Jump to content


Naraku Highspeed Racing V.2 Ukratko


6 replies to this topic

#1 tutnja

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 261 posts
  • MestoMalinska
  • VozimLuna Versus

Posted 14 January 2020 - 22:07

Mogu reći da sam zadovoljan. Uzeo ovu noviju verziju Hispeed racing v.2 baš za probu jer kod nas ovdje pljuju po svemu što nije Malossi multikvar 😉
Privukao me kako Mariov test Naraku sporta, tako i cnc rezani ventilvar koji izbacuje zvijezdu za fiksiranje.

Posted Image

Posted Image

Usput uzeo i komplet podloški i bolcnu (37×21×16) jer je i njegova original, a i moja serijska kraća.

Posted Image

Podloškama baš i nisam zadovoljan jer su nešto većeg promjera od 21mm, stage6 su idealne, njih sam uzeo naknadno i to je to 👍
Remen izbacuje do kraja, serijski Bando 788×17. Probao i mf, navodno kevlar 800×17.2×8.4 i mogu reći da vrijedi novce, bar zasad dok je još nov, vidićemo kasnije.. Njega izbacuje toliko da struže po deklu pa sam izbacio jednu šajbicu i malo izgubio na startu, ali mi to ne igra baš preveliku ulogu.

Danas mi konačno stigla i vagica pa sam posortirao rolice koje su se izmješale..
I tu me Naraku ugodno iznenadio. Navedenih 6g, vagana svaka 3 puta i u kompletu. 5x6.00 i jedna 6.01g. Komplet 36.01 👍
5.5g isto, 5x5.50, jedna 5.49

Pa, ne budi lijen, idemo dalje..
Leo svinjče, one koje dolze u kompletima s auspuhom, plave.
4.3 deklarirano, vaga pokazuje 4.36 do 4.41g, sve različito.
4.7 deklarirane isto, 4.76 do 4.84 plus što ove 4.7 dvije ne idu u vario, zapinju. Na serijskom išle sve unutra, bio je potrošen dosta.

Motoforce, očekivano loš..
8.1g šareno, od 7.98 do 8.18 plus loša završna obrada. Dobre za probu jer su jeftine. Ostale njihove komplete nisam ni probao više vagati, sve jasno..

I za kraj malo neugodno iznenađenje. Malossi deklariran na 3.7g i na pakiranju i na svakoj rolici. Vaga pokazuje 5x3.80 i jedna 3.81g. Vjerovatno neka greška na liniji pa automatski i u pakiranju, dešava se 😉

Znači, za nas sa serijskim termo grupama prolazno sve.
Kod nabrijanih mašina i auspuha to su već osjetne razlike. Pretpostavljam da kod visokih obrtaja i to malo utiče na debalans u zbroju sa svim ostalim, povećava grijanje i trošenje dijelova kao i samo precizno štelovanje prijenosa.

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk



#2 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 15 January 2020 - 15:24

Kulturan variomat nema šta, ne mogu se setiti mislim da ranije taj cnc ventivar nije bio u kompletu. Ovo za težinu rolnica, nemoj da se čudiš, svašta nešto se prodaje i pakuje, a ume da se poremeti težina i od upotrebe, doduše pa stotih grama ali ume...

#3 tutnja

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 261 posts
  • MestoMalinska
  • VozimLuna Versus

Posted 15 January 2020 - 15:46

Čude me jedino ovi "markirani" 😉
Jasno mi je da se troše upotrebom za to me Leo najviše čudi, umjeszo da olakšaju pošto su dosta prešle, one otežale 😂
Možda i malossi planira vaganje tek poslije duže upotrebe (kad se izbrišu oznake) pa onda budu taman 😂

Da, vario je sasvim pristojan i sumnjam da ću ići na "jače" dok god dobro radi.. Kad se potroši, tko zna.
Ventilvar je za medalju, precizno izrezan dosjed, drži ko zakovan, centriran odlično 👍
Btw. ima ga i posebno za kupiti na RP, a na SA mislim da i MF ima svoju verziju. Po meni, vrijedi novce.

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk



#4 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 15 January 2020 - 20:35

Ove teže su promašaj to stoji, završna tara se radi bušenjem ili brušenjem rupe, pa je vrlo moguće da su promašene, ali zato ti možeš sa malim biax-om da ih dovedeš u red da budu na meri...

#5 tutnja

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 261 posts
  • MestoMalinska
  • VozimLuna Versus

Posted 15 January 2020 - 23:23

Znam da mogu alu čemu onda bacati pare na "brendove" ako toliko fulaju.. Isplativije mi onda uzeti Naraku, sad bar znam da su točni, koliko su trajne vidiću..
Ili uzeti 3-4 kompleta mf za cijenu jednog npr. Malossija pa se igrati bijaxom. Iako nisu nešto kvalitetne i trajne izdržaće ta 3-4 duže od ovog jednog 😉

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk



#6 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 15 January 2020 - 23:33

Treba uvek tražiti zlatnu sredinu...nekada je stvarno bolje uzeti par manje kvalitetnih od jednog super kvalitetnog...Zavisi o kom delu se radi i koliko je vitalan za motor...

#7 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 16 January 2020 - 07:50

Nesto je kvalitetnija plastika na malossi rolnicama, s sad da fulaju ja nisam primetio u svojih 10-ak setova. Konkretno za LV sam čuo i video da je shit, isto i one sto je TG davao nekada sa spuhom, dok recimo kos kupljenih aftermarket nisam baš imao loše iskustvo, nebitno jesu li one malossi, pollini, mf ili naraku. Najlošije u završnoj izradi su bile RMS, ali su sa težinama isto ok, plus minus koju stotu..





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users