Jump to content


Sprint falcon tuned



493 replies to this topic

#481 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 26 August 2014 - 21:24

Ispeglaces malo tu rupu u ubrzanju i sigurno popraviti ubrzanje jos malo. "Aftermarket" variomati imaju bolje uradjene kanale od serijskog, to je sigurno. Nisam puno strucan ali ako se ne varam i dalje imas blagu rupu u ubrzanju na snimku (prelaz 47. na 48. sekundu), dakle kad krenes motor digne obrtaje i malo ih spusti, a to je uzrok serijskog variomata :)

#482 Baki

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 391 posts
  • MestoBeograd
  • VozimSprint Falcon

Posted 26 August 2014 - 21:54

Ima blagi pad ali sam to ispeglao kolko-tolko zutom centralnom mada ja mislim da je taj pad do torque drivera, no svakako za dalje imam u vidu Naraku vario :)

#483 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 26 August 2014 - 22:22

View PostBaki, on 26 August 2014 - 21:54, said:

Ima blagi pad ali sam to ispeglao kolko-tolko zutom centralnom mada ja mislim da je taj pad do torque drivera, no svakako za dalje imam u vidu Naraku vario :)
:)

#484 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 26 August 2014 - 22:32

Izvinjavam se onda. Znam da serijski variomati imaju velike rupe u ubrzanju i osjeti se velika razlika kada se ubaci neki aftermarket, ali eto ti si svoj turpijao pa je mozda priblizno dobar :)

#485 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 26 August 2014 - 23:24

Nema potrebe da se izvinjavas, dobar vario moze da pomogne i da smanji pad obrtaja ali torque ga resava skroz bez obzira koji je vario.

#486 Baki

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 391 posts
  • MestoBeograd
  • VozimSprint Falcon

Posted 27 July 2015 - 20:50

Mali update



Jos od proletos cekale su sitnice da se odrade, na kraju prosle sezone pukla sajla gasa, rucica gasa takodje se nacela, crkao automat migavaca, akumulator stari izduvao svoje (dosta je i trajao 5 godina cak i na njemu pise da mu je to vek kao da znaju) plocice se izlizale, svetla kratko-dugo nisu radila i doslo je vreme da se pozabavim time. Narucio sam delove iz Massetehnica, najpovoljniji su i stigli su za dan. Tih dana sam se bas napatio zega i vrucina sreca pa u radionici se napravila blaga promaja i dalo se nekako uraditi. Sajla namestena relativno brzo bilo je malo muke hoce-nece nije lepo legla pa ostav ponovo itd..na kraju je ipak morala da sedne kako dolikuje na mesto. Podmazao sam je kao i razdelnik gde se racvaju sajle i sad se gas sa lakocom vraca. Automat samo pokopcao i proverio da li radi, onda su na redu bile plocice tu nije bilo problema ispustio staro ulje, ocistio klip, vratio, nasuo novo ulje i izluftirao sistem dobio sam sasvim pristojan otpor rucice moglo bi se reci bolje nego fabricki i koci blokira prednji samo tako.
Akumulator sam porucio preko k/p nasao povoljan 9 AH za oko 1600din kineski slican kao prosli, mada cim je stigao premerio napon na njemu kad ono 8V, reko aj da ga napunim pa cu videti i posle par punjenja odmah mu je napon padao ispod 10V i mrtav skroz nece ni migavce da pokrene ni da zavergla. Nazovem kasnije prodavca kazem u cemu je rec i kaze da da posaljem natrag da ga zameni. Cekao sam par dana kad stize akumulator, vidim ja u paketu Bex-a nesto mi izgleda vecih dimenzija. Otvaram kad ono unutra 12AH akumulator ja reko super samo da radi! pokopcam sve i probam da zaverglam i kao na cvrgu upali iz cuga, jedan problem manje mislim se u sebi.
Jos su mi bila ostala svetla tu sam se bio namucio za sve pare ispitivaj sve redom prvo prekidac radi, sijalice, prekid u instalaciji (sve sam zive spojeve raskupusao posle mi je trebalo dve izolirke da ga vratim kako je bilo) regler nov i opet nece truba svetla ni da sinu. Pozicije rade ali kratka-duga nece pa reko sta ti je sad?? ajd ponovo ispitivaj sve u krug u krug i na kraju prekidac proverim kad on ne prebacuje na kratka u njemu je bio problem. Gornja plocica na klizacu prekidaca koja prebaciva na kratka se zarila u blago mesto na prekidacu gde je bilo malo istopljena plastika..i nije hteo da radi, reko super ako je samo to pozovem ponovo NS i porucim i prekidac( u NS-u je prekidac 250din a kod mene u blizini mi nudi za 600? pa ko tu koga? ovako mi dodje na noge)
stigne prekidac promenim, stavim novi i kad ono svetla napokon rade posle ne znam ni ja koliko sati muke.
Ostao mi je jos karb da dostelujem jer pri naglom odvrtanju gasa hoce na ovim vrucinama da zatrokira i probije..

par slika radova i zadnja slika iznenadjenje :)

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#487 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 27 July 2015 - 21:20

Ooo cestitam !
Jel mi se cini ili je stvarno alu? Sto se stidis, daj malo vise informacija :)

Lepo se se zaigrao sa el instalacijama, ja sam skoro menjao regler (4 pina) na kinezu 4t i izgleda identicno kao ovaj tvoj, ali samo spolja. Neverovatno koliko razlicitih varijanti ima, prvo sam pomislio da je to razlog zasto nisi imao svetla.. vidim po zadnjem postu u temi da je proslo bas dosta vremena, pozdravljam volju da se skut osvezi i dovede u tip-top stanje :)

#488 Baki

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 391 posts
  • MestoBeograd
  • VozimSprint Falcon

Posted 27 July 2015 - 21:33

Hvala Aco! trudim se da uvek sve bude ispravno i uvek nesto cackam i radim samo ne stignem da postujem uvek..

Jeste alu kit sa dve karike Malossi MHR Replica sa aux malenim izduvima pored klasicnog velikog poslikacu detaljnije..

#489 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 27 July 2015 - 21:51

Daa, fin primerak midrejsa.
Ozbiljan cilindar koji zahteva posvecenost i prave komponente. Nadam se da cemo ga uskoro videti u najboljem izdanju :)

#490 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 27 July 2015 - 23:15

jer tebi falcon sa 10 ili sa 12mm radilicom u gornjoj pesnici ?

#491 Baki

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 391 posts
  • MestoBeograd
  • VozimSprint Falcon

Posted 27 July 2015 - 23:22

View PostMario, on 27 July 2015 - 23:15, said:

jer tebi falcon sa 10 ili sa 12mm radilicom u gornjoj pesnici ?
10mm :)


#492 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 27 July 2015 - 23:25

Dobro je onda postoji mogucnost i zamene klipa u MHR replici....

#493 Baki

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 391 posts
  • MestoBeograd
  • VozimSprint Falcon

Posted 28 July 2015 - 16:38

Da, prethodni vlasnik je vozio prvo na B klipu pa je onda kod "proverenog" majstora ubacen 0

Cilindar je imao par sitnih fleka, presao sam ga blago vodenom 2000 pod cesmom, klip B na kome je vozen je za penziju odavno moze samo u smece..
drugi klip koji je skoro stavljen presao svega 1500 km ali je tip 0 tj fabricki ali i sa njim je motor na kome je vozen gazio 106 gps-a (ja merio i vozio na Aerox-u sa yasuni R-om i mikuni 16-kom)
ali ga moram odneti na merenje pa onda videti kako i sta..


-Malossi MHR Replica 70cc LC

-karike su debljine 1,5mm
Posted ImagePosted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#494 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 29 July 2015 - 11:39

gumice su ti za zamenu





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users