Jump to content


Matrix 50 - Generalno Sredjivanje


18 replies to this topic

#1 Miki9202

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 10 June 2022 - 09:40

Matrix 50,Godiste 2006,presao oko 28000km.
Posle 16 godina resio sam da ga sredim.Dihtumi novi svi,lameralni,lulica nova,lezajevi u diferencijalu,nov filter vazduha,filter za gorivo,ociscen karburator,rezervoar.Sve je farbicki osim cilindra koji je 70cc da napomenem da je tu glava ostala od cilindra 50cc fabricka.
Prvo sto sam poceo posle toliko godina jeste sredjivanje plastika i farbanje.
Sada ljudi dobre volje i zelje nadam se da ce mi pomoci da ustelujem ovaj kit 70cc koji jeste kineski ali mislim da moze da posluzi.
Za pocetak pomoc oko karburatora,citao sam na forumu sve bukvalno ovde.Ali eto ako neko moze pomoci oko izbora glavne dizne,variomata,auspuha,oprugica,bio bi zahvalan.Ps:Cilj mi je da skuter ide lepo do 70ak na sat.Ne nesto ekstremno brzo vec da bude do 70km/h malo zivlji.Hvala.

Attached Files



#2 Miki9202

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 10 June 2022 - 10:08

Sleke gotovih oklopa.

Attached Files



#3 Miki9202

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 10 June 2022 - 10:13

Poliranje farova.

Attached Files



#4 Miki9202

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 10 June 2022 - 10:17

View PostMiki9202, on 10 June 2022 - 10:08, said:

Slike gotovih oklopa.


#5 Miki9202

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 11 June 2022 - 10:24

Pocelo je sklapanje polako.Ps:Ako nekom fale one zabice za plastike najisplativije je kupiti na alliexpress_u.

Attached Files



#6 Laki993

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 290 posts

Posted 11 June 2022 - 23:39

Svidja mi se izgled plastika. Što se tiče mašine savetujem ti da prelistaš teme po forumu, imaš sve sažvakano. Verovatno će ti biti preveliki kompresioni odnos sa tom glavom, po meni je bolje ako hoćeš da svedeš ulaganja na minimum da vratiš 50icu uz zamenu karika i igličastog, nadješ neku rezonu i to ti je to. Dugotrajnija će ti biti mašina, lakša za podešavanje, a i pouzdanija, fabrički cilindar je dobrog kvaliteta i daleko iznad od tih no name kitova...

Послато са LG-H860 помоћу Тапатока



#7 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 12 June 2022 - 06:44

Pozdrav u temi, lepo si krenuo u steđivanje, interesantne boje. Meni oku uvek prijale, a nikada nisam imao hrabrosti da uradim tako.. Sad kako si ti overio, možda poludim pod stare dane :)

Agregat.. ukratko ću pa se skoncentriši molim te.. Kineski aftermarket cilindri (ne prva ugradnja oni su ok) su porozni, materijal kada bi uveličao je kao sunđer.. To dovodi do povišenog zagrevanja i preteranog trošenja materijala cilindra i klipa.. Klip je od loše legure koja se širi enornmno na temperaturi, brzo se ugreje i hoće da zalepi, plus je završna obrada kanala užas, performanse slababašne jer su timinzi uprskavanja smeše i izduvavanja gasova uređeni pozicijom i samom površinom kanala. Glava od 50ccm ima zapreminu udešenu za klip od 40mm, a ovaj od 47 će imati visoki stepen kompresije, opet temperatura, ako zanemarimo sam oblik koji nije za 47 već za 40mm u svom bandu.

Dakle nema sreće, viđao sam i loše fabričke tolerancije, kinez je spakovao cilindar sa klipom u zazoru na 2/100, a pravila su za gus od 6-8/100 , za tog kineza bih ja išao na maksimum.. Ako ipak odlučiš da to pakuješ proveri zazor negde, počisti kanale.od.loše obrade i obavezno vozi meko ulje 4% minimum, neku polusintetiku, pumpa na matrix-u baca 2-3% ako se ne varam. Dakle sipaš još 3% u benzin od istog ulja... Karb mora biti blago bogatije namešen i zaobiđi duge relacije vožnje...

#8 Miki9202

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 12 June 2022 - 15:10

Hvala puno.Sama cena cilindra i klipa govori o kvalitetu.Ove sezone cu probati sa ovim.Pa ce doci do zamene.Pumpa mi ne radi,mesavinu pravim na 4 procenta.Bogatiju bas zbog loseg kvaliteta cilindra i klipa.Znaci predlazis mi da stavim glavu za klip 47mm?Danas je bila prva voznja.Lepo povuce do 30kmh posle toga na punom gasu motor se gusi i stice se utisak da gubi gorivo i usporava.Sto znaci da ipak mora veca dizna sto je i logicno.Imam pitanje kad biram diznu citao sam na forumu ovde,biram je tako da motor na punom gasu radi lepo i ima lepu boju svecice tamno braon?(Na punom gasu usporava,gusi se i motor fakticki koci,vakum i sve ostalo funkcionise super.)Hvala momci zivi bili.

#9 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 12 June 2022 - 15:55

Da da teraš brojeve dizne gore dok ne počne da lagano trokira na punom gasu. Na kraju podesiš i iglu da ti na pola gasa bude dobar, jer kada zatrokira na punom gasu trokiraće i na pola gasa, a kada spustiš iglu onda umanjiš gorivo na pola gasa najviše ali i na punom gasu pomalo.. na kraju kada ukomponuješ te dve stavke, podesi na šrafu za vazduh da ti na leru bude najvišlji obrtaj.. Elektrodu svećice gledaš da bude braon cigla boje, ali nakon 500m vožnje... Ovo ovako siromašno sa fabričkom diznom NEMOJ da voziš, odmah kreni sa 10 brojeva većom diznom, a trebaće ti par komada ili set da podesiš sa razmacima po dva broja.. Ako kupuješ za originalni karb sa matrix-a ide M6 dellorto tip, recimo neki brojevi od 65-85

#10 Miki9202

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 12 June 2022 - 16:55

Hvala puno.Javljam sta i kako kad odradim i kacim slike.Drago mi je sto ima ljudi da podele iskustvo i znanje.

#11 Miki9202

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 19 June 2022 - 21:14

Jos malo sredjenih plastika pre montiranja.

Attached Files



#12 Miki9202

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 19 June 2022 - 21:17

Nedeljno popodne i pakovanje sa uzivanjem.

Attached Files



#13 Miki9202

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 26 June 2022 - 18:31

Napokon zavrseno sve sem prednjeg krila.Zadovoljan sam jer sam prvi put sredjivao motor do svakog bukvalno srafa.

Attached Files



#14 Mugi

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • MestoNovi Beograd
  • VozimKymco Super 8 4T

Posted 27 June 2022 - 21:14

Lepo, baš lepo, uočljiv.

#15 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 28 June 2022 - 01:15

Zanimljiva kombinacija boja. Dobro izgleda


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#16 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Posted 30 June 2022 - 20:07

Odličan
Zanima me još kako ide taj kit

#17 Miki9202

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 19 July 2022 - 13:43

View PostDjope, on 30 June 2022 - 20:07, said:

Odličan
Zanima me još kako ide taj kit

Ide isto kao fabricki,jer je ostalo sve isto zbog tehnickog sada.Ima blokade.Javljam kad prodjem tehnicki.

#18 Miki9202

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 19 July 2022 - 13:44

View PostMugi, on 27 June 2022 - 21:14, said:

Lepo, baš lepo, uočljiv.
Hvala.Malo sam se igrao sa ovim fluro bojama.

#19 Djordjije

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 5 posts
  • MestoEčka / Zrenjanin
  • VozimKeeway Matrix 50

Posted 25 March 2023 - 13:30

Jako lepa kombinacija boja. Kao nov. Svaka čast.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users