Jump to content


Da li smo svi A1 ?


114 replies to this topic

#1 zilke17

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,566 posts
  • MestoOdzaci
  • VozimYamaha Aerox Rossi Replica

Posted 15 April 2013 - 12:07

Otvorio sam novu temu iako tema registracija postoji iz jednog razloga - danas sam isao u agenciju kod devojke da vidim sta cu i kako za registraciju. Zamalo da padnem u nesvest kad mi je rekla da je Agencija za bezbednost saobracaja donela odluku da svaki motor, koji po njihovoj specifikaciji ide preko 45km/h ide na A table!!! Naravno da bi vozili bilo sta osim trotineta i rolera treba vam do 125 kubika A1 dozvola. Ko je registrovao ove godine taj ne mora da registruje do sledece kada ce preci na A, ali mu dozvola naravno treba. To sam malopre saznao i sad moram da cekam da vidim dal ce se neko buniti ili sta ce biti sa tim, uglavnom normalne registracije kao pre od sada vise nema. Ukoliko treba prebacite post u drugu temu, ja sam ovako napravio da bi svi videli.

#2 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 15 April 2013 - 12:24

ma i oni mešaju babe i žabe...neka se odluče da li žele da kategorizuju motore pa i dozvole prema kubikažama ili prema brzinama koje motori postižu....Pa nedavno je po novom zakonu urađena kategorizacija prema kubikažama i godinama starosti...

mislim da ovo nema nikakvog smisla i da priča ne pije vodu...

#3 Milos'96

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,281 posts

Posted 15 April 2013 - 12:25

Cale mog drugara je valjda hteo da registruje APN 4,i mogao je jedino na velike table(i naravno treba mu A1 za njegovu voznju)zato sto po papirima ide 48kmh umesto 45kmh :D

Edited by Milos'96, 15 April 2013 - 12:26.


#4 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 15 April 2013 - 12:28

Ovo vise ne vazi a ?? Agencija za bezbednost ne moze da menja zakon...nesto ste lose protumacili...

"AM kategorija obuhvata moped sa dva ili tri točka, laki četvorocikl čija masa vozila ne prelazi 350kg, čija projektovana maksimalna brzina ne prelazi 45km/h, čija zapremina ne prelazi 50 cm3 i čija maksimalna snaga ne prelazi 4 kw. Cena polaganja praktične obuke od minimalno 7 časova za ovu kategoriju iznosiće 6.174 RSD, a vozačku dozvolu AM kategorije moguće je dobiti sa navršenih 16 godina."

#5 zilke17

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,566 posts
  • MestoOdzaci
  • VozimYamaha Aerox Rossi Replica

Posted 15 April 2013 - 12:45

View Postcvele, on 15 April 2013 - 12:28, said:

Ovo vise ne vazi a ?? Agencija za bezbednost ne moze da menja zakon...nesto ste lose protumacili...

"AM kategorija obuhvata moped sa dva ili tri točka, laki četvorocikl čija masa vozila ne prelazi 350kg, čija projektovana maksimalna brzina ne prelazi 45km/h, čija zapremina ne prelazi 50 cm3 i čija maksimalna snaga ne prelazi 4 kw. Cena polaganja praktične obuke od minimalno 7 časova za ovu kategoriju iznosiće 6.174 RSD, a vozačku dozvolu AM kategorije moguće je dobiti sa navršenih 16 godina."

Ne znam ja da tumacim zakon, znam da su prosle nedelje naglo promenili zakon za traktore, za vozila sa plinom... danas sam u agenciji ovo cuo i zena iz SUPa je bila tu, rekla je da je zakon donet i da sacekamo 2 dana sa registracijom dok ona ne dobije uputstva sta da radi. Ja tek treba da registrujem sa odjavljenih starih tabli i nemam A1 dozvolu. Pored svih delova koje sam do sada kupio ovo mi uopste nije trebalo kao trosak. Inace firma je Delta Generali i oni nista ne tumace, samo rade kako im jave, tako da nije greska. Ne znam sta ce biti sa svim tim samo kazem sta su mi iz prve ruke rekli.

#6 Alexandar :D

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 738 posts
  • MestoPancevo
  • VozimV-Max 1200ccm

Posted 15 April 2013 - 12:48

Za vozila sa plinom ce ukinuti,jer ne moze da se ispostuje da svako vozilo u Srbiji zavrsi sve sto ima da zavrsi da bi njihov zakon ispostovali.Ma gledaju samo kako da namuljaju pare,nema nista od ovoga veruj mi.

#7 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 15 April 2013 - 12:59

dobro pa koliko Aerox ide po fabričkoj deklaraciji ?]

ovo za APN-e je jasno stari idu 48 i oni moraju, novi sa livenjacima idu 45 i oni ne moraju, kao i A3 ili ostali ti svi idu 45..

#8 zilke17

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,566 posts
  • MestoOdzaci
  • VozimYamaha Aerox Rossi Replica

Posted 15 April 2013 - 13:03

Nemam pojma sta da kazem, sad sam pricao sa inspektorom iz SUPa, on kaze stavi elektronsku blokadu kad ides na tehnicki i blokiraj ga na 45. A opet s druge strane na tehnickom ni ne mere nista samo rade po sablonu koji dobiju, a ja ne znam sta pise u Roxovoj specifikaciji. Ici cu sad do tehnickog pregleda pa cu javiti sta su mi rekli...

#9 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 15 April 2013 - 13:10

pa ne gledaju na tehničkom koliko ide, niti imaju sa čim da izmere, već gledaju šta piše u rox-ovoj knjižici

a to će pošto je on već rađen za evropske standarde da bude 45...

#10 zilke17

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,566 posts
  • MestoOdzaci
  • VozimYamaha Aerox Rossi Replica

Posted 15 April 2013 - 13:43

View PostMario, on 15 April 2013 - 13:10, said:

pa ne gledaju na tehničkom koliko ide, niti imaju sa čim da izmere, već gledaju šta piše u rox-ovoj knjižici

a to će pošto je on već rađen za evropske standarde da bude 45...

Da, evo sada sam bio do tehnickog pregleda Dunav firme. Kaze mi covek koji tamo radi, sve ide na A kategoriju ukoliko ne doneses papir od proizvodjaca ili distributera u kojoj pise da ide 45 km/h. Danas je on konkretno imao registraciju motora CPI-GTR i u njegovoj specifikaciji pise da ide 48 km/h, naravno registrovan je na A kategoriju. Rekao je da zovem Yamahu Rodić i vidim da li od njih mogu da dobijem takav papir na kome ce pisati da ide 45 km/h ili sam osudjen na A...

EDIT: Zvao sam Yamahu Rodić i rekli su mi da znaju za to, ali da mogu da mi pomognu samo ukoliko sam motor kupio nov kod njih. Tada bi mi dali kopiju fakture na kojoj bi dopisali da motor ide do 45 km/h. Pošto je motor polovan ne mogu nikako da mi pomognu...

Edited by zilke17, 15 April 2013 - 14:11.


#11 skunkkiller

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 27 posts
  • MestoNovi Kneževac
  • VozimKymco super9

Posted 16 April 2013 - 21:55

E, ovako- Informacija je sa tehničkog, još se ništa tačno ne zna, inspektori traže fabričku dokumentaciju prilikom registracije, što znači da kopije računa, faktura ne prolaze niti bilo šta drugo. Čak ni skut koji su već dobili žute tablice neće moći da produže registraciju ako nemaju potrebnu dokumentaciju :rolleyes: .
Ipak, postoji nada jer u Subotici zasad ne traže nikakvu posebnu dokumentaciju, pogotovo ako je skut polovan, tj. ako već ima tablice nikakav problem nije da ih promeni, odnosno produži reg.
Pa sad, ako sam nekom pomogao, ili mu Subotica nije daleko, vreme je lepo- gas!!! :sexe19jx1:

#12 Vita010

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 350 posts
  • MestoPirot
  • VozimPeugeot Elyseo

Posted 16 April 2013 - 22:10

Ja jos vozim na one stare male bele tabilice i ne planiram da idem da ih menjam na one zute.

#13 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 16 April 2013 - 22:22

konkretno moje fabričke dokumentacije od oba skutera kymco i rieju koje sam nove kupio se nalaze arhivirane u sup-u gde sam prvi put registrovao..

tako da Sale ako ti bude trebalo dođeš za Čoku i fotokopiraš dokumentaciju u kojoj piše 45Kmh, mada mislim da je to glupost...

dakle ako je Aerox motor koji je za evropsko tržište pripremljen da ide 45Kmh, sve jedno je da li je on kupljen u Rodić-u ili ne, svi modeli idu tačno 45Kmh,.,,,.

#14 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 17 April 2013 - 18:19

Kod mene je situacija ovakva: imam ono korisnicko uputstvo koje se dobija uz novi motor , a u njemu pise ovo...

Posted Image( sve nije istina SVE JE LAZ

Jbg , ja ne znam sta vise da im donesem , ako nije merodavno ovo sto sam dobio uz motor...ali , kakva nam je drzava , ne bi me cudilo da traze neki papir s Marsa , koji necemo moci dobiti ako ne platimo...naci ce nacina da nam zavuku ruku u dzep, uopste ne sumnjam u to...Najgore u svemu ovome je to sto vlada velika konfuzija , niko nista ne zna ...

A, i kakva je to drzava kad u Coki ili Somboru nesto moze , a drugde ne moze ? FUCK IT !!!

#15 bojan681

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 4,906 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Eagle

Posted 17 April 2013 - 20:49

Koji je alien ovaj treci sto ima 25 max brzinu, verovatno onaj neki pocket bike il trotinet...? :0takoje: Evo i ja sam kod mene potrazio dokumente i nasao isti taj papir na kom pise max brzina 45 km/h, bice to sigurno dovoljno....

#16 skunkkiller

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 27 posts
  • MestoNovi Kneževac
  • VozimKymco super9

Posted 17 April 2013 - 23:26

To je sve tako, ali, kao što reče Alien moraju probati da izmuzu još koju kintu iz džepa.

#17 skunkkiller

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 27 posts
  • MestoNovi Kneževac
  • VozimKymco super9

Posted 18 April 2013 - 12:13

Jeste da su svi pripremljeni da idu 45km/h, ali inspektori na tehničkom traže da svi prilože dokumentaciju. Žena koja radi na tehničkom je imala problem jer je produžila registraciju dva ista modela skutera od kojih je samo jedan priložio fabričku dokumentaciju.

#18 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 18 April 2013 - 15:26

Potrvrdjujem i ja, mora dokument da ide 45 ili da bar imaju ovi u osiguravajucoj kuci...pre mene decko registrovao skuter na bele table iako ima 50 kubika, kod njega pise da ide 48 i mora da vozi sa A kategorijom..

#19 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 18 April 2013 - 20:03

Hehe, zbog TRI KILOMETRA , A kategorija ? Koja budalastina ! Mi stvarno nismo normalna drzava, ne znaju vise sta da izmisle...

#20 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 18 April 2013 - 21:14

haos..sto je najgore evo na primer ja imam svu dokumentaciju od kymca i tu ne pise koliko ide i sad moram da uplatim ovlascenom servisu 1000 din da bih dobio papiric na kome pise da ide 45...najezio sam se kada mi je to rekao





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users