Jump to content


PANDURI I MI


41 replies to this topic

#1 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 18 May 2011 - 13:52

Jasem ja juce mog MATICA, idem nesto da pazarim , na jedno 300-400 m od mog servisa, posle kruznog toka, autobusko stajaliste, na njemu (nepravilno - ne sme se ) parkiran beli PEUGEOT, onaj pandurski, kad ono dva pandura entuzijaste, kontrolisu saobracaj izmadju dve kise...sa zaustavne trake za autobus ovaj jedan je taman otpratio neka kola koja je kontrolisao, a ovaj drugi video jadnika (mene ) na MATICU i pomislio aj` sad malo da ga driblam...pruzio onu njegovu vaspitnu palicu ispred mene, ja sta cu- stati moram...ugasio motor, digao vizir, lonac je naravno bio na glavi, ono standardno , ljubazno DOBAR DAN, (e, jes` mi dobar, kad si me zaustavio i oces da me driblas, mislim u sebi ), otpozdravio ja, DOKUMENTA MOLIM sledila je naredba zapovednicki, ja se masih za zadnji dzep i izvadim sve sto imam u onom novcaniku za dokumenta...posto nije dugo vadjen,nije ni `apdejtovan`, odnosno, nisam ni siguran sta imam , a sta nemam unutra...dam ja njemu sve tako, pa nek` on bira sta hoce...VOZACKA, jeste to vi? Da ja sam, jel` treba da skinem ovaj lonac sa glave? Ne, ne , ne mora, jeste pili nesto? Nisam druze- cak ni vode u zadnjih 2 sata...jel` treba da duvam? Pristajem ja na sve, dok ovaj drugi obilazi oko mopeda i kao gleda saobracajnu i uporedjuje (ja mu dao od kola, a vidim da je nije ni otvorio)...mislio sam da ce me malo zekiti zbog toga sto nemam zadnji katadiopter na svetlu, davno je otpao , al` sijalica radi, ali nista nije rekao...
Nisam duvao, verovali su mi, valjda sam ostavio dobar utisak, ko zna, vratise mi dokumenta uz ono HVALA LEPO, SRETAN PUT i tu se mi razidjosmo lepo k`o ljudi...
Eto, bliski susret sa zivotinjama koje imaju rep sa strane, nisu me zaustavljali godinama, a kad sam se vratio uzmem da isproveravam sta sve imam u tom novcaniku za dokumenta...bilo je tu svakakvih gluposti, cak sam nasao i saobracajnu od MATICA, od skutera, atest od gasa, neke stare polise, kartice od METROA, TEMPA. neke dozvole za asov, lopatu i ko zna za cega...ako nista drugo , jedina korist od ovog zaustavljanja je `azuriranje` dokumenata- pola od toga sam pobacao i odmah tanje u zadnjem dzepu...
UZDRAVLJE I NOSITE DOKUMENTA SA SOBOM I KACIGU NA GLAVU... :D :D :)

#2 SciFratello

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 posts
  • MestoBeograd
  • VozimCPI Hussar, CPI SM 50

Posted 18 May 2011 - 19:06

Tri godine sam (tek) na dva točka. Zaustavili me - jednom. Na 500m od kuće. Situacija, skoro pa identična kao kod tebe. Pun novčanik dokumenata, kaciga na glavi, 'Dobro veče, hvala lepo, doviđenja...'. Toliko.
Inače, ovde u BGDu, na mojoj uobičajenoj maršruti za na posao uhvatio sam foru pa svakom panduru koji reguliše saobraćaj na putu kojim prolazim - uredno svirnem i klimnem glavom. Imam utisak da pali. Ne cimaju me zato što se provlačim, stajem prvi na semafor i sl. Ako regulišu saobraćaj, a ne samo statiraju u kukuruzu, posle takvog gesta obavezno, ali obavezno, mi pokazuju da krenem čim se upali crveno na kontra semaforu. Poneki i zagleda motorin, valjda mu interesantan.
Jednom mi se desilo i da me je, kod Skupštine, u saobraćajnom krkljancu nastalom usled nekih demonstracija dežurni organ 'poterao' da prođem kroz crveno i mimo kolone odzviždim kuda sam naumio. Isti taj je prema automobilima koji su bili u rasksrsnici bio ekstremno strog i službeno nadrndan.
'Marsovci' me nisu spopadali, imao sam par puta prilike da se zajedno sa ponekim provučem između kolona, 'uštinem' mesto na semaforu i slično. Pogled, klimoglav, pun gas... On, naravno, dvesta iz mesta, a ja pun gas, pa lagano za njim. Nisu ni oni svi baš... Mislim, ima ih skroz korektnih... O ovim drugima (nekorektnima, seljacima, idiJotima) nekom drugom prilikom. Sad sam dobre volje, pa da ne kvarim.

P.S. Dokumenta uvek uredna, kaciga UVEK na glavi, rukavice, pojasevi, štitnici i ostalo... Što se kaže, sve po PSu.

#3 VeNoM

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • VozimXciting 400i

Posted 18 May 2011 - 22:04

hajde da i ja kažem neki lep komentar...ako može da se nazove lepim.kada dodje leto ja volim noću da vozim onako za svoju dušu po gradu kada nema skoro nikog.i tako jednom se ja vozim oko pola2 i zaustavlja me pandur.dobro veče i sve ostalo ajde da duvam u ono sranje sve je ok.počnemo neku priču on isto skuteraš ima habanu sve ok i pitam ja njega onako zašto mene baš zaustavi(imao sam sve od potrebnog) a on mi veli da je prethodne nedelje 2 skuteraša izgubilo život a sedmorica(mladih) zabršilo u bolnici.bilo mi je malo krivo kada sma čuo to ali šta da se radi.pozdravimo se mi kao stari drugari i još nisam ni krenuo u susret nam dolazi apenac bez svetla kacige ništa ništa ništa...i pandur će meni "i šta sada da mu radim?"-zaustavio ga je onaj drugi pandur a ja se ubacim na kvarnjaka tipa nemojte da ga kaznite itome slično...možda čovek nema...
ne znam šta se desilo ali se nadam da se ovaj izvuko...

#4 Godzilla

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 93 posts
  • MestoGrocka
  • VozimPiaggio Free

Posted 18 May 2011 - 22:23

Stvarno ima korektnih i dobrih policajaca, ali isto tako ima i onih arogantnih... :D

#5 stefke_the_doctor

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 23 posts
  • MestoZemun
  • VozimMalaguti F15 Firefox

Posted 24 July 2011 - 18:05

malo da ozivim ovu temu :D ... pre 3-4 dana ja krenem do prodavnice (100 m od kuce),nisam stavio kacigu,razmisljam dok stavim kacigu,skinem,....... kad ono pored puta pandurce sa novom Aprilijicom.... e reko jbg..... stanem ja,lepo dobar dan,dokumenta,.... pita on 'prijatelju,zasto bez kacige?' ja reko ma ne znam,tu do prodavnice sam krenuo na brzinu,.... on kaze znam,vidim da si tu u komsiluku,.... kaze da nas vidja kada se vozikamo,nosimo kacige (posto se stvarno non-stop vozimo,i uvek su kacige na glavi...) i smarao me malo da uvek stavljam kacigu,i kada idem tako negde bas blizu..... i pustio me,kaze necu ti nista pisati,znas vec da je kazna 5000..... nemoj voziti bez kacige... dovidjenja...... dobar neki lik bio..... -inace su stvarno ok,dosta puta su me zaustavljali i kada nisam imao dozvolu,i bez kacige,.... i nikada mi nisu pisali kaznu..... -inace je u pravu,stvarno sam trebao da nosim kacigu,ja sam pogresio.....

#6 VeNoM

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • VozimXciting 400i

Posted 24 July 2011 - 22:19

mislim da dosta utiče to što su dobili motore pa nas malo više razumeju

#7 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 25 July 2011 - 07:55

Jbg. i oni moraju da se kuvaju pod kacigom - k`o i mi...inace, nisu im lose te APRILIJICE...

#8 SciFratello

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 posts
  • MestoBeograd
  • VozimCPI Hussar, CPI SM 50

Posted 29 July 2011 - 12:19

Ovih dana (večeri) po Beogradu ih ima baš-baš...
Sinoć sam video saobraćajne patrole na četiri-pet mesta po gradu. Mislim da je rutinska kontrola saobraćaja bila u pitanju.
I 'marsovci' se zadnjih večeri vozikaju, al' me, kao ni ranije ni jedan nije zaustavio. Prosto mi dođe krivo http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/1jee1.gif

P.S. Aprilije opasno dobre. I dobro potežu, kol'ko sam uspeo da vidim.

#9 SciFratello

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 posts
  • MestoBeograd
  • VozimCPI Hussar, CPI SM 50

Posted 04 August 2011 - 10:20

Da dodam i ovde jedan apdejt, kad sam već na temi.
Sinoć ja sa gospodžom lagano kruziram preko Terazija, spremam se da skrenem desno ka Balkanskoj, kad od prekoputa 'marsovac' laganini prelazi ulicu i maše onim lilihipom.
Ljubazan, profesionalan, 'dobroveče-dobroveče', 'daćete mi samo Vašu vozačku'... Ja lepo skinem kacigu, da se pogledamo u oči ko ljudi, izvadim novčanik, doturim mu i vozačku i saobraćajnu, napomenem da je na male table, on pogleda dokumenta, prostudira malo, uz 'hvlalepo i doviđenja' pruži mi ih, okrete se i nazad preko ulice gde je, uz njegov motor bilo još jedno, brat-bratu dvadesetak kojekakvih motora. E sad, dal' su mu sve to drugari/poznanici/kolege/ortaci ili su to 'mušterije' koje čekaju u redu za kontrolu ne znam, nisam se duže zadržavao pa nisam ni mogao da vidim.
Uglavnom, kontrole po BGDu i dalje traju.

#10 boSSke

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 04 August 2011 - 14:22

Zaista ih je pretrpan grad..izmili se svuda, ali su za veliko cudo korektni, pregledaju dokumenta, i to je to. Valjda je koliko sam cuo od njih sada akcija provjere dokumenata za skutere jer se toga nakotilo do zla Boga. Pa znam sigurno 20 ljudi koji su ove ili prosle godine uzeli trkalice od preko 50ccm bez A kategorije, po sistemu, ko ce da me stigne...ne staju nikom zivom i laganica...
Ono jeste da je polaganje dranje koze sa ledja, ali jebiga sto se mora, mora se...
Prica mi poznanik iz saobracajne policije da su u posljednjih oko 2 mjeseca navatali preko 500 motorista bez polozene A kategorije...hehe ludilo...

#11 Milos'96

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,281 posts

Posted 04 August 2011 - 14:27

Pitaj ti tog poznanika kolka je kazna za voznju bez A kategorije http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/1oda.gif

#12 ushke

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 88 posts

Posted 20 August 2011 - 15:16

Da dodam i ja nesto :D. Bilo je to pre jedno 2 meseca krenuo ja malo da se provozam tu i tamo i krenem kroz grad, a ono puno pandura.. I Tako ja prodjem pored jednog kad ono drugi se sunja iza krivine i vadi palicu onu iz dzepa.. I ja stajem gasim mahinu :D. Ikaze on meni dokumenta.. ja mu dam.Okrece se on oko motora gleda on.. I vraca mi dozvolu i ja taman da ga upalim kaze on meni: gde su tebi tablice? mene odma presece ja se seti one u gepeku :D ja mu pokazem kaze on meni: jel znas ti da tablice moraju da stoje na vidljivom mestu? ja kazem: znam :D pa ga on doda pa jel ti znas da mora to da se registruje na nove tablice ja mu namerno kazem da ne znam(a znam ;) )i kaze on ajde sad lepo kuci i nemoj vise da vozis dok ne registrujes ja reko: dobro necu xDDD I tako se razidjosmo.. :D Ali sada ovaj nov zakon mora i prva pomoc u skuteru da ima. :) :) pozz swima :D

#13 Milos'96

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,281 posts

Posted 20 August 2011 - 17:25

Nije tacno da mora da se reguje na nove tablice,do nove godine smes sa starim da vozis...

#14 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 20 August 2011 - 17:52

Do nove godine ili isteka osiguranja, sta prvo istekne.
I skuteri od 50ccm ne moraju da imaju prvu pomoc.

#15 ushke

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 88 posts

Posted 21 August 2011 - 21:43

Milose svaki normalan policajac bi rekao to sto si ti upravo rekao ali mene je pogodio bas najveci baksuz u gradu... jbg sta da se radi, ali dobro sam prosao :D

#16 Milos'96

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,281 posts

Posted 21 August 2011 - 22:45

Mene su vec dva puta zaustavljali sa starim tablicama,osiguranje nemam(nikad ga nisam ni imao),i niko mi nije pravio problem...al nije mi jasno kako polisu nisam dobijao pre,a vec dva motora sam registrovao...a znam da je i pre po zakonu bila obavezna(samo niko nije obracao paznju na to)...a ovog freeja sam regovao po novom,i dobio sam i polisu i sve...pre samo dobijem tablicu i saobracajnu...

#17 ushke

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 88 posts

Posted 22 August 2011 - 12:01

Ja sam jednom reg skuter i dobio sam polisu i saobracajnu i tablice :D

#18 svetac93

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 posts
  • MestoBanja Luka
  • VozimYamaha Aerox

Posted 06 November 2011 - 20:37

Mene su zaustavljali 6 7 puta...nesto pisali za vozacku sto nikad nije ni doslozvali kuci kao jel znaju da vozim bez dozvole i te gluposti

odkako sam polozio jedno 3 mjeseca nece ni da me pogleda namjerno vozam se u krug oko njega stalno se vracam tom ulicom 5 puta al nece da zaustavi

dok nisam imo vozacke vatali su me i na ugasenom motoru i trazili papire vozacku :)

sreca pa su me dosad uglavnom zaustavljali dobre ljudine od pandura pa me nisu zezali puno

jednom sam ga guro do kuce pod budnim okom zastitnika reda i mira i pod rotacijom kroz citavo naselje,zvoni na interfon gospodjo molim da sidjete da preuzmete skuter,sidje stara dobro vece -dobro vece...bla bla on svoje gluposti tamo prica,stara mrtva ladna pisi sta ces pistati isla bi ja spavati...uzme saobracajnu vrati meni i ode spavati :) njih dvojica bljedo gledaju http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/sign0020.gif

#19 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 06 November 2011 - 23:33

ahaha stara ti je super, mogu misliti kako su zevnuli... inače proveravaju ko je na motoru, bar kod nas u manjim mestima, i tačno znaju ko ima a ko nema vozačku..

#20 svetac93

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 posts
  • MestoBanja Luka
  • VozimYamaha Aerox

Posted 08 November 2011 - 07:10

View PostMario, on 06 November 2011 - 23:33, said:

ahaha stara ti je super, mogu misliti kako su zevnuli... inače proveravaju ko je na motoru, bar kod nas u manjim mestima, i tačno znaju ko ima a ko nema vozačku..

ovaj jedan vidi se da je dobar covjek neki moj "krajisnik" uzima saobracajnu 5 puta i zatvara krene da ce je dati ovaj drugi uzme pa otvori opet i pravi se budala :)


mene su bez dozvole zaustavljali svi moguci,jednom stao ispred bake poslala me stara na bankomat,vracam se kad on stoji i gleda motor momak jel ti vozis(zajebo se nosio kacigu u ruci)sad idem pored njega kazem kako je kolega i nece da me zaustavi http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/sign0020.gif





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users