Jump to content


Saobracajka


11 replies to this topic

#1 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 08 September 2019 - 10:17

Da , pre dva dana imao sam ( uslovno rečeno ) saobraćajku ...

Šta se desilo ?

Na trista metara od moje radnje kružni tok , izlazim iz njega , na strujnome i iznenada EKSPLODIRA ZADNJA GUMA ! to je puklo kao pištolj ! Gubim kontrolu , povuklo me na levu stranu , tu je pešačko ostrvo sa onom povišenom betonskom bankinom od desetak cm . , vidim da ću udariti , pa čak i da su veći točkovi nije bilo šanse da pod tim uglom preletim preko nje ...Na nesreću , ( ili sreću , ne znam ni sam ) zakucam se u stub od znaka koji pokazuje ulazak u kružni rok , toje cevuraga od desetak cm ..UDARAC! TRAS! Ne znam kako sam se našao na pešačkom ostrvu , znak me zaustavio , ostao sam u sedećem polozaju ...POSLEDICE :::udario sam grudnim košem , jako me boli ...desna noga krvari obilno od kolena pa na dole , za kratko vreme je natopila nogavicu , natapa klompu u kojoj sam , podest gde se drže noge pun krvi , bojim se da nisam oštetio neki veći krvni sud ...ljudi su videli šta se dogodilo , komšija Dane iz autodelova pozvao hitnu , došli su za nekoliko minuta , ja se ne pomeram ...udario sam glavom direktno u stub , KACIGA JE SPASLA GLAVU, da ne bi nje ostao bi na mestu mrtav ...to je ono što ja govorim stalno da ne nosim kacigu radi propisa ( mada nisam obavezan kao biciklista ) nego zbog sebe )...e, sad mogu da je pozlatim ...Tako sam dočekao hitnu... Mišo , pa šta je - Grabić , moja mušterija ...E, jbg Grabiću , malo ja tebe , malo ti mene ...Ovaj drugi Stokić , ne znam mu ime, od moje žene rođenog brata drugar ...E, jbo vas Đuroviće , ja vas samo skupljam po putu ( pokupio moju Ženu kad je pre dve godine nastradala ...) sa njima neka mlada doktorka , može mi ćerka biti ...prvo vitalni parametri , glava , jeste gubili svest - ne , ali jako me boli grudni koš , mogu da dišem ...noga jako krvari , aj da vidimo to , zadigla nogavicu natopljena krvlju , moguć je i prekom sve se rascvetalo na desetak cm od kolena ...preliminarno zamotala kompresom i zavojem da se koliko-toliko zaustavi krvarenje ...Stokić i Grabić ne natovariše na nosila i u kombi ...Za koji minut sam na prijemu , rastrčali su se njih nekoliko oko mene , ne mogu da kažem baš su bili savesni , pa sve ispočetka , šta vas boli , gde vas boli ...osnovno rentgen snimanje , grudni koš i koleno ...pa sa tim kod ortopeda ...rana ispod kolena loše izgleda , sve se rascvetalo , zinulo ,hirurg gleda , vrti glavom , prijavio sam ida imam povišen šećer , to je dodatni problem , sporo i dugo će da zarasta , ali mora se ušiti , preveliko je da bi se ovako ostavilo ...pokupio on to nekako , ne mogu da kažem , nisam ništa osetio , dobio sam lokalnu anesteziju , dobro je ...sestre su mi u međuvremenu oprale potkolenucu koja je bila sva krvava , klompu u kojoj sam bio jedva su skinule, zalepila se za stopalo od krvi , , rana je i na laktu , ali nije tako strašna , to su mi sanirali i zamotali ...

U međuvremenu pojavio se i pandur koji je bio sa mnom jedno sat-dva i njemu sam ispričao šta se desilo...zvao je da se raspita u centrali kakio to ide , i pošto nema nikakvih propisa za elektrobicikle , kaže da najverovatnije neće biti ništa , ali da slučaj mora po službenoj dužnosti da prijavi tužiocu , pa kako on odluči , ali sasvim sigurno neće biti ništa , tim pre što nemaš nikakve krivice ..ali kao učesnik u saobraćaju , morao sam da prođem alko -test , naravno negativan ...sročio mu u zapisnik nekoliko rečenica šta se desilo , potpisao i tu se pozdravimo i rastanemo ...neka , trebaće možda nekad ...

Kod hirurga na pregledu grudnog koša desna strana me boli ,,,odmah na dodir gde sam se požalio kad me pipnuo - aha evo ga , tu imaš prelom rebra ...na RTG komentar dokrorke radiologa nema novih povreda , na jednom rebru stabilan kalus od skorašnje povrede ( to je ono kad je Crni pao na mene ) ...dobro je, ništa nije slomljeno , kao i na kolenu , osim te gadne rane ...previjanje svaki dan dok ne zaraste , na sreću imam ovde u komšiluku komšiju kome je to posao , pa će me svaki dan previjati ...dve vrste skupih antibiotika koje sam kupio , preventivno da ne dođe do bilo kakve infekcije , inače , ode noga , tako mi je rekao ...

Dobro je kako je moglo biti , ništa nisam slomio , mogu da hodam , sa unutrašnje strane ima gadan hematom , sve je crno , ali me ne boli ...to će se razići uz Hepatrombin za nekoliko dana ...malo ću mirovati i to je to kažu da sam od siline udarca iskrivio znak , ja nisam video još hehehe...nešto razmišljam sta bi bilo da je bilo drugačije , da je bio dvosmerni put i kako ne povuklo na levu stranu , da je bilo neko vozilo iz suprotnog smera , kako bi se onda završilo ???


Molim admine i modove da pobrišu ono što se ne znam kako iskopiralo , slučajno sam nešto pritisnuo što ne treba , a ne znam da obrišem ...

#2 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 08 September 2019 - 10:50

Otvorio si 4 teme, kako si dopisivao tako si otvarao nove.. Ti si fenomen od kineskog mao ce tunga, em te sxe sa tim tvojim gumama, pa sa flekicama za lepljenje pa i na forumu kad postujes, trujes odma u kvartet, garant je i to kineska degeneracija...

Sreca pa si kacigu imao.. da nije i ona kineska jbt ? dobro si prosao.. brz oporavak ti želim..

Bog čuva dobre ljude ...

#3 stevo

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 155 posts
  • MestoN.Sad
  • Vozimpantheon

Posted 08 September 2019 - 15:56

Miso brz oporavak ti zelim...

#4 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 08 September 2019 - 18:13

Kaciga je NZI , dobra ..danas sam kupio novu spoljašnju i montirao poslednju unitrašnju koju sam imao spoljašnja je rascvetana od eksplozije , a unitrašnja da ne pričam ....

Pre neki dan nađem na NET-u firmu koja se zove TEHNOGUMA , bavi se priozvodnjim gumene galanterije i ima širok proizvodni program , pa ću stupiti sa njima u kontakt i opisati kakav problem imam pa da vidim ako mogu to da odrade , da kroz rupu za ventil ubrizgaju gumu pod pritiskom , koliko bi to koštalo i da li se isplati ,,,ako ne na ALI i poručiti dve , jeste cena 4.500 x 2 devet hiljada ali ako je to rešenje , to nema cenu ...ne znam koliko sam para nabacao na gume , problem nisam rešio i zamalo glavu da izgubim ....

#5 vlayco

    Stari član

  • Moderators
  • 2,649 posts

Posted 08 September 2019 - 20:33

Samo kad je glava na ramenima!!!
I sto Mario kaze,Bog cuva dobre ljude,nije vasa misija na zemlji jos gotova...
Ne rado ovo pisem,mozda mu je vreme za "na kapiju",stalno neke zajebancije sa njime(strujnim)...

Sent from my SM-J610FN using Tapatalk



#6 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 09 September 2019 - 12:04

Čuvaj se bre Mišo sunce mu poljubim...

#7 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 09 September 2019 - 17:03

Hvala momci na podršci , nije moja misija još gotova , isteraću ja svoje...ako ne mogu ovi u Tehnogumi da odrade , ne gine mi Ali express , pa šta košta da već jednom završim sa tim ...

#8 nenadlaza61

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 199 posts
  • MestoTrešnja-BG
  • Vozimliberty

Posted 09 September 2019 - 18:50

https://www.takolako...0ml-235300.html
miso imas na svakoj pumpi uspricas u gumu i to traje jedina mana iglica ventila se tom gumom napuni.(nego miso omatoreo si kupi ti lepo kvad onaj od 2-3 pilece snage) ja dok sam tero manje gume odma bacio one fabricke sumnjive i saceko malko uimu i na popustu kupio bridjestonke posle ispalo da su skuplje od celog skutera.cuvaj se matori!

#9 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 09 September 2019 - 20:18

Brz oporavak Miso!

#10 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 15 September 2019 - 12:50

Znak ...i mesto događaja ...

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Lepo je opeglan ...baš smo se potrudili , ja i ovaj posle mene ...

Svega dan posle mene na istom mestu je nastradao jedan sa skuterom , samo je on prošao mnogo gore od mene ...slomio je dal jednu , ili obe noge , jedna sa otvorenim prelomom ...jbg , ja sam ga rasklimao , a ovaj ga je dokusurio ...podelili posao . hehehe... :D

#11 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 15 September 2019 - 22:53

Eeee jbte Mišo kad god čitam tvoje postove sloši mi se od silne krvi koja natapa...nije prvi put majku mu već ne znam ni ja koji...I dobar si, kažeš ništa slomljeno, a šta je sa rebrom?! Reče da je napuklo, pa i to je lom...

Koji si ti lik pa ja ne mogu da verujem...ubogaljio si se načisto sa skuterima i električnim vozilima...a da razmišliš o nekom Quadu na 4 točka? sigurniji je a opet duva vetar u glavu...

#12 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 19 September 2019 - 17:55

Od ovoga dole nema ništa ...

Rebro je otišlo kad je Crni pao na mene ...zato je to mene tako jako bolelo tri meseca koliki je period zarastanja ...kod preloma rebara nema nikakve imobilizacije - gipsa ,a prilikom disanja stalno radi , ne daj Bože da se nakašlješ , a okretanje u krevetu , ustajanje i slične aktivnosti zamisli kakve su ...prvih nedelja nisu mogli da me dignu iz kreveta ...sad je dobro , zaraslo je , al nije baš da me skroz ne boli ...proći će još neko vreme ...

Moj idol je Gabor Sagmajster , nema koju kost nije slomio i opet Pariz- Dakar svake godine ...taj je luđi od mene ... :D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users