Jump to content


Scoot workshop

Plastika krpljenje gitovanje poliester

111 replies to this topic

#1 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 11 December 2013 - 23:54

Nudim uslugu krpljenja plastika za skutere i motore (pukle na pola, fali neki deo, itd) gitovanje- bilo sa obicnim ili poliester gitom, gitovanje sitnih ogrebotina i udubljenja, ojacavanje poliesterom iznutra, do finalnog sloja u vidu spric gita. .. najbolje uslikati deo pa poslati mi na mail , cena, je stvar dogovora i zavisi od povrsine, stanja itd,naravno manja cena za forumase!
slike mozete da saljete preko pp-a slobodno !
evo nekih mojih radova:

Pre:
Posted Image

Posle:

Posted Image

Posted Image

pukla na pola:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image



Aleksandar-Zemun
Kontakt: 065/530-56-39

Edited by Yooalexandar, 12 December 2013 - 00:00.


#2 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 19 December 2013 - 15:23

Stigao deda mraz haha :)

kasnim sa mojim projektom ,ali evo opravdanja...da najavim da necu izlaziti celu zimu iz podruma izgleda ,nesto radim drugima,imam drugaru isto ali to je to za sada...
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

mislim da sam ipak sad krenuo ozbiljije da se zanimam,tako da u planu mi je da skroz rascistim podrum,da okrecim pa da pravim stelaze ,dole da nabacim neki linoleum ,ali eto i ovo nije los pocetak,toplo je dole,ima svetla i struje,spustio sam neke zvucnike tako da lagano ...ako neko ima neki komentar slobodno nek kaze... pozdrav!

#3 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 19 December 2013 - 20:14

Samo napred... :ziveli:

#4 Stefan p

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,132 posts
  • MestoLopare,Republika Srpska
  • VozimSprint Exactly

Posted 19 December 2013 - 23:18

Bice zanimljiva zima itekako :ziveli: Kaci slike kako budes radio...

#5 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 20 December 2013 - 02:03

Hvala na podrsci ljudi,kacicu sta bude zanimljivo,nego znate i sami kako je finansija nema,hocu da sredim prvo radionicu da moze lepo da se radi,da si opusten u njoj,sredjujem keeway-a + studiram tako da ono ,makar volju imam ,a to je najbitnije!

ako imate neki predlog za radionicu kako da resim odlaganje plastika,da li da uzimam neke police ili da pravim na plafonu nosace pa da vise? ako imate neka resenja slobodno ,cenim svaki savet :ziveli:

#6 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 21 December 2013 - 16:56

Krenuo sam da radim prednju masku od Kawasakija GPX/GPZ 600R ,dosta pukotina,na par mesta je bila odvojena ,fali par parcica,,tek sam zapoceo tako da evo slika...da napomenem da izbegavam da lemim plastike(jedino ako bas mora privremeno da zalemim da drze)

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

sve je ojacano,grubom smirglom sam samo presao,pa da vidim gde jos sta treba ,pa uskoro gitovanje...

a ovo je Yamaha Target 50ccm prednja maska ,ovo je bio ceoni sudar,dobio sam je za delove ali mi se svidja kako izgleda,(meni lici na srku malo) inace je oko 1995-6 godista

Posted Image

doslovno je pukla na pola,tek sam uspeo da je spojim,sredicu je za ukras ,vidi se ,jos nisam osmirglao kako valja,ali bice jos posla na njoj...

evo kako izgleda inace
Posted Image

Toliko za sada,eto kad bude nesto,neko zanimljivo krpljenje postavicu...slobodno recite kako vam se cini,cenim i kritike i pohvale... toliko za sada pozdrav!

Sent from my Digitron-Rade Končar -cos 45° using Tapatalk

#7 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 24 December 2013 - 21:16

trebao bi da uradim ovakve vizitke ,kako vam se cini?

Posted Image

#8 Mikac93

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,554 posts
  • MestoSombor
  • VozimSprint Exactly

Posted 24 December 2013 - 21:58

Polako razvijaj posao,pa predji i na branike za kola,tu ce biti posla...

#9 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 02 January 2014 - 19:35

Bravo Aco ...iscitao sam temu , dobar posao radis ...ja sam ovih dana u krpljenju plastika za moj skuter i znam kakva jer muka to i kakav je posao , pipavo nema bog zna kolikih povrsina za slajfericu , uglavnom rucni rad , puno kosina , otvora , nepravilnih oblika , nedostajucih delova , pa ti misli kako je izgledalo pre loma...poliester, armaturna mrezica , epoksidni lepkovi , lemilica , fen , dobro oko i sigurna ruka , a posle gitovanje , slajfovanje do besvesti , sto vise lepse je, na kraju farbanje kao kruna svega , ono jedino sto se vidi, a lak ne prasta nikakve greske i povrsnosti ...

Polako sredi radionicu i kad razradis posao ( a vidim da ti je vec dobro krenulo ) samo napred, neces moci dici glavu ....

#10 bojan681

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 4,906 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Eagle

Posted 03 January 2014 - 00:34

Moj drug popravlja plastike i on odma napravi kalup kad sve zavrsi, ako mu kasnije dodje ista izlije samo novu i prefarba... :D Neki posle udesa ne mogu da pronadju sve delove pa mogu uzimati nove papreno skupe il te kopije, reko mi da mu je na tome najveca zarada i nema nikakvog posla sem da prefarba plastiku.

#11 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 03 January 2014 - 12:48

Eto kako se ljudi dosete...A, kako radi kalupe ? Gips ? Jel` posle radi u poliesteru ?

#12 bojan681

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 4,906 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimSprint Eagle

Posted 03 January 2014 - 14:02

Mislim da je sve u poliesteru- i kalupi a i nove maske. Samo sto npr kad pravi kalup naprska prvo neki zastitni sloj da se vlakna ne zalepe za plastiku vec da se kasnije sve lako skine..

#13 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 05 January 2014 - 03:27

@alien hvala, trudim se,ali slabo je sad preko zime...ako zapnes negde ,slobodno me iscimaj preko PP-a ,nego podrum bio zatrpan,2 kontejnera napunio,jos ima tako da valjda na prolece cu i da okrecim malo i dovedem u red...
@bojan to se isplati samo za vece motore,ali treba puno i materijala,+ gitovanje preko tog poliestera,ali sve jedno hvala na infou!

#14 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 05 January 2014 - 21:54

evo posle dosta vremena sisao sam danas u radionicu i krenuo sam da spajam rep od Kawe posto je bio na 3 dela evo kad sam ucvrstio :

Posted Image

Posted Image

i ovde sam sada morao deblji sloj-spolja,a iznutra je ucvrsceno,sada ovde da ga ojacam pa tek onda smirglanje i finalno gitovanje

Posted Image

bas je bilo zeznuto..

makar zadnji migavac dobija oblik :P
Posted Image

i ovde je bio nacet

Posted Image

to je sto se tice repa ,a prednja maska je pri kraju:

Posted Image

ovde je na par mesta vec spric git,ali sam uocio par sitnih pukotinica tako da smirgla u ruke i ojacavao sam gde god da sam video makar tackicu

Posted Image

rep ce imati jos malo posla,a prednja samo fino smirglanje hvala Bogu...

nabavio sam neki deblji karton tako da cu radni sto da prekrijem,a cekam prolece pa da sredim radionicu kako valja...
toliko za sada....

#15 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 28 February 2014 - 00:49

Dosao mi je juce Peugeot Vivacity 50cc bilo je podosta da se radi + najgore je kad radis posle nekog ko je pokusao da popravi...prednja maska na pola tacnije na 3 dela puknuta,+ obe bocne izgrebane + sam osvezio crne plastike ...jagodice na prstima ne osecam,ali ajde vredelo je..on ce da farba i da zavrsava dalje,inace problem kod vivacity-a je to sto ne moze da se skine prednja maska od prednjeg tocka ,tako da sam radio na njemu sve ,naravno zastitio ga i bio je problem dohvatiti i drzati prednju masku.. evo par slicica...


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

polako radim i radionicu dole sredjena polica za odlaganje plastika

Posted Image

i evo kalup sto sam napravio za moj far

Posted Image

i finalno stanje (nisam jos oblikovao ivice)

Posted Image

kako vam se cini?

kada bude nesto zanimljivo poslikacu ,to je to za sada ,jos uvek sredjujem radionicu,nadam se da cu poslikati finalan proizvod :)

#16 TureZR

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Posted 28 February 2014 - 11:14

super ti ovo izgleda,ja se takodje bavim varenjem plastike...doduse ja malo drugacije radim al i ovo je super,ja izvarim elektrodama spolja i unutra pa jos + iznutra ojacam sa fiber gitom ili poliesterom ,inace svaka cast samo napred! :)

#17 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 04 March 2014 - 00:25

sortiranje,sredjivanje i tako dalje ...plastika sto za delove sto moje sto sam uzeo za popravku koliko hoces puna polica :) takodje ovde se najvise obraduju oni sto vole da prepravljaju plastike...


Posted Image

Posted Image

Posted Image

posto kasljem ko besan od prasine preporuka svima kada cackaju negde gde je prasina,ili kad smirglaju plastike da zastite se makar onom hirurskom maskom da ne udisu to,mene grlo zeza ponekad i to sve suvi kasalj naravno posle prasine i smirglanja..a ja sam to resio ovako maska sa filterom za preciscavanje ,jos od caleta-neotpakovana + 5 filtera ,leglo mi kao budali samar,tako da sam sada postao profi :)

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#18 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 04 March 2014 - 00:34

Maska je obavezna kada radis pripremu a jos bitnija kada spricas. Otrovstina je to.

#19 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 06 March 2014 - 20:20

Odradio sam vizitke,kako vam se cini na kraju? ozbiljna prica je sad :D

Posted Image

#20 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 25 March 2014 - 01:56

raducka se,nova oprema itd.. evo za pocetak Yamaha Virago 250 ccm blatobran na pola i falilo je parce ,nisam slikao kako je izgledao kada je dosao,ali vidi se ojacanje od poliestera pozadi,pa ocenite koliko je bilo ostecenje...

Posted Image

Posted Image evo i ofarban

Posted Image

zatim Kymco skuter ,zabice polomljene jedno 5,6 komada

u toku rada

Posted Image

evo kolicka je povrsina,a ucvrscena je samo tako (nije ismirglano do kraja)

Posted Image

Posted Image

Posted Image

takodje sam zalio za svaki slucaj par komada

Posted Image

sada moze unutra malo i da se odmori,inace kupio sam odavno sony 1 ,ali cekam da prebacim stari tv tako da ce biti i toga,inace vec sluzi radionica uvece za igranje drustvenih igara (monopol,riziko,cluedo itd ,itd) naravno degustacija piva,sokova sa drustvom :)

Posted Image

imao sam vise profila da mogu da premestam ,kao i da napravim zgodniji rad na njima ,takodje je super kao stalak za farbanje imam jedno 3-4 manja i 2-3 veca

Posted Image

Posted Image

takodje i novi clan -zbogom gruboj obradi u trajanju od po 2-3 sata

Posted Image

Posted Image

toliko za sada,ako imate neki predlog ,savet -slobodno recite :)





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users