Jump to content


Pomagajte Ljudi


3 replies to this topic

#1 Pera2809

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 13 posts
  • MestoBeograd

Posted 17 May 2022 - 19:14

Zdravo ljudi,

Vratih se skoro na forum, krenuo sam polako u istrazivanje sta bih sledece na dva tocka mogao kupiti.
Favorit mi je za sad Gilera Nexus/Aprilia SR Max (ako dobro shvatam isti skuter u pitanju).

Trazim nesto izmedju 250 i 400 ccm.

Favorit mi je kao sto rekoh Nexus onaj 300ie model, da li postoji nesto sto treba da znam o njima, imaju li nekih boljki?
Opcije su i yamaha x-max 300 ili 400, kao i beverly 300 ili onaj noviji 350 sa 32ks.

Sad iskreno yamaha koliko sam shvatio vise trosi jer je 2 klipa, a beverly ne znam kako se vozi, nekako mi je manje sportska pozicija sedenja takodje, da li je okej za duzi put?
Skuter bih vozio po gradu 80-90% vremena, ali ponekad cu pozeleti da predjem i 100-200km van grada.

Jurio bih stock skuter pa bih eventualno radio malossi multivar i auspuh (video sam da 300ie agregat bas lepo ide sa tim izmenama).
Ima li delova za njih s' obzirom da se nexus vise ne pravi?

Gledam skutere novije koliko je to moguce, znaci od 2010 na ovamo, sto se tice nexusa i sr max, tu bih gledao sto novije to bolje.



Pisite misljenja, predloge itd...
Krenucu ovih dana i da gledam motore, nisam dosao do kraja sa polaganjem za A, ali ako nesto bas dobro izleti mozda pazarim odmah.

#2 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 17 May 2022 - 20:05

Moj savet ti je da obavezno probaš skuter pre kupovine...recimo i meni je Nexus bio favorit kad sam tražio maxi skuter, jer ima stvarno najagresivniju liniju, međutim kad sam seo i provozao razočarao sam se...neudoban, pozicija sedenja napadački prema kormanu, visoko sedište u odnosu na korman itd...odmah je ispao iz igre..

Delova za Nexusa 300ie ima, pogledaj na www.racing-planet.com odakle možeš i naručiti delove..

Ukoliko nećeš praviti neke veće kilometraže, svaki će zadovoljiti...
Što se tiče same mašine, bilo Gilera Nexus ili Aprilia SR Max oboje nose dobro proverene i pouzdane Piaggio motore..nema greške...

Što se tiče Yamahe, koliko znam samo TMax ima 2 cilindra dok su svi ovi manje kubikaže isto 1 cilindar...više cilindara ne znači i veću potrošnju, već mirniji rad..

#3 vlayco

    Stari član

  • Moderators
  • 2,649 posts

Posted 17 May 2022 - 22:46

Pita ti je dao odgovor na 90% pitanja, ja bi ti predlozio I da pogledas Honda I Kymco skutere.
Jeste da su skupi u kupovini,kao i u odmrzavanju, ali Honda SW 400 ima vrlo mnogo potencijala

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

#4 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 17 May 2022 - 22:57

Yamaha X-MAX 300/400 ima jedan cilindar.
Yamaha T-MAX 500/560cc ima dva cilindra.

Vozao sam X-MAX 400cc model 2021, takoreci poslednji te serije. Meni je odlican skuter, iako nosi stariji tip agregata.
Nisu daleko ni ovi 300cc, uz blagi tunning imaju cak i bolje performanse od 400cc.

Jedina mana X-MAX 400 je slaba ponuda delova, za 300cc ima koliko hoces. Cenim da je vecina kompatibilna.

Drugar isao sa X-MAX 400 na put od 1000km. Kaze da je bilo ok, dobar je za put ali nije za brzu voznju. Moze da odrzava 120-130 km/h.
Ono sto je obavezno jeste zamena Michelin City Grip koje dolaze na te modele. Neverovatna katastrofa od guma na maxi skuteru.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users