Jump to content


Peugeot Elyseo 50cc 2t Problem Svjetala


3 replies to this topic

#1 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 09 January 2019 - 19:16

Pozdrav kolege,dugo nisam pisao ovdje :) . Imam problem sa svjetlima na Elyseu. Kratko svjetlo radi sa cca 30 posto snage,a dugo svjetlo radi normalno. Sa lijeve strane je prekidac dugo-kratko a sa desne je prekidac koji pali i gasi svjetla. Ja pretpostavljam da je neki problem u ovom prekidacu kratko-dugo. Znaci zarulja u faru jedva da svjetli, instrument tabla i zadnje svjetlo ne rade uopce. Kad prebacim na duga svjetla sve radi normalno. Mislim da nisu namotaji a ni akumulator nego bas prekidac. Kad upalim kratka svjetla zarulja doslovno tinja a kad dodam gas zasvijetli malo jace ali nekako sa zakasnjenjem, i svijetli jako slabo.
Ima netko neki savjet?

Edited by mrgood, 09 January 2019 - 19:17.


#2 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 10 January 2019 - 20:15

Kontakt greška na prekidaču ili konektoru koji ga spaja.. Najverovatnije patina ili korozija

#3 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 11 January 2019 - 06:34

Tako sam i sumnjao,hvala Mario. Sutra slijedi rastavljanje i ciscenje.

#4 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 12 January 2019 - 18:07

Problem je bio u zarulji. Ja sam umjesto balonke nedavno bio stavio neku halogenu zarulju ali onu dugacku kao sto ide u aute. Otopilo se staklo na zarulji i jedva da je svjetlila a vjerojatno je pruzala velik otpor u strujnom krugu pa zato nije radilo osvjetljenje table i zadnja pozicija. Stavio sam nazad balonku koja je bila i sve radi super.

Edited by mrgood, 12 January 2019 - 18:08.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users