Jump to content


Avantura oko polaganja po novom


15 replies to this topic

#1 zilke17

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,566 posts
  • MestoOdzaci
  • VozimYamaha Aerox Rossi Replica

Posted 18 May 2013 - 12:13

Nova tema u vezi polaganja za A1, jer izvesno je da ako budem hteo da vozim motor, moram da polažem. Sa time sam se pomirio i juce sam krenuo u avanturu kako bih došao do dozvole. Evo šta se dešava...
Dakle motor moram da registrujem na A kategoriju i sa tim sam se pomirio. Nemam A1 dozvolu tako da moram da polažem i sa tim sam se pomirio. Imam B dozvolu i stari PSP. Polaganje za A1 ko ima te 2 dozvole kosta oko 13000 dinara!!! Ide se varijantom da se ne polaže prva pomoć i kandidat ima samo 7 praktičnih časova (što je oko 6500 dinara) i polaže glavni test (3500 dinara) i vožnju (isto 3500 dinara).
E sad šta je fora - da bi krenuo sa polaganjem moram stari PSP da prebacim na AM, a da bi to uradio moram da idem na lekarski pregled koji je oko 2000 dinara! Ja imam važeću B dozvolu tako da sam izmuvao da samo uplatim to i sve mi stave na 1 dozvolu bez lekarskog. Nije bilo teško smuvati to jer verujte ni oni tamo u SUPu ne znaju pravila. To sam sve platio oko 1500 dinara i isao tamo slikao se i za 10ak dana stiže dozvola.
E sad šta je fora, ja sada menjam dozvolu i prijavljujem se za polaganje jer moram da imam plastičnu - a kada za mesec dana položim za A1 OPET menjam dozvolu jer dobijam novu kategoriju, tada ću morati na lekarski i opet sve isto da uplatim kao juče.
Ipak eto ta cena od 13000 u mom slučaju je prihvatljiva jer motora ne planiram da se odreknem bez obzira na sve ove gluposti koje su me snašle. Slikaću sve što se tiče polaganja i registracije motora kako bi svi videli tačno šta i kako ide po novom da bi znali na čemu ste. Evo za početak slika od juče

Posted Image

#2 bojan681

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 4,906 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Eagle

Posted 18 May 2013 - 15:45

ako ga registrujes na a onda bi valjda trebao da smes da vozis i po autoputu....

#3 Frazier

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 375 posts

Posted 24 April 2014 - 15:54

i meni je jako zao iskreno,ne znam sta cu i kako cu,jedino ako skupim pare da polozim AM u nekom razumnom roku da mogu bar 3 meseca da vozim,ovako mi je zao da spreman stoji i radi u mestu dnevno po 10-ak minuta.

#4 Alexandar :D

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 738 posts
  • MestoPancevo
  • VozimV-Max 1200ccm

Posted 24 April 2014 - 16:21

brate polaganje za AM je smesno pogotovo ako imas B

#5 niksa

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 309 posts
  • MestoSombor
  • VozimPulser 125 i jos par komada

Posted 24 April 2014 - 18:21

Pa kako si pre vozio? Jel ti rekao neko nesto do sada (mislim od vlasti)? Polaganje kod nas za AM ako nemas B kat je 28.000din +/- tako mi je receno jesenas kad sam se raspitivao.

Kad si polagao za B kat?

#6 Sikii

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 536 posts
  • MestoBeograd,Vozdovac
  • VozimGilera Nexus 500

Posted 24 April 2014 - 18:22

Kandidat ima neku od kategorija: B1,B,BE,C1,C1E,C,CE,D1,D1E,D,DE,F,M: teorijska obuka - 7 časova (5+2) 2.345,00 praktična obuka - 7 časova 6.300,00
Znaci izadje te 8645din ako imas b kategoriju,a 17000 ako nemas b...
Jos sam zaboravio po 4000din za teorijsko i prakticno polagnje+dodatni casovi

Edited by Sikii, 24 April 2014 - 18:28.


#7 niksa

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 309 posts
  • MestoSombor
  • VozimPulser 125 i jos par komada

Posted 24 April 2014 - 23:19

pa to je mnogo jeftinije nego kod nas....

#8 DRAGANCE

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Mestobeograd
  • Vozimbaotian 50 RS limited edition

Posted 24 April 2014 - 23:46

niksa , pa gde ti to zivis jbt????????????????????

#9 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 24 April 2014 - 23:48

View PostSikii, on 24 April 2014 - 18:22, said:

Kandidat ima neku od kategorija: B1,B,BE,C1,C1E,C,CE,D1,D1E,D,DE,F,M: teorijska obuka - 7 časova (5+2) 2.345,00 praktična obuka - 7 časova 6.300,00
Znaci izadje te 8645din ako imas b kategoriju,a 17000 ako nemas b...
Jos sam zaboravio po 4000din za teorijsko i prakticno polagnje+dodatni casovi
Jel ima razlike ako vozis svoj motor u odnosu na upotrebu njihovog?

#10 Sikii

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 536 posts
  • MestoBeograd,Vozdovac
  • VozimGilera Nexus 500

Posted 25 April 2014 - 00:00

E ne znam ni da li mozes da vozis svoj motor uopste....

#11 Sikii

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 536 posts
  • MestoBeograd,Vozdovac
  • VozimGilera Nexus 500

Posted 25 April 2014 - 00:02


moped - BOATIAN

- Yamaha XT125 X

- Yamaha MAJESTY 180 cm3

- SUZUKI SV 650

Ovo su motori koji se koriste u jednoj auto skoli u Bg


#12 DRAGANCE

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Mestobeograd
  • Vozimbaotian 50 RS limited edition

Posted 25 April 2014 - 00:10

View PostSikii, on 25 April 2014 - 00:02, said:


moped - BOATIAN

Ovo su motori koji se koriste u jednoj auto skoli u Bg

jbg , znaju ljudi sta je kvalitet :) :) :)

#13 niksa

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 309 posts
  • MestoSombor
  • VozimPulser 125 i jos par komada

Posted 25 April 2014 - 09:50

View PostDRAGANCE, on 24 April 2014 - 23:46, said:

niksa , pa gde ti to zivis jbt????????????????????


Sombor druze... meni su rekli neke haos cifre... samo znam da je mene A2 kat izasla oko 35.000din a imao sam onda AM.

#14 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 25 April 2014 - 11:51

Ovi su uveli nove namete na budale, sve sam vise uveren da nas za takve smatraju, ne vidim drugo objasnjenje. Jer logike nema nigde na vidiku, samo udri po dzepu mutavi narod jer cuti i ne buni se. Ja razumem da se neke stvari moraju dovesti u red, ali u skladu sa zdravim razumom, koga u ovom zakonu nema ni u tragovima. Koja je logika, imas B kategoriju, i to ti ne znaci da mozes voziti moped za koji treba PSP (poznavanje saobracajnih propisa). Pa kako onda mogu voziti auto, sta sad kad sednem u auto onda sam pametan i sve znam, a kad sednem na prdavac od 49ccm onda dzaba, pamet ostala u autu?????
A i te silne kategorije su samo za otimanje para, Tito je davno napravio A,B,C,D,E i kraj, zna se za sta je koja, a danas AM, A1, A2, A.. cudno da nema A3, A4,5,6 za svakih 100ccm po jedna kategorija. Da nece uskoro izmisliti B1, B2, B3, 4,5,6,7 gde ce B1 biti za Ficu, B2 za Juga, B3 za Floridu i tako redom po kubikazi...Nemam reci...

Edited by goggyso, 25 April 2014 - 11:59.


#15 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 25 April 2014 - 12:18

Svelo se na to da su nam vecina zakona pisani samo za otimanje para. Znanje i uvezbanost vozaca koji izadju iz auto skole je isto ili gore.

#16 Alexandar :D

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 738 posts
  • MestoPancevo
  • VozimV-Max 1200ccm

Posted 25 April 2014 - 17:25

Nov zakon je toliko dobar koliko je i losh u neku ruku.

Jednostavno danas imate klince koji polazu za B kat sa 16 godina recimo,a sada imate i ove starije sto polazu sa 18 godina.Eto primera radi moja devojka zna da vozi kola,ali da se snadje na motoru Boze me sacuvaj.
Ti isti klinci sednu na skuter voze se po gradu ne postuju nikoga i nista,samo pun gas i vozi i najcesce oni stradaju na tim skuterima.Cinjenica i statistika. Sto se tice vecih kategorija i tu se slazem jer smatram da niko ne treba da vozi primera radi 1000ccm motor od 20 godina,smatram da ljudi treba da voze postepeno kategorije kako odrastaju kako bi imali skolu sto sa padanjima sto sa voznjom sto sa gasom.
Tako je u svetu tako je i kod nas.

Sama statistka je takva da je najvise padalo ljudi koji su uzeli A kategoriju i seli na RR motor i GAS ! Obrni okreni nov zakon je ODLICAN po tom pitanju,samo sto je los sto auto skole imaju mogucnost da zaradjuju vise na stanovnistvu jer namerno obaraju,ali to je vec neka druga prica.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users