Jump to content


Kratka pitanja i odgovori



5335 replies to this topic

#5221 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 10 June 2021 - 19:19

Pozdrav, da li neko mozda zna na tomos pumpi za vodu, pise da je 59.6cc, semerng na radilici sa one strane gde je turbina koja vuce/gura vodu, kako treba da stoji, pokusavam da je namestim ali na leru nikako nece da radi, pa onda sama nabije gas do panja, i da proverim semering kad ono semering kontra stoji i dosta je mokro, vuce fals vazduh, znaci federercic unutar semeringa je sa spoljne strane a ne okrenut ka lezaju, i jos nema zegera a postoji kanal za njega.
Postoje dva semering, jedan za vodu a drugi za kompresiju, pumpa je polovna vrv je neko cackao, pa me je sada zbunio taj semering sto kontra stoji, nzm da li tako stvarno treba, i da li je nekad pre postojao zeger posle tog semeringaPosted ImagePosted ImagePosted Image

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk



#5222 Depe

    Uninhibited dating, no boundaries

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,239 posts
  • MestoNew York
  • VozimAprilia sr 50 2006.

Posted 11 June 2021 - 08:37

Pravilno semering stoji da unutrašnji deo semeringa gde je oprugica bude okrenut prema tečnosti koju sprečava da izađe napolje. Gledajući slike rekao bih da je osovina radilice gde naležu semerninzi oštećena, probaj to malo da ispoliraš ako nema dubokih oštećenja.

#5223 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 11 June 2021 - 08:48

pa i ja znam da tako ide, ali posto je ovo pumpa za vodu mislio sam da mozda tako treba posto je sa te strane turbina za vodu, vrv je zato onda benzin i curio tu, a kad dajem gas, mukala je kao kad ima puno vazduha.
radilica msm da nije ostecena nego ima naslaga na njoj, pocisticu i ispolirati, hvala.

#5224 Miki82

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 321 posts
  • MestoZajecar
  • VozimSachs sx1

Posted 11 June 2021 - 23:43

Ako je inox opruga na semeringu okreni ka vodenom prostoru, ako nije onda na spolja. Istrulece od vode i korozije vremenom.

#5225 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 12 June 2021 - 12:11

Pumpa je popravljena 😀 u pitanju je bio semering na radilici, posto imam dve iste, jedna je kupljena za sitne pare kao rezervna, ali nikad nije radila kako treba a nije mi ni trebala, i resim sada da je popravim, da ne duzim, semering za vodu je 19mm precnika, a radilica je 17mm, aliiiiiiii je semering na radilici bio od 19mm,znaci veci 2mm, zato je u mukala kad joj dam gas, kad sam stavio odgovarajuci semering iz prve upalila, extra prima gas, tako da je to bio problem, a semering za vodu sam kontra stavio, kao sto je miki82 rekao da ne istrune oprugica.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk



#5226 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 18 June 2021 - 11:14

Pozdrav, imam apn 4 tj tata ga vozi, a po novom zakonu upada u vecu kategoriju, a on covek ima samo AM polozeno i sad iz nekog inata nece da polaze za veliko A i nece da reg cetvorku na velike table, pa je resio da sredi matika koji stoji vise od 5 godina, pa mi treba savet/predlog oko auspuha.
Automatik je 80god a3, imao je pedale neked pre pa su skinute, cilindar ce na busenje na 39 i kupljen je elko klip meteorov, pa sam mislio i neki rez. auspuh da mu stavim da bude malo zivahniji. Vidim da u analizama ima nekih auspuha, pa bih mozda i napravio neki po merama ali nzm koji, tj sta bi najbolje bilo po gradu da se voza ali i da ima snage :D Ovaj sto trenutno ima ce biti samo za registraciju. Posted Image

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

Edited by Miri, 18 June 2021 - 11:20.


#5227 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,733 posts

Posted 20 June 2021 - 06:41

Ja bih matorom ostavio stock auspuh, povlači iz podruma, ne treba da došteluješ karb, a imaš i novih replika identičnih stocku..

Ako mu tih plus 5-10Kmh ne znači onda manje glavobolje

#5228 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 21 June 2021 - 11:12

pa videcu jos onda kad spakujem novi klip i kad ga razradim, hvala.

#5229 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 26 July 2021 - 10:51

Izgleda da u poslednje vreme samo ja pisem ovde 😂
Da li neko zna da li moze negde da se nadje original cilindar za tomos colibri 03, da li se tako nesto jos pravi, alu cilindar je u pitanju. Ovaj sto je sada na njemu je napravio 60.000 km, motor i dalje radi, ali na dva mesta se providi aluminujum, nije da je lepio nego se nikasil ili sta je vec izlizao, iznad izduva fali malo, i skroz u donjem delu cilindra, u gornjem delu cilindra ima kao neka dva prstena koji se malo osecaju pod prstom, ali nzm od cega je to.
klip nzm da li je menjan, karike vrv jesu.
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Ili da li mogu neki drugi cilindar da napakujem na njega, od apn 4 da li odgovara?

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk



#5230 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 09 August 2021 - 11:31

ne moze, to nije isto - kanali drugacuji

Послато са Lenovo K53a48 помоћу Тапатока



#5231 MaRk0

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,165 posts
  • MestoKruševac
  • VozimSprint Eagle

Posted 14 August 2021 - 22:55

Kinareli 70cc AC kineski kit. Nenormalno se greje. Sa skinutom plastikom oko cilindra, merim onim laserskim termometrom, preko 130*C. Ne vuce fals sigurno ali trazi velike dizne. Sta god uradim opet se greje. Novi komplet termogrupe je stavljen, auspuh Tecnigas Trek... Koja je radna temperatura ovim djavolima?

#5232 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 14 August 2021 - 23:10

Baš tako, 125+ stepeni na punom gasu. Kineski gus, ne odaje toplotu baš najbolje.
Probaj hladniju svećku, ukoliko imaš mogućnosti proveri da li je paljenje na fabričkoj koti od 12 stepeni, možda je neko nekako pomerao..

Sent from my SM-A205F using Tapatalk



#5233 Laki993

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 290 posts

Posted 26 September 2021 - 17:30

Drugari imam par pitanja o ovom modelu skutera
http://www.polovniau...liti-siti-200-i
Kao što vidite u pitanju je Kymco agility 200i. Najviše me interesuje cena i mogućnost nabavke rezervnih delova ( pumpa goriva, dizna, TPS kao i same termogrupe). Probao sam ga i mogu reći da je u odnosu na moj Kymco 125 dosta bolji i što se tiče ciklistike jer ima 16 točkove, a moji su 12 a i oseti se razlika u kubikaži. Video sam i da je dizna montirana na prirubnicu... Značilo bi mi mišljenje vas koji ste ga imali u servisu, ja bi ga svakako sam održavao samo sam skeptik malo oko cene i oko dostupnosti delova koje sam naveo iznad 🙂


Послато са LG-H860 помоћу Тапатока



#5234 ChieF

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 22 posts
  • MestoNiš
  • VozimSprint Eagle

Posted 01 November 2021 - 10:32

Jel ima neko malo više informacija da objasni ove oznake na brzim ručicama za gas, strok 42 43 50 74mm.... pa onda ovi procenti 2,6° 4,3° 3,6°... gledam nešto za pwk 24 na normalnu ručicu bogami zavrnem maltene pola kruga.. 180°
I tražim neku što kraću konverziju da bude što 'brža' kraći korak
Hvala

#5235 Laki993

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 290 posts

Posted 08 November 2021 - 22:38

U skorijoj budućnosti bi trebalo da repariram dvoklipna kočiona klješta za Kymca... Interesuje me kako doći do tačnih dimenzija gumica pa da mi naprave u Zrenjaninu? Ili da im pošaljem stare, ali baš su u lošem stanju istegljene, ispucale jedna je i pukla. 😔.

Послато са LG-H860 помоћу Тапатока



#5236 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,733 posts

Posted 08 November 2021 - 23:19

https://svet-skutera...kymco-scooters/

Attached File  Screenshot_20211108-225041_Samsung Internet.jpg   47.33K   11 downloadsAttached File  Screenshot_20211108-225209_Samsung Internet.jpg   36.95K   11 downloads


Nakopaj dimenzije po šiframa

#5237 ChieF

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 22 posts
  • MestoNiš
  • VozimSprint Eagle

Posted 23 November 2021 - 14:45

Može li neko ko ima polini evo zvono kvačila da premeri tačno prečnik kolko desete je u minus ili nije ili kođiko treba da bude tj tačno 107 ili ne šta već.... pitam pošto imam neko zvono malossi koje ću nekako da vidim ako uspem da pročitam brojeve modela koje je manje od zadate 107 a više od 106 nije 105 pa reko po ovome polini da vidim koliko je da ga odradim na koordinatnu u stotuu što se kaže, pošto sam nabavio polini 3G
Hvala

#5238 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,733 posts

Posted 23 November 2021 - 18:14

Treba da je tačno 107 u nulu, ali da zadnji put sam merio 106,8 novo Malossi wingbell.. dok je polini EVO cnc 107,00..

Mosljenja sam da tu unutrašnju meru ne bi trebalo da diras, mozda je samo prvi sloj malo nize, koji se utrosi nakon par stotina km

#5239 ChieF

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 22 posts
  • MestoNiš
  • VozimSprint Eagle

Posted 23 November 2021 - 23:18

Jasano to za prvi sloj, a inače je mereno odavno baš ću da skinem sutra da ponovo premerim (zvono staro 300god) i da vidim broj na njemu za šta je ustvari ali paše na china 2t konkretno eagle kao - - - - na nošu

Hvala svakako na informacijama puno

#5240 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,733 posts

Posted 24 November 2021 - 10:12

Kod kine imas i verzije 112mm





5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users