Jump to content


Piaggio NRG Power



170 replies to this topic

#161 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 12 January 2015 - 00:38

View PostMihajlo, on 12 January 2015 - 00:13, said:

Ispravio sam se gore da je doslo do toga nakon skidanja bendiksa..Skinuo sam bendiks i jedno vrijeme vozio bez njega,a nakon par mjeseci i anlaser.

Послато са GT-I5500 користећи Тапаток 2
Ali to opet nema logike sa kvarom...kao sto rekoh, treba ispitati to

#162 Dajteh

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 3,934 posts

Posted 12 January 2015 - 00:43

Ajde ti provjeri plovak ulja, pa instalaciju i na kraju sat da ti nebi zaribao motor. Anlaser, a pogotovo bendix nema nikakvog utjecaja na lampicu ulja.

#163 Mihajlo

    Član

  • Start Members
  • PipPipPip
  • 243 posts
  • MestoGradiška
  • VozimNRG Power

Posted 12 January 2015 - 01:31

Kako ce zaribati motor kad na lampicu ne obracam paznju ve mi je ulje uvijek do cepa?
I dok je radila lampica nisam obracao paznju na lampicu vec sam dosipao mnogo prije nego sto bi se upalila :-)

Послато са GT-I5500 користећи Тапаток 2

#164 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 12 January 2015 - 01:40

ma to je stara prica kod pia,cim nesto otkacis nesto ne radi kako treba.samo si skidanjem ili raskacenim zicama alnasera poremetio otpor u strujnom kolu i odmah nesto pobrljavi.probaj samo da zakacis fizicki zice kako su bile na alnaseru mozda ugasi lampicu

#165 Modular

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 12 January 2015 - 02:06

Ja mogu da se kladim da je do aku. Imas li od koga da pozajmis puni aku? Samo na probu, prvi put kad upali iste sekunde ce se ugasiti lampica.
Mislim postoji mogucnost da i anlaser pravi smetnje, ali kad je aku prazan mora lampica da radi :)
Da mi je kurbla na motoru sjutra bih makao bendiks da probam, nadam se da cu je vratit za nedelju dana pa cu probat ako se do tada ne rijesi ovo pitanje :D

#166 Dajteh

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 3,934 posts

Posted 12 January 2015 - 02:09

View PostMihajlo, on 12 January 2015 - 01:31, said:

Kako ce zaribati motor kad na lampicu ne obracam paznju ve mi je ulje uvijek do cepa?
I dok je radila lampica nisam obracao paznju na lampicu vec sam dosipao mnogo prije nego sto bi se upalila :-)

Послато са GT-I5500 користећи Тапаток 2

E to se zove disciplina :) Ja radije iskoristavam elektronska pomagala.

#167 Mihajlo

    Član

  • Start Members
  • PipPipPip
  • 243 posts
  • MestoGradiška
  • VozimNRG Power

Posted 12 January 2015 - 02:30

Nije mi ispravljac tu sad ali mogu spojiti ispravljac i upaliti da vidim sta ce biti.Mada i dalje mislim da nije do toga.

A bilo je slucajeva gdje je ulje bilo na rezervi a lampica se nije upalila,zbog toga radije vjerujem ocima.Svako par voznji provjerim stanje rashladne tekucine i ulja :-)

Послато са GT-I5500 користећи Тапаток 2

#168 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 12 January 2015 - 02:41

Definitivno ti plovak ne valja, tu je problem.

#169 Mihajlo

    Član

  • Start Members
  • PipPipPip
  • 243 posts
  • MestoGradiška
  • VozimNRG Power

Posted 13 January 2015 - 00:23

Danas stavljen akumulator iz Vivacity-a,ista stvar,lampica svijetli i dalje ..
1.AKUMULATOR

#170 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 13 January 2015 - 01:33

Pa otkaci zice sa plovka, mora da se ugasi, logicno, jer je to obican "taster-prekidac" kog aktivira plovak. Kad plovak padne aktivira prekidac, zatvori strujno kolo i upali lampicu. Ako se raskaci isto je kao da je posuda puna ulja pa je plovak gore i ne aktivira prekidac, tj stanje je PREKID strujnog kola. Ako se ni tada ne ugasi, postoji problem na instalaciji.

#171 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 13 January 2015 - 01:47

View Postgoggyso, on 13 January 2015 - 01:33, said:

Pa otkaci zice sa plovka, mora da se ugasi, logicno, jer je to obican "taster-prekidac" kog aktivira plovak. Kad plovak padne aktivira prekidac, zatvori strujno kolo i upali lampicu. Ako se raskaci isto je kao da je posuda puna ulja pa je plovak gore i ne aktivira prekidac, tj stanje je PREKID strujnog kola. Ako se ni tada ne ugasi, postoji problem na instalaciji.

Nije baš sasvim tako. Ako otkači plovak neće imati ništa, kao da nije dao kontakt, bar je tako kod AC.. To im je valjda neka vrsta sigurnosti zbog pumpe ulja, tj ako je neispravan plovak ne može da se startuje motor! Ima tri žice koje idu preko tog džeka, nisam se nikada igrao da provalim šta je stalni plus i koje su vrednosti kada je otvoreno i zatvoreno kolo.. Znam da elektronika odradi sistem ček, odnosno posle kontakta zasvetli lampica ulja 2-3sek i onda se ugasi ukoliko je plovak u gornjem položaju, odnosno ako ima ulja.. Kada sam eliminisao rezervoar ulja pošto ne koristim pumpu, morao sam da zadržim plovak i vezao sam ga za ram u podignutom položaju! Probao sam žicom da prespojim samo džek, ali bez uspeha. Očigledno postoji određena omska vrednost na kojoj jedino funkcioniše..





5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users