Jump to content


Aprilia SR 50 R



870 replies to this topic

#1 Doom^

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 368 posts
  • VozimAprilia SR 50 R

Posted 03 August 2013 - 17:25

Kupio sam je pre 2 dana i za sada sam zadovoljan njom.motor je 2007 god. sa 14800km predjenih. Sve na njoj je fabricko.
Posted Image


Posted Image

Posted Image


Posted Image

Posted Image

#2 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 03 August 2013 - 18:19

Lep,kvalitetan i pouzdan skuter...fabrička oprema i više nego dovoljna za 50cc skuter!!

#3 Doom^

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 368 posts
  • VozimAprilia SR 50 R

Posted 03 August 2013 - 18:30

View PostPita, on 03 August 2013 - 18:19, said:

Lep,kvalitetan i pouzdan skuter...fabrička oprema i više nego dovoljna za 50cc skuter!!
Hvala Pita..
Juce sam otvorio deklu da vidim kakvo je stanje unutra..Rolnice dobre, remen sirine 17.6mm...Ali na strani gde je vario imam sta da vidim..
Posted Image


Posted Image


Posted Image

Kvacilo je takodje dobro, evo slike

Posted Image


Posted Image

#4 Zobla

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • MestoBeograd
  • VozimAprilia SR 50

Posted 03 August 2013 - 19:14

Oh brale prelep je,ne mogu da uzmem drugi skuter kad vidim kako izgleda :sad: Kolika je cena ako nije tajna ?

Edited by Zobla, 03 August 2013 - 19:20.


#5 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 03 August 2013 - 19:14

uh kakva kombinacija sa ventilvarom...Radilica se čini da je ok?

#6 Doom^

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 368 posts
  • VozimAprilia SR 50 R

Posted 03 August 2013 - 19:52

View PostZobla, on 03 August 2013 - 19:14, said:

Oh brale prelep je,ne mogu da uzmem drugi skuter kad vidim kako izgleda :sad: Kolika je cena ako nije tajna ?

Hvala Zobla, kasnije cu da ubacim jos neke slike...Cena je 1200e

View PostPita, on 03 August 2013 - 19:14, said:

uh kakva kombinacija sa ventilvarom...Radilica se čini da je ok?
Pita nzm da li je ok kad vidim ono ulegnuce pri kraju osovine (vidi se na slici)

Edited by Doom^, 03 August 2013 - 19:56.


#7 Zobla

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • MestoBeograd
  • VozimAprilia SR 50

Posted 03 August 2013 - 21:24

Vredi za nju dati svaki euro :sad:

#8 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 04 August 2013 - 00:38

Pa promeni taj deo, tj. polutku varijatora, kakav je problem? imam ja jedan komad, ostalo mi od mog NRG-a, a to je apsolutno isto. Vidim da si kupio isti model kao moja, samo sto je izgleda farbana jer nema originalnih nalepnica nigde. To je karb. verzija i šteta što nema obrtomer. Koje rolnice, centralna opruga i opruge na kvačilu su na njoj? i koji remen? Napiši kako ide. Ako sam dobro video još je original auspuh, skidaj to i nabavi SC08, plave opruge na kvačilo, centralna može ostati fabrička, i stavi rolnice 5,5gr a može i 6gr, zavisi kakva je mašina, u kakvom stanju. Rolnice su ti 19x15,5x... (težina) i obrati pažnju koji je remen. Ima da leti. Skidaj to vareno sr..nje jer je var razbalansirao ceo tanjir pa će napraviti vibracije koje će obogaljiti i ležajeve radilice a i radilica može da pukne, kao što je meni.

Edited by goggyso, 04 August 2013 - 00:41.


#9 Doom^

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 368 posts
  • VozimAprilia SR 50 R

Posted 04 August 2013 - 10:50

View Postgoggyso, on 04 August 2013 - 00:38, said:

Pa promeni taj deo, tj. polutku varijatora, kakav je problem? imam ja jedan komad, ostalo mi od mog NRG-a, a to je apsolutno isto. Vidim da si kupio isti model kao moja, samo sto je izgleda farbana jer nema originalnih nalepnica nigde. To je karb. verzija i šteta što nema obrtomer. Koje rolnice, centralna opruga i opruge na kvačilu su na njoj? i koji remen? Napiši kako ide. Ako sam dobro video još je original auspuh, skidaj to i nabavi SC08, plave opruge na kvačilo, centralna može ostati fabrička, i stavi rolnice 5,5gr a može i 6gr, zavisi kakva je mašina, u kakvom stanju. Rolnice su ti 19x15,5x... (težina) i obrati pažnju koji je remen. Ima da leti. Skidaj to vareno sr..nje jer je var razbalansirao ceo tanjir pa će napraviti vibracije koje će obogaljiti i ležajeve radilice a i radilica može da pukne, kao što je meni.
Gore na slici imas sliku osovine radilice, na polutki su se izlizali zubci(nisam uslikao sa zadnje strane), pa je verovatno zato zavarena...Ova moja je alex de angelis replika samo sto su skinute nalepnice...Vidi rolnice nisam izmerio, samo sam pogledao i video da su kao nove, a centralna i oprugice su fabricke...Nisam joj testirao krajnu, vozio sam je jednom do 70kmh.Mogla je jos, ali mi je ponestalo puta...Jesi li siguran da su rolnice 19x15,5??Cini mi se da sam video negde da su 17x12...A za tuning ima vremena, mozda na zimu uradim nesto...I da napomenem da ni na varijatoru nemam zubce na onom poklopcu, i nzm da li na osovini radilice treba da ima onaj kao prorez na kraju??

#10 Grale

    Član

  • Senior Members
  • PipPipPip
  • 1,500 posts
  • MestoKC
  • VozimDitech

Posted 04 August 2013 - 15:50

Radilica ti je za zamjenu.
Očito je prošli vlasnik zakrpao skuter za prodaju i riješio ga se.
Neznam kako se kod vas kreću cijene tih modela, ali kod nas ne vrijedi 1200€ sr-ka iz 07`.
Max 1100, realna cijena je 1000€.
Ja ti toplo preporučujem zamjenu radilice, ležaja i semeringa, te u zavisnosti o stanju i kilometraži, karike i vodenu pumpu.

#11 Doom^

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 368 posts
  • VozimAprilia SR 50 R

Posted 04 August 2013 - 18:10

Radilicu i vario cu zameniti preko zime, za sada radi odlicno.Ja sam trazio nije imalo za manje para. Malo pre je merena krajna brzina koja iznosi 80kmh, znaci ne moze vise..Izgleda da je toliki hod kazaljke, zakuca tu i ne mrda...

#12 bojan681

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 4,906 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Eagle

Posted 04 August 2013 - 19:30

Pa u svakom slucaju treba izmeriti kolko ide po gps-u, jedino onda ces biti siguran. :) Ja tu nista nebi menjao, jedino ako nadjes na ebay-u povoljno neku ko moju radilicu (mene izaslo 77e da stigne do mene) sa punim polutkama inace je po meni bacanje para kupovati novu standard ako ta tvoja sluzi.

#13 Doom^

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 368 posts
  • VozimAprilia SR 50 R

Posted 04 August 2013 - 19:37

Jankec necu kupovati standardnu, ova dobro sluzi, jedino na zimu da uzmem novu sa punim polutkama tipa stage6 ako moze??

#14 bojan681

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 4,906 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Eagle

Posted 04 August 2013 - 20:29

Pa ja ti to predlazem, onda ces imati super osnovu ako kasnije planiras neki tuning. I ne mora biti stage6, moze i neka noname HPC al kvalitetna (ko moja).

Evo npr sta imas za male pare al ne znam jel odgovara kod tebe: http://www.ebay.de/i...=item5d3b59ef7d

Ova mislim da odgovara, svrstana je aprilia sr factory medju skutere na koje pase: http://www.ebay.de/i...=item4aaca159f2

Po meni je to najbolje resenje, pise da izdrzavaju do 16 000 obrtaja sto verovatno nikad neces ni dostici a kostaju samo 50e.. :)

#15 Doom^

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 368 posts
  • VozimAprilia SR 50 R

Posted 04 August 2013 - 20:41

hvala jankec, ali ja nzm da kupujem preko ebaya...najverovatnije cu tokom zime kupiti ili stage6 ili motoforce...A kako bi bilo da uzmem uz to i pro replicu i srage6 variator onaj oversize???

#16 bojan681

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 4,906 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Eagle

Posted 04 August 2013 - 20:46

Pa ni ja ne kupujem preko ebay-a neg ukucas na google-u ebay narucivanje i ima ljudi koji to rade i uzimaju sebi neku malu proviziju, mozda 15-20e. Pa ja imam replicu i dobra je a za varijator ne znam sta da te savetujem, jedino ako se javi neko ko bolje poznaje piaggio agregat...

EDIT: Evo nasao sam sajt od ovog preko kog sam ja narucivao, mislim da je on najjeftiniji.. http://www.e-narucivanje.com/

Edited by bojan681, 04 August 2013 - 20:47.


#17 Doom^

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 368 posts
  • VozimAprilia SR 50 R

Posted 04 August 2013 - 20:49

ok hvala u svakom slucaju...Ja sam cuo da je replica zajebana za stelovanje, a tek na serijali.....

#18 Grale

    Član

  • Senior Members
  • PipPipPip
  • 1,500 posts
  • MestoKC
  • VozimDitech

Posted 04 August 2013 - 21:20

Radilica nema zubaca na dijelu gdje sjeda ventilator i na dijelu gdje sjeda kalota(ako dobro vidim, pošto se ne vidi najbolje) i to nije za zamjenu?
Pune polutke su nepotrebne, neka kvalitetna zamjenska radilica je sasvim dovoljna, tipa BGM i sl.
Ova s linka ne odgovara jer je za i.e. skutere.
Sat nejde preko 80, a rolice su dimenzija 19x15,5, a to si mogao i sam izmjerit bez problema.
Serijska gramaža je 6,4 g.

Malo offtopic-a, ali kad ste začeli tu temu, zašto sami ne naručujete s ebaya?
Vrlo je jednostavno, a bezveze dajete velike provizije ljudima koji naručuju umjesto vas.

Edited by Grale, 04 August 2013 - 21:22.


#19 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 04 August 2013 - 21:43

View PostGrale, on 04 August 2013 - 21:20, said:

Malo offtopic-a, ali kad ste začeli tu temu, zašto sami ne naručujete s ebaya?
Vrlo je jednostavno, a bezveze dajete velike provizije ljudima koji naručuju umjesto vas.
A jbg mi smo u Srbiji tek pre par meseci "primljeni" u pay-pal :) pa je ljudima sve nepoznato i komplikovano...evo meni je trebalo 20-ak dana da uzmem u banci odgovarajucu platnu karticu i registrujem se ...

#20 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 04 August 2013 - 21:52

View Postcvele, on 04 August 2013 - 21:43, said:

A jbg mi smo u Srbij tek pre par meseci "primljeni" u pay-pal :) pa je ljudima sve nepoznato i komplikovano...evo meni je trebalo 20-ak dana da uzmem u banci odgovarajucu platnu karticu i registrujem se ...

Istina...od skoro je počeo da funkcioniše paypal pa tako i ebay...Nije problem poručii, evo ja sam pre neki dan naručio par svećica iz Engleske, i stiglo kroz 4-5 dana...neverovatno rekli bi...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users