Jump to content


Stage6 Streetrace 70 Piaggio LC


2 replies to this topic

#1 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 14 November 2017 - 21:29

Primerak koji je Vlatx uradio merenja i skinuo mapu, hvala ... , nam je nedostajao u arsenalu analiza

Posted Image


Na kraju se ne zna ko ustvari proizvodi ovu termogrupu za S6, ako je verovati pričama koje plasiraju komercijalisti sa SA, radi se na tajvanu... Koncept kanala je uočljiv već sa fotografija

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

kvote klipa su 50,5mm - vrh klipa, 48,5mm - ivica klipa, dakle 50,5-48,5= 2mm zakrivljenje

Posted Image


glava je zapremine 6ccm

Posted Image Posted Image

evo i portmape

Posted Image

po navodima C parametar se kreće 0,6-0,7mm , predpostavio sam da su dali zaptivač ispod cilindra debljine 0,5mm, tako dobijamo sledeće analize

C = 0,50mm
Usklađeni pritisci = 131 PSI
Transferi = 131 PSI --- BD = 1,44
Najbolji obrtaji = 11800 o/min
Teorijska snaga = 16,2 KS
Snaga na radilici = 12,9 KS
Snaga na točku = 10,8 KS
Posted Image


C = 0,60mm
Usklađeni pritisci = 127 PSI
Transferi = 127 PSI --- BD = 1,43
Najbolji obrtaji = 12100 o/min
Teorijska snaga = 16,1 KS
Snaga na radilici = 12,8 KS
Snaga na točku = 10,6 KS
Posted Image

C = 0,70mm
Usklađeni pritisci = 125 PSI
Transferi = 125 PSI --- BD = 1,42
Najbolji obrtaji = 12300 o/min
Teorijska snaga = 16,1 KS
Snaga na radilici = 12,8 KS
Snaga na točku = 10,6 KS
Posted Image


gde vidimo da postoje debele rezerve na transferima i da su radili sa dosta niskim pritiscima što aludira na dobru raspoloživost momenta, dok je vršna snaga dosta visoko izvedena..

međutim sa ovim postavkama imamo dosta visoke stepene kompresije za jedan gusani cilindar

Posted Image
Posted Image
Posted Image

gde vidimo u kalibratoru da ukoliko se ravnamo stepenu kompresije za 13:1 treba dodati nešto zaptivača izpod cilindra, ali će nam kontra tome C parametar otići nešto više, te raspoloživost obrtajima takođe.. svakako sada postaje jasno zašto se svakome ulepi ovaj koncept, ukoliko je Vlatx tačno izmerio zapreminu glave, onda nema razgovora... temperatura je dosta velika, i materijal klipa mora biti veoma postojan te pravilno sračunata dilatacija za toleranciju od 6/100.. koliko sam merio za AC grupu koja mi je bila u rukama...

#2 VlatX

    Član

  • Moderators
  • 808 posts
  • MestoSkopje
  • VozimBaotian 28C

Posted 14 November 2017 - 22:01

Bas sam dvap uta merio jer prvi put mi se videlo nekako malo,ali sqush je dosta velik u glavi i komora je dosta mala,

#3 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 14 November 2017 - 22:21

Onda je tema verodostojna, treba obratiti pažnju na temperaturu





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users