Jump to content


Kymco Super 9



92 replies to this topic

#1 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 09 April 2011 - 03:40

Vec godinu dana na forumu i nikako da predstavim svoj skuter,pa evo skupio sam nekoliko slika i resio da malo pisem...

U pitanju je Kymco Super 9 AC,kupljen nov 2006. godine. Trenutno ima nekih 20.000 predjenih Km-a.

Mrzi me da palim drugi komp pa da prebacujem slike..ovakav je bio,nekada...:

Posted Image
By sibinovac at 2011-04-07

E sada je problem sto nisam puno slikao tokom radova,mada su to bile neke osnovne stvari (3 puta menjan klip i karike...).
Kada sam drugi put menjao klip,hteo sam neki spuh da kupim,i ispao mi je Doppler S3R kao zamena za fabricki. Probam ja njega,motor je naravno imao rupu na 50,60 km/h ali posle me je odusevljavao kako je isao,srecan sto kazaljka prelazi 80 km/h na tabli.
Inace spuh je bio bas izgreban i neuredan,vidi se na slikama:

Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29

Takodje je palo prvo menjanje rolnica i oprugica,i uskladim da ima lep start,ubrzanje i krajnju.

Cim sam uzeo spuh resio sam da ga ofarbam i dodjem na ovu kombinaciju boja:

Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29

Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29

Posle nekog vremena pocinje da gubi na ubrzanju,kao da se dosta grejao i da gubi snagu. Npr. vozim 80 km/h ukocim i smanjim na 50 km/h on jedva ubrzava,bukvalno ne smem da pomislim da preteknem auto...
Tu sam odneo da se obradi cilindar,kupio nov klip i uskladim rolnice,stavim nov kais,i super je bilo sve,ubrzava super,krajnja po satu oko 90 km/h - Ja srecan :) Od tada nisam nista dirao oko masine,samo sam zamenio gume... :)

Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29


E onda,je poceo spuh da me zeza...Posto je taj Kymco sa kog smo skinuli S3R bio dovezen iz Svajcarske,ko zna sta su oni radili i da li je original za Kymca ili je prepravljan..Pocne da duva na izduv,pa jos izgleda da su mu menjali onu sipku iz prigusivaca (nzm kako se zove to :)) pa je ona bila duza a prigusivac kraci. I tu je pustao garez,bilo je stvarno ruzno...
Nista ja oko prigusivaca nisam dirao,uzmem nekako sredim malo onaj izduv i to je neko vreme bilo dobro...

Krenem ja u neku voznju,malo duzu,i kada sam se vracao kuci,na pola puta,pocne motor da se cuje kao nenormalan,ja pogledam spuh,i imao sam sta da vidim... Ona sipkica u prigusivacu je pukla nacisto-opet muka...
Tu sam puko i mislio sam da necu vise ni da pogledam Kymca... Ali vec sutra odem da trazim novu sipkicu i bacim se u busenje rupica,e tu pocinje sex :) A da,plus sam i izduv morao da prepravljam jer je opet poceo tu da duva i bio je bucan...
Evo da se vidi kako se radilo,rupice su po 3mm :

Ovo je deo stare :D
Posted Image
By sibinovac at 2011-04-06

Posted Image
By sibinovac at 2011-04-06


Kad sam vec skinuo spuh..resio sam da ga ofarbam i da ispoliram prigusivac i onaj drzac iza sedista..
Kako to izgleda:

Posted Image
By sibinovac at 2011-04-06
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-04-06

Dobio sam sasvim drugaciji zvuk,skoro kao na serijali s tim sto se culo sitno pucketanje. Ma super zvuk,jako mi se svideo.Na zalost nemam video da bi culi...

Kocnice su bile pri kraju,pa sam kupio nove Malossi plocice i pakne...

#2 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 09 April 2011 - 03:41

Vidim po forumu i na nekom stranom sajtu da busenje dekle omogucava bolje hladjenje prenosa. Posto sam u kasnim satima odlucio da izbusim,mrzelo me je da cekam sutradan nego sam odmah onako zeljan :D sisao do radionice i uz malo merenja i kirnovanja izbusio dekli :

Posted Image
By sibinovac at 2011-02-24
Posted Image
By sibinovac at 2011-02-24

Imao sam problema i sa viljuskama,procureli su semerinzi pa sam morao i to da menjam. Inace procureli su odavno nego sam bio nezainteresovan da to sredim. Ali je tu nastao problem... Mesec dana sam trazio semeringe i nemate pojma koliko sam srecan bio kada sam ih nasao. Nije mi jasno da niko ni od domacih proizvodjaca nema semeringe tih dimenzija..

Posted Image
By sibinovac at 2011-04-06

Skoro je i doslo na red nesto sto sam oduvek hteo da napakujem..

Hebo Downhill Handlebar:

Posted Image
By sibinovac at 2011-04-08
Posted Image
By sibinovac at 2011-04-08

Hteo sam jos odavno da kupim drag volan,ali je problem bio u drzacu volana jer nisam znao gde da nadjem visinu 130mm i sirinu koja moze da odgovara Kymcu,pa sam kupio drzac za Yamahu BW's i prosirio rupu za oko 1mm.

Usput sam kupio jos neke delove,vecina su styling:

Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29

BCD Handlebar Holder:

Posted Image
By sibinovac at 2011-04-08

PROGRIP Rucke:

Posted Image
By sibinovac at 2011-04-08

Stage6 Filter i narandzasta creva:

Posted Image
By sibinovac at 2011-04-08
Posted Image
By sibinovac at 2011-04-08

Evo kako izgleda montirani volan:

Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29

#3 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 09 April 2011 - 03:41

Kada sam montirao volan,ruzno su delovali ovi drzaci prekidaca,bili su crni,jos se i digla farba sa njih,oguljeni su,pa sam njih polirao da bi se to lepo uklopilo:

Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29

Kymco trenutno izgleda ovako:

Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29
Posted Image
By sibinovac at 2011-03-29


Malo (vise) pogreban,a i zbog plastike stop svetla ne dobija ful izgled. Problem je sto je doslo lepo vreme pa me mrzi da skidam plastike i bacim se u smirglanje i farbanje... Ali ne vredi,nije mi interesantan ovako,lepsi bi bio sa svezom bojom,zar ne? :D Morace ovih dana da padne farbanje,ne vredi...

A da,verovatno se pitate zasto nemam plastiku stop svetla. E pa,zaboravio sam da kazem da sam tokom stunta razbio cetvrtu po redu,i da peti put moram da kupujem. Odose 100e ,a skoro pa su mogli da se uloze u neki kit 70cc. Steta...

Svaki komentar je dobrodosao :)

P.S. Hvala drugaru Zajcu uz veliku pomoc i podrsku :) (retko se taj pojavljuje na forumu)

#4 Zox036

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • VozimSpeedfight 3 MHR

Posted 09 April 2011 - 07:53

koliko je meni lepsi skuter kad ima drag volan..... :D
Sve sto vise posmatram ili ti gledam ovaj model Kymca sve mi se vise svidja.Jedino sto bih ti zamerio ali nije strasno to su rucke kocnica koje bih ja promenio,jeste da su skupe ali to je do tebe dal su ti potrebne.Ovako kako si ti ispolirao nema dovoljan sjaj i brzo blede.Inace lep skuter i zelim ti sto vise km da predjes.

#5 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 09 April 2011 - 08:07

Lepo si ga upakovao :D Ne mogu da verujem da je parce plastike 100e ! Sto se tice farbanja mislim da nemas potrebe farbati motor posto su to sutne ogrebotine, moze to jos da ceka... Nego sto si promenio 3 klipa za 20. 000 km ? jel bilo risova ili sta? I jesi menjao centralnu oprugu kada si stavio nov auspuh?

#6 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 09 April 2011 - 18:10

Ne,ne.. jedna plastika stop svetla kosta 25 e :D ali kada se skupi koliko sam je puta polomio,izadje ukupno 100e :) jebiga,dobos nije bas siguran za stunt ali sta ces..navikao sam na Kymca..

Prvi put sam menjao klip jer se motor mnogo gusio,nije imao snage bas nista..drugi put isti slucaj,nije hteo da ide lepo. Kada sam promenio prvi put,isao je neko vreme lepo,ali opet slabo,nije imao snagu..i treci put ga napokon dobro razradim sada ide super..

Sada je cilindar kod Maria na turpijanje,ali primetio sam da ima riseve pa cu izgleda morati i da obradjujem stublinu,pa i novi klip..inace sada je 40mm klip na njemu..

#7 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 09 April 2011 - 19:46

A centralnu inace nisam menjao.. :D

#8 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 09 April 2011 - 19:52

View PostZox036, on 09 April 2011 - 07:53, said:

koliko je meni lepsi skuter kad ima drag volan..... :D
Sve sto vise posmatram ili ti gledam ovaj model Kymca sve mi se vise svidja.Jedino sto bih ti zamerio ali nije strasno to su rucke kocnica koje bih ja promenio,jeste da su skupe ali to je do tebe dal su ti potrebne.Ovako kako si ti ispolirao nema dovoljan sjaj i brzo blede.Inace lep skuter i zelim ti sto vise km da predjes.

Nisam siguran da postoje razne poluge kocnica..i ja bih promenio ali nzm gde ih mogu naci..ove sam kratio jer su bile iskrivljene skroz..

#9 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 09 April 2011 - 22:47

Onda je jos i prihvatljiva ta cena stop svetla :) a kada si menjao te klipove jesi svaki put radio specijalu ili si samo kupio klip ispih dimenzija? inace centralna oce da bude zaduzena za to kad ides 80 i spustis ga na 50 pa da opet lepo povuce...

#10 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 09 April 2011 - 23:19

Lep klimko :)
I korman mu super stoji.
Rucice imas recimo u gevari.

#11 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 10 April 2011 - 03:07

Hvala :)

Radio sam prvi i treci put..jbg zajebo sam se... ma on sada lepo vraca..ali videcu da zamenim centralnu,koju si ti stavio?

Ali ovo su original poluge? ne bih iste,odgovaraju ove kratke :)

#12 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 10 April 2011 - 09:00

Aha, zato je tvoj skuter brzi :) Stage6 ali ne deluje mi neki kvalitet...bolje gledaj neku mallosi.

#13 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 14 April 2011 - 23:00

cekam da mi stigne malossi bela pa cu videti kakve su promene http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/1lol.gif

a stigla i nova plastika stop svetla http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/smile.png to je ta,peta po redu.... :joks:

#14 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 14 April 2011 - 23:02

svaka se umori posle nekog vremena, neka jednostavno pre neka kasnije, kod mene je polini izdržala dve godine, i evo sad sam primetio da slabi kad se ugreje...

#15 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 14 April 2011 - 23:17

Jack sto ne napravis 12 o'clock bar ?

#16 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 15 April 2011 - 00:44

Hocu,bas ovih dana razmisljam i razmatram gde bih mogao da stavim jer je skut rasklopljen.. moram da vidim samo gde cu to da zasrafim i gde da busim plastike..inace na netu sam video sam jedan kymco sa 12 o'clock bar-om ali mi se ne svidja gde je o montirao..evo ga:



#17 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 15 April 2011 - 08:33

aha majstori, ne mogu da izvuku ni dijagonalu terena na zadnjem, govorim ja da je kymco težak ko tenk... ni blizu nije dobar za dizanje kao aprilije i malaguti..

#18 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 15 April 2011 - 12:09

ma ovi su mario jos u fazi vezbanja :welcome1: prosao sam ja ovaj kratki wheelie odavno..inace meni kymco odgovara za stunt,mislio sam da krugove ne mogu da pravim,ali ipak je moglo,mada uz dooosta vezbanja..na prednjem takodje isto super ide,jos sad kada su novi semerinzi u viljuskama i novo ulje,ne poskakuje..

#19 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 27 April 2011 - 16:17

Prosle nedelje je stigao i cilindar sa turpijanja, od Maria.. uglovi su promenjeni ,mislim da su sada 117/171..

Malo pre sam stelovao.. rolnice su pomesane jer trenutno nemam one koje su potrebne 5.5gr pa su isle 6.6gr i 4.5gr..

Stavljenja crna Athena centralna.. iglu mi je isto poslao Mario jer nije stigao moju da isturpija sada nzm koja je,ali najbolji odziv na gas i najbolji rad bez trokiranja ima na zadnjem zarezu (ili prvom odozgo)..

Nisam stigao da slikam svecicu..

Sa takvim podesavanjem najbolje ide,pri samom startu ne cima odmah vec posle 3-4 sek. super ubrzava, krajnja oko 85-90 km/h po satu..

Mene malo buni sto najbolje radi sa iglom na zadnjem zarezu,mislio sam da ce traziti vise goriva jer je stelovano sa Stage6 gljivom..

#20 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 27 April 2011 - 23:53

to je igla koju sam isto pravio za sebe, sad koje je podešavanje najbolje zavisi od mnogo faktora, uglavnom bitno ti je da igla bude što više podignuta a da ne trokira, i obavezno onaj šraf za vazduh podesiti da bude u tački pre nego što počne da obara obrtaje kada zavrćeš...

napraviću ti neku mirniju, pa možeš da probaš gde je najbolji...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users