Jump to content


Tomos E-90 caffe racer


79 replies to this topic

#61 salej600

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 90 posts

Posted 15 March 2016 - 08:13

koljeno je naravno rađeno. Promjer je 29mm, a dužina 19cm

Posted Image

#62 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 15 March 2016 - 09:21

bože blagi, to kad ti se desi kao dobitak na lotto-u...

zaista je sito, za neki moped ali 50ccm-a... sve u svemu prigušivač bi mogao reparirati na način da produžiš cevčicu, i oko nje produžiš top za prigušivanje, mada ovde to baš i nije jednostavna rabota jer je odpresak iz dve polutke

#63 asanin

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 136 posts
  • MestoNis
  • VozimTOMOS

Posted 15 March 2016 - 10:03

Bilo bi mi zao da isecem taj auspuh. Mozda mozes da dodas na sve to prigusivac kao kod skutera, samo nastavis iz ovog fabrickog u drugi iznad...

#64 salej600

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 90 posts

Posted 16 March 2016 - 07:24

E da baš pravi zgoditak. Neću taj ništa rezati. Izraditi novi po mjerama i zabaviti se sa topom od skutera. Vidjet ćemo kako će to ispasti.
Ovaj sad što je gore bio se potpuno zaštopao. Taj je još kupljen 1999. Vožen godinama na skuteru i onda stigao do mene.
Sve je bilo ok dok odjednom motor nije išao sve slabije i slabije. Izgubio onu dubinu na leru i čisti zvuk na punom gasu. Pošto uvijek na glavu ide prvo kaciga nisam odmah ni shvatio šta se dešava. Skinio ga i raznoraznim metodama pokušao očistiti. Sipao unutra onu tekućinu za ispiranje pećnice, iva sol, benzin, palio ga, udarao drvetom po njemu i 0 bodova. Ništa nije pomoglo. Tek neke mrvice ispadale i curilo crno.
Ništa. Fleksericu i na proste faktore.

Posted Image
image hosting no register

očišćeno detaljno, povareno, pofarbano sprejom za auspuhe i deri dalje.

#65 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 16 March 2016 - 07:37

a jbt ovaj ima pregradu kao i GP, da nisi postavio sliku ne bih nikad ni poverovao...

vrv znas da ovo nije pravi rezonantni auspuh...

#66 Dajteh

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 3,934 posts

Posted 16 March 2016 - 10:26

Svasta i ja gledam sta je ovo, sad sam konacno upoznao i rs-a kojeg skoro vise nema na cesti.

A jesi probao sa lozom? Nalijes litar do dva, ostavis koji dan, usput malo promuckas, nekad uspije i nakon par sati, i omda istreses sto ostane i samo gas.

Meni dodju auspusi krajnna po 30kmh manja i samo gledam kako probija, i eto ga hehe

#67 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 16 March 2016 - 17:01

Da da vidi pregrade, hah
Sta je sa ZXom onda ili TTom? Jel i kod njih pregrada?

#68 salej600

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 90 posts

Posted 17 March 2016 - 07:51

evo kako izgleda iznutra. Nema veze bitno da dobro funkcionira na e90.
Važna obavijest: Bio jučer na tehničkom i prošao. Deremo dalje.

Posted Image
upload a picture

Posted Image
free upload pictures

Sa rakijom nisam probao. Na pijem baš ništa od alkohola pa nemam. Čak ni za goste. Sramota, ali tako je.
Mislio sam tu pregradu izbaciti, ali bojao sam se da će onda zvoniti ko tepsija, pa sam odustao i čistio

#69 salej600

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 90 posts

Posted 17 March 2016 - 07:57

mislim da mu ona daje na leru i srednjim okretajima onako fin dubok i tup zvuk. Nema onaj metalni zvuk kao što se čuje na većini skutera. Na većim okretajima se prodere i to je to. Još kad se pojavi zvuk otvorenog filtera čista uživancija

#70 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 17 March 2016 - 08:51

nije ta pregrada ovde zbog zvuka, već zbog performansi na niskim obrtajima, ali se naravno gubi na pravoj dugoj rezonanciji...

ovaj auspuh je kao i svaki drugi lonac, onako dobro prosečan... radili su kasnije na tu foru model GP, koji nema protivkonus iza, jer je to u ovom slučaju samo ukras...

evo imaš ovde detaljnije kada su ovi počeli da ga kopiraju
http://forum.pyrothe...8457#entry48457

naravno TT i ZX su već savremeniji i rađeni su sa duplim protivkonusima, ne kao Technigas već u vidu dva jedan mrežasti , tanak sloj vune cca 3-5mm i ovaj što se i vidi spolja... dakle u vidu nekog podebljeg zida...

ok ... dobar je ovaj spuh, ali za grad naravno, mana mu je što se obrtaji ne razviju u gornjem spektru, jednostavno dođe do te polurezonantne frekvencije gde se nalazi pregrada i možda posle samo 1000 okretaja bude tabla...

velika je to matematika šta je za šta bolje... ako je tebi ovaj ok... samo deri ....

#71 Dajteh

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 3,934 posts

Posted 17 March 2016 - 09:44

Ja imam GPa koji nema taj protu konus, i osjeti se na agregatu za koji kazu da nema veze sa rezonancijom. Jako je elastican na niskim okretajima, ali kad ga treba utjerati u okretaje tu posustaje, nema toliko snage kao ZX ili TT.

Ja bih svakako razmislio o nekom drugom auspuhu ako imas interesa za dalje, ipak je to cvaja s brzinama :D

#72 sinisa93

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,551 posts
  • MestoPrnjavor
  • VozimPiaggio NRG Power DT

Posted 17 March 2016 - 10:32

View Postsalej600, on 17 March 2016 - 07:51, said:

Sa rakijom nisam probao. Na pijem baš ništa od alkohola pa nemam. Čak ni za goste. Sramota, ali tako je.
Mislio sam tu pregradu izbaciti, ali bojao sam se da će onda zvoniti ko tepsija, pa sam odustao i čistio

Nee, nije dajteh mislio na lozu kao rakiju, nego na ložu, kao lož ulje pretpostavljam :D :D

#73 salej600

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 90 posts

Posted 18 March 2016 - 08:02

E super. Hvala na objašnjenju, a i za rakiju. Eto, jedna kvačica i ode mast u propast.
Tražit ću onda TT ili ZX i čim neki uleti počinje akcija

#74 Dajteh

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 3,934 posts

Posted 18 March 2016 - 09:00

Hehe, ja gledam di ces rakiju, ko zna mozda bi bilo efekta :D

#75 marac031

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • MestoOsijek
  • VozimRunner VX 125

Posted 18 March 2016 - 13:30

Posudim vam za probu ja svog RRa ako vam paše grana :)

#76 salej600

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 90 posts

Posted 19 March 2016 - 19:57

hvala na savjetima, hvala na ponudi.
Za mene sezona počela. Nema šarafanja dok se bar malo ne izvozam

#77 salej600

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 90 posts

Posted 09 May 2016 - 07:29

Za vikend u Koprivnici (oko 160km od nas) održano druženje Tomos ekipe + rekreativne utrke po klasama. Odaziv bio odličan.
Evo kako je to bilo u subotu na treningu.
U plavom odijelu je naš lokalni majstor sa doduše vrlo malim iskustvom vožnje na stazi protiv višegodišnjeg prvaka Hrvatske u crvenom odijelu. Ishod je bio odmah predvidiv, ali eto



#78 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 10 May 2016 - 22:59

Dobro cupaju masine.

#79 salej600

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 90 posts

Posted 11 May 2016 - 06:19

I izdržale puna 2 dana bezbroj krugova pun gas, turiranja i iživljavanja.
S tim što ovaj u crvenom odijelu vozi rezervnu od rezervne mašine od one kakvu zapravo vozi na Prvenstu Hrvatske pošto je ovo bilo samo rekreativnog karaktera tj. druženja, vježbe i zabave

#80 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 11 May 2016 - 19:50

Al pade ovaj kao baba...heh salim se...lepo idu masine





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users