

Posted Image

#222 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 20 January 2020 - 20:18

Spojeno - sve radi ... :)

#223 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 17 March 2020 - 11:14

Na žalost posle dve i po godine kvar ...i to prilično ozbiljan ne vozim ga već skoro mesec dana , Airsalmatic je uskočio ...

Šta se desilo ? per oko mesec dana da krenem na posao dam kontakt upali se displej , iz nekog razloga odumem kontakt i ponovo upalim i - mrtav ...ne pali ništa na kontaktu ...dođem peške , sin ga posle dogura do servisa , ajd da vidim šta je ...

Prva na proveri je kontakt brava , ima samo dve žice , dovod i odvod , prespojim , propušta i kad premostim , nije do nje ...dalja provera da nije neki kontakt nagoreo ...nije sve sam proverio , veze akumulatora , sve je OK ...proverim + liniju , proverim - liniju instrumentom , sve je ok ...sve me više upućuje da je kvar na kontroleru , sve žice vode u njega i iz njega , on komanduje svime ...to je jedna kutijica puna elektronike kao dvostruko veća od kutije cigareta ...ispod sedišta je , ima dvadesetak žica koje ulaze i izlaze iz nje , a mali problem je što su žice na džekovima jako kratke , ulaze u snop kablova i teško se čupaju iz džekova ...posle oko sat rada uspeo sam da ga izvadim , rastavim ga , vizuelno se ništa ne vidi , ima nekih tiristora n a masivnom hladnjaku , bubašvaba nekoliko komada ...dao sam ovom mom elektroničaru da isproverava , ako se šta m ože , ako ne poručujem drugi , ima na netu raznih , cena od 2000 do 5000 din ...najjednostavnije kad bi imao drugi , nabodem i ako proradi , vozi Miškooooo...

Vidim da na Netu ima da se nabavi i da se prodaju , znači i da se kvare ...ma, samo da se popravi .... :biker_scooter:

#224 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 17 March 2020 - 15:17

Koji kontroler sa električnog ? Svašta nešto tu ima, frekventni regulator, tiristorsko upravljanje, choper podizač napona i pretvarač sa DC na AC...

#225 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 18 March 2020 - 16:31

Da , u pravu si , ima svašta , ali ja se u to ne razumem , danas sam zvao tog iz Subotice od koga sam kupio , ima raznih cene od 2000-5000 , ali sad ne šalje dok ovo traje , pa ako ovaj moj ništa ne uradi , poručujem , pošto je da je , to se mora uraditi ...ja sam sve proverio što sam mogao i sve je ok , ali elektronika nije moj fax ...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users