Jump to content


Minarelli bicilindrik


14 replies to this topic

#1 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 22 August 2011 - 14:08

http://www.scoot-tv....ame=doppelmotor

#2 Lenko

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 783 posts

Posted 22 August 2011 - 14:35

Neviđeno ! Ovo je domaći zadatak !!! Svaka čast Mario, na izboru !

#3 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 22 August 2011 - 14:46

Shajze...još da znam šta veli...

#4 Lenko

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 783 posts

Posted 22 August 2011 - 16:06

Ma ako ne ništa, lepo je i videti !

#5 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 22 August 2011 - 18:11

uradio čovek jednostavno, kupiš na otpadu još jedan minareli i od običnih delova uradiš, samo gde to spakovati

#6 ZlajoX

    Grunf u najavi

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 posts
  • MestoSremska Mitrovica
  • VozimSuzuki DR600 DJEBEL

Posted 22 August 2011 - 19:39

Extra odradjeno, Mario da li ocekujemo mozda nesto sledece ovako :D :D

#7 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 22 August 2011 - 20:25

ma kakvi zlajo, ovaj projekat očekujem da uradi neko mlađi, evo recimo ti sa chinarelli blokovima, to bi bio fazon

ps. ovaj snimak je mene oduševio jer je pobijen mit o bicilndriku, koji je u delovima 3000e, i to samo za piaggio, jasno je da je to sve HE i da su komponente upregnute sa inerrotorom i dobrim cilindrima, ali je i ovo izvodlkjivo kao ideja zvuči odlično, može da se sklopi taman i od običnih radilica, ovaj tip je spakovao neke hpc, i mhr cilindre sad nisam snimio koje, pa je malo smešno što je ostavio magnet, ali je teorija ta da su gmt i dmt u kontra na prvom i drugom cilindru i da se paljenje odvija u 180 stepeni , dakle dva puta u jednom krugu, što isto sklepao od dva serijska paljenja, ostalo je sve samo mehanički potez.. preostaje samo pitanje koliko je sprega između radilica u centru i balansu, deluje ok, međutim to je diskutabilno..

opet ako na drugi način okrenemo stvari sve je izvodljivo od klasičnih komponenata, pa može da se uradi i od recimo dve obične radilice i dva base cilindra, i čini mi se da ovom obliku može i na blok da se okači...

tako da je ovo pozitivno i kao ideja i kao izazov...

#8 rockstar

    Član

  • Start Members
  • PipPipPip
  • 244 posts
  • MestoBIhac(BIH)
  • VozimKeeway Matrix

Posted 22 August 2011 - 21:20

uhhhh ovo je odlicno i nista komplicirano, uhh volio bih svog matrix-a bicilindrika :D, sve je izvodljivo pogotovo za kineze sto vozimo em je jeftino em dobro, nisam skontao ovo sa namotajima on je prakticno ostale namotaju uklonio ostavio dva na suprot drugom i dva pikapa nesuprot jedan drugom

#9 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 23 August 2011 - 13:06

View PostMario, on 22 August 2011 - 20:25, said:

ma kakvi zlajo, ovaj projekat očekujem da uradi neko mlađi, evo recimo ti sa chinarelli blokovima, to bi bio fazon

ps. ovaj snimak je mene oduševio jer je pobijen mit o bicilndriku, koji je u delovima 3000e, i to samo za piaggio, jasno je da je to sve HE i da su komponente upregnute sa inerrotorom i dobrim cilindrima, ali je i ovo izvodlkjivo kao ideja zvuči odlično, može da se sklopi taman i od običnih radilica, ovaj tip je spakovao neke hpc, i mhr cilindre sad nisam snimio koje, pa je malo smešno što je ostavio magnet, ali je teorija ta da su gmt i dmt u kontra na prvom i drugom cilindru i da se paljenje odvija u 180 stepeni , dakle dva puta u jednom krugu, što isto sklepao od dva serijska paljenja, ostalo je sve samo mehanički potez.. preostaje samo pitanje koliko je sprega između radilica u centru i balansu, deluje ok, međutim to je diskutabilno..

opet ako na drugi način okrenemo stvari sve je izvodljivo od klasičnih komponenata, pa može da se uradi i od recimo dve obične radilice i dva base cilindra, i čini mi se da ovom obliku može i na blok da se okači...

tako da je ovo pozitivno i kao ideja i kao izazov...


#10 Speedy24

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 23 August 2011 - 23:30

Upravo to,nije tesko izvodljivo!
Samo ja kad bih se u takvo nesto upustao to bi bilo za cestovnu upotrebu na klasicnu ramu sa plastikama,znaci zakamuflirano maximalno

Eh,moje ideje su bile slozit ovako sve sa serijskim radilicama i jednim auspuhom od sp180
Sta mislite?

#11 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 24 August 2011 - 09:37

Koliko sam ja shvatio, skinuo je namotaje za ostalu struju i ostavio samo namotaje za pick-up i dobio drag varijantu.
Mene jedino zanima, a verujem da je to odradjeno, stabilnost blokova jer su povezani samo u 3 tacke, 2 preko nosaca i homemade adapter na radilici.
Jedino mi je zao sto nema i snimka u real modu, tj na stazi ili bar neki promo krug, ovako ostaje na nivou teorijskog resenja a pitanje prakse ostaje otvoreno.
Zanimljivo!

#12 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 26 August 2011 - 03:40

ovo je super..ali jel postoji fora u dimenzijama adaptera? bitno ili ne..

#13 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 26 August 2011 - 04:41

2t motori ne mogu da rade u jednom auspuhu, princip podpritiska ili ekspanzione posude ako je rezonantni auspuh u pitanju je zasnovan na IMPULSIMA JEDNOG CILINDRA i nema nikakve teoretske mogućnosti kombinovati različite impulse sa dva ili više cilindara u jedan auspuh ili izduvnu granu sve jedno je li on za 50-70 ili 180cca projektovan..ž

kod 4t je sve jedno, tu su ventili i nema tolike zavisnosti spuha na sam rad motora ili pojedinog cilindra, zapravo ima ali je kalkulativno i izvodljivo, opet nije rezonanca, nije podprisak nije vakum itd...

#14 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 26 August 2011 - 16:53

samo protočnost, tj, što brži prolaz i izlaz gasova

#15 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 29 August 2011 - 20:12







1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users