Jump to content


Novi zakon


115 replies to this topic

#101 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 23 December 2015 - 20:31

ako nisi imao potvrdu nekada, onda ti neće upisati AM, dakle sa B starom može da se vozi biciklo sa motorom, dok sa novom B plastikom ne može ako ti nije upisano i AM...

bio sam na sudu sa suprugom nedavno iz tog razloga, tako da je sve provereno

#102 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 23 December 2015 - 20:37

Jos jedna idiotarija ove vlasti. Imas polozeno za B ali to ne znaci da posedujes znanje-poznavanje saobracajnih propisa. Zavisi koliko je stara ta roza vozacka, pa nekom upisu AM a nekog zavrnu pa mora ponovo polagati. :blink:

#103 MaRk0

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,165 posts
  • MestoKruševac
  • VozimSprint Eagle

Posted 23 December 2015 - 23:52

View PostMario, on 23 December 2015 - 20:31, said:

ako nisi imao potvrdu nekada, onda ti neće upisati AM

Mislis na potvrdu PSP. Nisam imao... Tj. polagao sam direktno za B koji ukljucuje i test PSP. Drugari su ranije menjali te stare dozvole(samo B kategorija) za nove plasticne i svakom su upisali i Am pored tih nekih B, BE i B1. A sad vidim na sajtovima nekih skola da imaju u punudi i neke obavezne dodatne casove za ljude koji su polagali po starim propisima. Ovo vise ni bog ne moze da pohvata. Vozacka mi istice u oktobru sledece godine i do tad mogu da vozim skuter a po isteku mi izdaju novu dozvolu bez Am kategorije koliko sam ja razumeo sve ovo.

http://www.moto-berz...-am-kategorija/

Pa pos...m im se na matematiku. Samo pare ih interesuju. I sta sad? Treba da polazem za Am a vec duze vreme vozim skuter i bog zna gde sve nisam bio a pri tom niko nije pravio problem. A ovi koji su nove dozvole vadili tipa 2012 god. imaju upisan Am.

Ja sam dozvolu za B kategoriju dobio 2006 godine kad je sve bilo po starom.

#104 bojan681

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 4,906 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Eagle

Posted 24 December 2015 - 00:46

Nije sigurno, znam da neki koji su po starom polagali za g kad zamene vozacku dobiju i am i radne masine i jos neke kategorije..

#105 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 24 December 2015 - 08:23

Ne znam sta bih ti rekao, u sistemu je zavedeno kada si za koju kategoriju polagao i na osnovu toga upisuju. Ukoliko ti na plastiku nije upisano AM vise ne mozes da vozis, sad da li se smatra da AM odnosno PSP imas ili ne ako nikad nisi polagao to ne bih znao da ti odgonetnem

#106 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 24 December 2015 - 09:16

Ako si položio 2006 onda bi trebalo da ti upišu AM, raspitaj se u MUPu.

#107 MaRk0

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,165 posts
  • MestoKruševac
  • VozimSprint Eagle

Posted 24 December 2015 - 20:26

Ok. Hvala. Hteo sam prvo ovde da prodiskutujemo o tome. Da znam na cemu sam pre nego odem u mup.

#108 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 25 December 2015 - 18:01

Koliko sam ja obavesten svi koji su vozacki ispit B kategorije polozili pre donosenja novog zakona po automatizmu dobijaju AM kategoriju kada sa stare vozacke prelaze na biometrijsku. Bez obzira da li su imali PSP ili ne. Moja sestra je dobila a polagala je 2000. Oni koji su polagali po novom zakonu B kategoriju nazalost ne dobijaju AM nego moraju posebno da polazu.

#109 SlobaKnezevic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 119 posts

Posted 27 January 2016 - 11:48

Ja sam 2011 polozio i na novoj mi je upisana AM. Nisam to nikad ni gledao,sad kad sam procitao ovo tvoje odma sam skocio po dozvolu da pogledam. Strecnuo sam se...

#110 SlobaKnezevic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 119 posts

Posted 27 January 2016 - 12:06

E da jos jedna stvar koju je neko spomenuo u ovoj temi a to je reg na zute table i neka potvrda itd itd...
Kad sam uzeo 9ku bila je na bele table. Vozio sam je tako malo vise od mesec dana. Napravili smo formalni ugovor medju nama cisto da imam pokrice zbog murije,niko me nije ni dirao doduse al ajde. Elem,ja sam izricito hteo da prepisem motor jer je vlasnik bio stariji covek pa sam se plasio ne daj boze ako covek umre ode i skuter...tako da zbog sebe sam hteo da uradim to. Odjavu je morao on da uradi i kostalo je oko 1000 din i ja sa tom pdjavom odem kod mene na tehnicki da registrujem na novo,na zutu tablu. Elem,u staroj saobracajnoj skuter registrovan na jednog ali pored toga ne pise kymco nego nesto greskom tipa kymmo ili tako nesto...
Uglavmom ne traze oni meni potvrdu ni nista,ono za 45km/h...nego samo ona odjava i to je to sve u redu. Kazem ja decku na tehnickom da je greska to sto je na 1 registrovan i pokazem mu nozice za suvozaca i ujedno u saobracajnoj mu pokazem ono "kymmoo" umesto kymco i kazem greska vidis da moze dvoje...momam ni 5 ni 6 uze na onom papiru gde jenizvukao iz kompa ocitanu saobracajnu tj popunjene podatke,precrta hemiskom 1 i napisa rucno da je reg na 2. Reko hvala lepo bog te pomogo!
Tako da sam ja za 5 minuta dobio sve regulare. Skut na zute table reg na dvoje. Lagano. 😃
Sa novom tablicom i nalepnicom i tehnickim 7 300rsd.

#111 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 27 January 2016 - 23:06

To je verovatno bilo pre par godina jer su sad mnogo ostrije kontrole. Inace ima i tehnickih koji vise nece da rade preglede za skutere jer nisu sigurni sta zakon propisuje u datom momentu na temu mopeda do 50cc. Trenutno je vrlo zeznuto.

#112 SingeNS

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 387 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr Replica

Posted 27 January 2016 - 23:08

To sve zavisi kako je ko raspolozen tamo gde registrujes... :)
Nekima nece da upisu ni registruju na am nekima hoce...tako isto i za 1 i 2 registracija itd

#113 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 27 January 2016 - 23:18

Mozda u manjim mestima ima sanse ako poznajes nekoga na tehnickom. U Bg samo papiri na sunce. Znaci potvrda proizvodjaca ili ovlascenog uvoznika za 45 km/h i za broj sedista.

#114 SingeNS

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 387 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr Replica

Posted 28 January 2016 - 00:11

Nekada je bila besplatno ta potvrda iz ovlascene kuce za tu marku motora,medjutim sada i to naplacuju!

#115 Bata

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 90 posts
  • VozimPeda H2o

Posted 03 October 2017 - 21:45

Ako sam promasio temu sorry, naime lutajuci po netu naidjoh na jedan oglas za skuter u kom izmedju ostalog pise da skuteri preko 3 kw idu pod a1 kategoriju.
To znaci da moj H2o sa 3,5 kw iako ide po fabrici maks brzina 40 kmh nece moci da se registruje na zute table, pa zar je moguce tako nesto da se desi

#116 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 03 October 2017 - 22:13

Ne veruj svemu sto pisu po oglasima. Zakon o bezbednosti saobraćaja postoji, moze da se pročita na internetu ili da se downloaduje pdf.

AM kategorija - vozila konstrukciski namenjana brzinama manjim od 45km/h - mopedi, laki tricikli i laki četvorocikli, zapremine agregata manje ili jednake 50ccm3.

Nigde se ne navodi snaga agragata niti prenosni mehanizam u smislu menjačke kutije sa brzinma ili automatskog prenosa.
Kod nas jos uvek važi zakon po kome uvoznik ili prodavac obezbedjuje potvrdu u kojoj je nazančena maksimalna brzina po konstrukciji odredjenog modela, na tom papiru nigde se ne navodi snaga agregata kao relevantna činjenica za registraciju istog. Primera radi, Piaggio 50ccm vodeno hladjeni su deklarisani na 4,5kw ili 6ks. Takodje postoje mnogi modeli motocikala radne zapremine do 50ccm koji imaju menjačku kutiju sa 5 ili 6 prenosnih odnosa, popularne zujalice na brzine. Takvi motocikli (derbi senda i mnogi mnogi drugi) konstrukcijski ne spadaju u mopede ali se svakako registruju na malu žutu tablicu i voze sa AM kategorijom. Takodje, verovao ili ne, tomos automatik koji jedva da ima 3kw i koji jedva da moze da ide 50km/h, više ne može da se registruje kao moped i vozi sa AM kategorijom jer je fabrika davnih 80ih godina napisala u deklaraciji da je maksimalna brzina koju razvija 49km/h, a to sada predstavlja odstupanje od novog zakona...

U svakom slučaju, dok se ne donese i ne usvoji novi zakosnki pod akt, sve je i dalje po starom, vozimo i dalje na bele opstinske tablice, registrujemo se na papir od proizvodjača ili uvoznika itd. U prevodu, ko se kako snađe.







1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users