Jump to content


Kratka pitanja i odgovori



5333 replies to this topic

#5281 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 12 July 2022 - 22:09

Izbegavaj te RMS ako mozes. Imas i na RP sirok izbor pakni za dobos

#5282 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 290 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 13 July 2022 - 19:58

Da li je neko imao prilike isprobati Naraku karbove, gledam njihov 21mm koji mi izgleda kao klon Dellorto Phbg black edition a cena mu je duplo manja. Ili je ipak bolje uzeti original polovni Dellorto?

https://www.racing-p...p-256171-1.html

#5283 BaneX

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • MestoZrenjanin
  • VozimKymco Super 9

Posted 18 July 2022 - 18:46

View PostMugi, on 12 July 2022 - 21:28, said:


Imaš original za 2000 dinara (u Novom Sadu i Beogradu oznaka 4312A)
Ja uzeh prošle nedelje, iste su za Kymco super 8 i super 9
Skroz sam zaboravio na ovlašćeni... Jbg, naručio sam one rms, pa koliko traju. Drugom prilikom cu naruciti bolje.
Hvala svima.
Nego pitanje u vezi podešavanja uljne pumpe, kako se smanjuje količina ulja? Ja sam one šrafove mislim skroz zavio, skratio hod sajli, ali mislim da sam bas povećao potrošnju ulja, a ne smanjio. 🤔

#5284 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,191 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 19 July 2022 - 07:07

View PostBaneX, on 18 July 2022 - 18:46, said:

Skroz sam zaboravio na ovlašćeni... Jbg, naručio sam one rms, pa koliko traju. Drugom prilikom cu naruciti bolje.
Hvala svima.
Nego pitanje u vezi podešavanja uljne pumpe, kako se smanjuje količina ulja? Ja sam one šrafove mislim skroz zavio, skratio hod sajli, ali mislim da sam bas povećao potrošnju ulja, a ne smanjio.

Ako si zategao sajlu povećao si dovod ulja.

#5285 BaneX

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • MestoZrenjanin
  • VozimKymco Super 9

Posted 21 July 2022 - 21:53

Raspustio sam je, što sam i logički mislio da bi trebao manje ulja da troši. Mozda se sad tripujem. Zabeležiću I bas premeriti...

Raspustio sam je, što sam i logički mislio da bi trebao manje ulja da troši. Mozda se sad tripujem. Zabeležiću I bas premeriti...

#5286 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 02 August 2022 - 10:38

View Postsstorm, on 13 July 2022 - 19:58, said:

Da li je neko imao prilike isprobati Naraku karbove, gledam njihov 21mm koji mi izgleda kao klon Dellorto Phbg black edition a cena mu je duplo manja. Ili je ipak bolje uzeti original polovni Dellorto?

https://www.racing-p...p-256171-1.html

Ja sam koristio Naraku black edition 19mm i radio je bez greške!

#5287 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 12 October 2022 - 07:53

da li neko ima radilicu od kineza (2t sprint exactly) a da nije za upotrebu tj da je havarisana?

#5288 nestorodario

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 14 posts
  • MestoPrilep, Makedonija
  • VozimKeeway Matrix 50

Posted 13 October 2022 - 18:32

Ćao društvo, koji je zazor svećice BR8ES na Keeway Matrix 50, sve fabricno?

#5289 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,733 posts

Posted 13 October 2022 - 21:37

0,7mm

#5290 zKne

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 03 January 2023 - 11:18

Pozdrav.Da li je neko imao iskustva sa koyo iglicastim ležajem,i kako se pokazao.?Imam isti made in Germany.Negde na forumu sam citao da su losi da se raspadne.?

#5291 zKne

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 03 January 2023 - 11:21

I da li prilikom montiranja magneta paljenja klip treba da dodje u odredjeni polozaj,il se samo magnet nabaci i zavrne.U pitanju je Aprilia sr 50.?

#5292 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,733 posts

Posted 03 January 2023 - 14:17

Koyo je vrhunski proizvođač, japanski naravno, mi ih vrtimo na 14k obrtaja na HE maśinama.. neće da se raspadnu osim ako ti nije radilica ili variomat u debalansu, a tu ti ni ruska perestrojka neće pomoći..

Magnet stavljaš kanalom na štift u radilici, lagano navučeš, blago kucneš sa drvenim ili plastićnim i lagano pritegneš. Pa ako si siguran da je na mestu onda pritegneš momački, a ako nisi skineš maticu i platnu i porveriš sa lampom da li je štift u kanalu, pa nakon toga vratiš i pritegneš..

#5293 zKne

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 03 January 2023 - 16:17

Ok,hvala na odgovoru.

#5294 zKne

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 29 January 2023 - 06:38

Da li može sportsko zvono 107 mm da se montira na serijsko kvacilo 105 mm i kako bi to funkcionisalo,tj da li bi proklizavalo.?

#5295 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,733 posts

Posted 29 January 2023 - 08:14

Pa odgovorio si sam sebi, kvačilo za 105 zvono je u 103.5mm meri i ono ima dobar grip upravo na zazoru od 0.75mm, jer tada pakne naležu u idealnom uglu, sve preko toga je već ili utrošeno ili neadekvatno. Kada pakne nalržu samo sa spoljnom ivicom kada gledamo iz ugla njihove ose zaokreta, onda je daleko lošiji ugao i potrebno je mnogo vremena da se ugroše do idealnog ugla naleganja. Isto tako opruge pakni (lamela kako god) se previše rastežu pa je potrebno raditi sa tanjim i slabijim za isti učinak, onda pak tu imamo brzo propadanje jer se one usled termičkog tretiranja ubrzo opuste. Na kraju mnogo proklizavanja pakni previše zagreva i samo zvono pa ono ubrzo poplavi i izmenja strukturu, omekša i često ode u deformaciju i tada imamo debalans. Ne treba zaboraviti da se kvačilo i zvono u maksimalnom prenosnom odnosu vrte više od obrtaja same radilice, pa sad kako gde kod minarelija nešto manje kod piaggia nešto više.. npr 100mm remen na variomatu nasuprot 65mm u remenicama je 54% veća brzina dakle za 9000 obrtaja 13860 obrtaja za zvono i kvačilo u krajnjoj brzini. Stoga je tu svaki debalans velika pretnja za leževe, blok, primarnu osovinu itd...

#5296 nestorodario

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 14 posts
  • MestoPrilep, Makedonija
  • VozimKeeway Matrix 50

Posted 14 February 2023 - 01:45

Cao drugari, imam Keeway Matrix 2005, sve fabrika, prosao je oko 23000km, menjao sam remen 788x17x28 i rolne 5g, skuter leti na ravnom putu, ali uzbrdo kad smo dvoje ide oko 30km/h na blaga uzbrdica, a na veca uzbrdica vec stane i greje se spuh i prenos, kako to da resim, da li da promenim centralnu belu oprugu Malossi, opruge na kvacilu, molim za Vase misljenje.
Pozz iz Mk.

#5297 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 290 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 14 February 2023 - 23:04

Probaj si prvo tvrđu oprugu kvačila staviti i rolnice 5.5g.

#5298 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,733 posts

Posted 14 February 2023 - 23:24

Ume fabrička kratka centralna opruga na matrix-u da se ugreje i opusti. Malossi bela bi već bila linearno raspoloživa i stabilnija u radu.. i vidi da dodaš malo goriva, proveri kakve boje je elekteoda svećice kada se tako umori jedno, stani izvrno svećku posle punog gasa i poslikaj.. ne smw biti bela kao smrt..

#5299 nestorodario

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 14 posts
  • MestoPrilep, Makedonija
  • VozimKeeway Matrix 50

Posted 15 February 2023 - 01:47

Nekoliko puta menjao svecicu i uvek je bila "crna" nikad nije bila bela kao smrt :)
A ako stavim malossi bela da li cu izgubiti krajnu brzinu ili cu samo dobiti na startu?

#5300 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,733 posts

Posted 15 February 2023 - 13:12

Trebala bi da drži stabilnije obrtaje kroz ubrzanje i da odreaguje promenom stepena prenosa na niže kada naiđe skuter na poteškoće kao što su uzbrdica.. Mislim variomatski prenos mora da funkcionoše besprekorno u oba smera i kada ubrzava da menja na više i kada usporava da menja na niže, ako to ne radi tako onda postoje anomalije...

Prvo i najvažnije je da ti agregat bude uvek spreman sa punom snagom, neovisno da li je 50 ili 70cc , on mora u svojoj snazi biti ispravan i spreman. To znači da ti svećica bude braon cigla boje odnosno da je karburator podešen valjano. Ako je crna onda je prebogat, ako je bela onda je presiromašan gorivom, u oba slučaja nema snage i variomatski prenos može slabije da radi jer je setovan za npr ispravan motor.. Recimo prljav ti je filter vazduha, fabrička postavka više ne odgovara jer je motor prebogat, svećica crna, agregat slabiji za 30%, rolnice preteške... itd..

Dakle pre svega to, pa posle juri oprugu, rolnice i prenos...





8 user(s) are reading this topic

0 members, 8 guests, 0 anonymous users