
.Igla koju pravim u telu je debela 2,5mm pa je pozeljno naci materijal (zicu) iste ili priblizne debljine. Igrom slucaja ustanovim da su igle za strikanje vunenih carapa debljine 2,5mm i da su napravljene od eloksiranog duraluminijuma. Naravno odmah sam orobio babu za jednu iglu. Materijal treba da bude duzi za oko 1cm od duzine igle da bi bilo rezerve u slucaju greske. Od alata nam treba busilica, tracna slajferica ( naravno moze i bez nje sa parcetom smirgle namotanom oko komada flaha ali je to sporija metoda), subler, acetonski marker, bonsek platna i malo fine vodobrusne smirgle. Brusna traka treba da bude gradacije P100-P120.

bilder upload

bilder kostenlos

foto upload

foto hochladen
Nakon pripreme materijala i alata treba izmeriti i obeleziti duzinu konusa. Treba prvo obrusiti vrh igle na potrebnu debljinu i obojiti markerom 1mm samog vrha, nakon toga izmeriti duzinu konusa i isto markerom obeleziti. Belezenje vrha sluzi da nam na vreme pokaze ako traka pocne da skida tamo gde nije pozeljno.

kostenlose bilder
Posle belezenja prelazimo na obradu. Pozeljno bi bilo da busilica ima opciju promene smera da bi podesili smer okretanja materijala kontra od smera kretanja brusne trake. Materijal stegnemo u futer busilice i to tako da se u futer ubaci najmanje 1/3 duzine materijala da ne dodje do bacanja materijala prilikom obrade. Sada je sve spremno i mozemo poceti sa brusenjem. Najbitnije je da se materijal drzi pod odredjenim uglom u odnosu na traku tako da se konus pravilno obrazuje u odnosu na vrh i kraj konusa koji smo prethodno obelezili markerom. Cela operacija mora da bude odradjena strpljivo i pazljivo i uz puno provera.

foto upload
Kada smo "grubo" obradili konus, treba ga fino doterati i ispolirati a to je najbolje uraditi vodobrusnim papirom. Ja sam busilicu fiksirao u stegu, ukljucio i blokirao reostat i tako imitirao strug. Vodobrusnim ispolirao konus i oborio ivicu na samom vrhu.

kostenlos bilder hochladen
Sada mozemo skratiti iglu na tacnu meru.

direct upload
Sada nam ostaje samo da napravimo kanale za seger osigurac. Iglu ubacimo ponovo u futer ali sada okrecemo tako da konus udje u futer koliko god moze duboko da bi futer uhvatio ravni deo materijala i da van futera viri deo na koji treba urezati kanale. Za izradu kanala koristim polomljenu bonsek platnu ne deblju od 1mm.

foto hochladen
Ponovo fiksiramo busilicu, pustimo je u rad i blokiramo reostat. Bonsek platnom lagano zarezujemo kanale po materijalu ali pazljivo da ne budu preduboki da seger ne bi ispadao. Ovde opet mora cesce da se proverava i da se polako i strpljivo radi.

Kostenloses Bilderhosting

bilder upload

Kostenloses Bilderhosting
To je cela procedura i trajala je, u mom slucaju, oko 30 minuta. Naravno igla je odmah montirana i sljaka super. Nadam se da ce ovaj tutorial pomoci nekome da, u nedostatku potrebne igle, jeftino i brzo resi problem.
