Jump to content


Kratka pitanja i odgovori



5335 replies to this topic

#5141 rade007

    Član

  • Senior Members
  • PipPipPip
  • 1,456 posts

Posted 07 October 2020 - 21:14

Ni ovi noviji nemaju skroz linearnu,ali je daleko bolja nego one na starijim modelima.

#5142 vlayco

    Stari član

  • Moderators
  • 2,649 posts

Posted 08 October 2020 - 19:03

Pitanje vezano za malossi sport klip za minareli:
Koliko se razlikuju nazivne mere klipa za AC cilindar i LC cilindar,tj da li je drastična razlika?


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk



#5143 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,767 posts

Posted 08 October 2020 - 19:45

Ništa se ne razlikuju, čak pia i mina samo po bolcni, a pia i kymco isto ništa

#5144 vlayco

    Stari član

  • Moderators
  • 2,649 posts

Posted 08 October 2020 - 20:03

Hvala

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk



#5145 shomy90kg

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 220 posts

Posted 19 October 2020 - 21:05

Da li se moze MVT inner rotor montirati na AC masinu?

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk



#5146 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 20 October 2020 - 06:20

Moze

#5147 Aleksandarcoa

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 23 October 2020 - 17:38

Pozdrav svima, Aprilia sr2 do juce normalno radila, danas probao da upalim nece da cuje, prvo sam na kurblu probao i nista, kao kada skines svecicu, takav zvuk, kao da nema struje ali kad probam na kurblu i kljuc upale se na kratko svetla,na kljuc malo bolji zvuk ali ni da cuje, promenio svecicu ali nista,gorivo ima, ulje..., primetio sam na karburatoru rupicu sa navojem, ne znam da nije mozda tu bio neki zavrtanj pa da je ispao pa da to pravi problem, kod brata na sr3 nema tog zavrtnja, zna li neko sta moze biti?

#5148 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,751 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 23 October 2020 - 19:41

Da li baca varnicu na svecicu? Ima li otpora na kurbli ili deluje kao da nema kompresije uopste?

#5149 Aleksandarcoa

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 23 October 2020 - 20:40

Lauda nema otpora na kurbli, i meni tako deluje, od simptoma koje sam imao primetio sam da pri svakom paljenju posle stajanja prvih 50,100 metara izbacuje beli dim i nema bas snage tada posle toga sve super, kao da ima neki cep, nakon toga nema ni dima i super isao do danas, ne znam da li moze ds bude to problem.

#5150 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 23 October 2020 - 20:51

Svi skuteri rade na mali beli dim, cim mali beli dim izadje iz njih oni vise ne rade :)

Salim se naravno.
Ima dve mogucnosti, ako je vodeno hladjeni agrgat beli dim sugerise da je tecnost za hladjenje u kompresionom prostoru (digtung glave i sl.), mora da se otvora motor.
Ako je vazdusno hladjeni, onda je to vrv sivkasti dim, to ce biti ulje u mesavini, jaca smesa prilikom rada sauha, sto je bezazlenije, trazi problem dalje.

#5151 Aleksandarcoa

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 23 October 2020 - 21:13

Aleksandre razumem ali nisam nista primetio pre toga, tipa da slabo vuce, lupa...., Dal je moguce da mora motor da se otvara, u pitanju je ovaj model. https://svet-skutera...-aprilia-sr-50/

#5152 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 23 October 2020 - 21:31

Da, piaggio vodeno hladjenje.. Cisto beli dim je iskljucivo od sagorevanje vode, proveri prvo da li nedostaje tecnosti u posudi. Svecicu sa kojom si vozio slikaj, a ako ne bude ni tada jasnije, sledeci postupak je skidanje glave cilindra radi utvrdjivanja stanja.

#5153 Aleksandarcoa

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 23 October 2020 - 21:43

Hvala puno, sta je do mene probacu a za demontazu cilindra i glave bolje da to uradi majstor, "pravi", ne bih bas da bilo ko cacka oko tih stvari.

#5154 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 291 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 28 October 2020 - 15:38

Dizne za karburator mi trebaju. U pitanju je Dellorto Phva, m6 6mm su dizne. Motobike, stranka.zdravog.razuma.srećko.šojić nema, nema ni na kp sajtu. Zna li neko gde se mogu naći, trebaju mi 92 i 95 broj. Hvala unapred za bilo kakav odgovor

#5155 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 28 October 2020 - 15:49

Tesko da nadjes da neko prodaje na komad, uglavnom su setovi. Čest je slucaj da dve dizne istog broja budu razlicite velicine, od razlicitih proizvodjaca, tako da je najbolje uzeti ceo set od istog proizvodjaca. Postoji i opcija (ne toliko precizna) da zaletujes diznu pa je razbusis mikroburgijom. Ako se ne snadjes jedino da sacekas seledcu forumsku porudžbinu sa Racing-planet-a.

#5156 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 291 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 28 October 2020 - 18:00

Hvala na savetu, uzeo bi i set trebaće nekad sugurno. Ja sam nov ovde kako se prijavljuje za porudžbinu uzeo bi još neke stvari?

#5157 vlayco

    Stari član

  • Moderators
  • 2,649 posts

Posted 28 October 2020 - 20:45

View Postsstorm, on 28 October 2020 - 18:00, said:

Hvala na savetu, uzeo bi i set trebaće nekad sugurno. Ja sam nov ovde kako se prijavljuje za porudžbinu uzeo bi još neke stvari?
Napraviš temu u sekciji "garaža",predstavis vozilo koje vozis/sredjujes da bi postao punopravni član forumske zajednice i tako mozes poručivati sa Racing planet a

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk



#5158 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 291 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 28 October 2020 - 21:32

Napravio sam temu tamo još kad sam se učlanio na forum, moja je ona sa Derbi Sendom. Šta i kako moram dalje? Pozdrav

#5159 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 04 November 2020 - 11:51

pozz, da li neko mozda zna ili je uzimao na RP manuelni choke za fabricki karburator sto dolazi na 2t kinezu, kopija mikunija 16mm.
sad kako je hladnije, ujutru nece da upali pa to je strasno, vrv je ovaj elektricni crkao a ja bih pre manuelni da uzmem da se ne zajebavam vise sa ovim pa ako neko zna mozda.
https://www.racing-p...-p-81752-1.html ovaj dellov kao da bi odgovarao, msm po izgledu limica koji spaja cok sa karbom, nije neka para ali necu da uzimam ako ne odgovara

#5160 Damjan66

    Passion

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,406 posts
  • MestoSkopje
  • VozimBaotian Falcon 50R

Posted 04 November 2020 - 12:00

Ovaj dellortov ne odgovara da znas, ima drugi koji odgovara na mikuni ima ga isto na RP ili SC Attack ne secam se tacno.





9 user(s) are reading this topic

0 members, 9 guests, 0 anonymous users