Jump to content


Popravka Prednje Maske Za 30 Minuta


6 replies to this topic

#1 Bokesh

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 62 posts
  • MestoKraljevo
  • VozimAprilia Atlantic 500

Posted 24 May 2020 - 16:15

Zdravo drugari,

Radili smo neke popravke po stanu pa me neko vreme nije bilo.

U svojoj prethodnoj temi ( https://svet-skutera...orija-i-praksa/ ) najavio sam da treba da popravim i prednju masku na koju se spaja vizir, jer su popucali ispusti pomoću kojih se spaja deo plastika koji drži kilometar sat sa delom koji drži vizir.

Pošto nisam siguran da li sam sam dobro pojasnio pogledajte sliku. Radovi se izvode na plavom elementu

Posted Image

Maske su se i do sada lepo držale niti su zbečale u vožnji, te nisam ni znao da postoji oštećenje dok ih nisam razdvojio pri skidanju vizira za poliranje.

Na žalost, zaboravih da je slikam pre radova, popucali su donji ispusti, ispod ručica upravljača.

Za radove sam pripremio Bizonovu EPOXY REPAIR dvokomponentnu "glinu" i i njihov neki lepak za plastiku.



Posted ImagePosted ImagePosted Image

Edited by Bokesh, 24 May 2020 - 16:21.


#2 Bokesh

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 62 posts
  • MestoKraljevo
  • VozimAprilia Atlantic 500

Posted 24 May 2020 - 16:32

Sa lepkom sam se zeznuo. Do sad sam koristio Bisonov dvokomponentni Epoksy.
Sada na preporuku radnika uzeh ovaj Vinil Plastic samo da postavim elemente na mesto. Miriše kao OHO lepak i drži jedva malo jače od njega. NE PREPORUČUJEM!

Cene za navedeno imate na donjoj slici

Posted Image

Ipak, bio je dovoljan da drži sve na mestu dok učvrstim pomoću EPOXY REPAIR-a.

Pored gore navedenog kao priručna sredstva sam koristio krep traku koja se koristi pri krečenju i poklopac kanalice koji mi je služio kao longeta pri dodavanju pravolinijskog dela plastike koji je nedostajao


Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Edited by Bokesh, 24 May 2020 - 16:38.


#3 Bokesh

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 62 posts
  • MestoKraljevo
  • VozimAprilia Atlantic 500

Posted 24 May 2020 - 16:45

Obzirom da je oštećenje bilo minimalno, postupak je bio kratak i vrlo jednostavan:

Pripremio sam parče kanalice po meri oštećenog dela i zalepio sa donje strane maske pomoću krep trake, da bih uz njega pritiskao dvokomponentnu glinu, kako bi zadržala pravilan oblik, popunila oštećenje i dobro se spojila sa maskom celom dužinom gde je parče maske otpalo.

Dsekao sam potrebno parče te dvokomponentnu gline, dobro ga umesio i postavio na mesto oštećenja. U tom delu je mesto za zavrtanja šrafa ostalo pa sam ga samo obuhvatio glinomda bi čvršće stajalo jer sam ga prethodno zalepio onim budjavim lepkom.Posted ImagePosted ImagePosted Image

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока



#4 Bokesh

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 62 posts
  • MestoKraljevo
  • VozimAprilia Atlantic 500

Posted 24 May 2020 - 16:48

Na drugoj strani taj deo plastike u koji se zavija šraf ne postoji (ispalo je da sve šrafa) pa sam iskoristio jedan plastični deo topla za knauf i postavio ga pomoću dvokomponentnu glinePosted ImagePosted Image

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока



#5 Bokesh

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 62 posts
  • MestoKraljevo
  • VozimAprilia Atlantic 500

Posted 24 May 2020 - 16:50

Na kraju ne to ispalo ovako

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока



#6 Bokesh

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 62 posts
  • MestoKraljevo
  • VozimAprilia Atlantic 500

Posted 24 May 2020 - 16:55

Ostalo je kad nadjem vremena, sve to malo ošmirglam i da odem do garaže montiram na skuter.
Flekovanje u boju skutera će ostati da čeka kraj sezone, kada budem radio farbanje flekovanje dve tri sitne ogrebotine koje sam napravio prošle sezone :-)

Eto, nadam se da će nekom ova moja intervencija biti od koristi.

Drugarski pozdrav iz Kraljeva

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока



#7 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 24 May 2020 - 21:43

Svaka čast na detaljnom pojašnjenju uz slike...kristalno jasno!





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users