Jump to content


Pitanja - Elektronika i paljenje


124 replies to this topic

#121 Miri

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 498 posts
  • MestoBečej
  • VozimSprint Exactly

Posted 22 June 2022 - 19:20

Vratio sam, staru prirubnicu, i airbox sam sredio, na mestu gde se sastavljaju airbox i gumena krivina koja ide iz karba je bilo dosta lufta, cak 5mm kako bih popunio prazninu ubacio sam gumenu zaptivku, legla je kao budali samar, i posle zalio silikonom za svaki slucaj
Posted Image
nisam hteo novi airbox da kupujem jer je brat kupio novi, i nije izdrzao 2godine kao i prirubnica... Dostelovao karb, sad lepo radi, ali mislim da bi trebao pilotku jednu broj vecu da stavim, trenutno je 40ka,a nemam vecu.. Sraf smese je skoro skroz zavrnut, to znaci da bi trebao vecu pilotku, jel?

I ako moze ovih par postova da se prebaci u moju temu. Posted Image

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk



#122 Milan985

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 174 posts

Posted 23 January 2024 - 10:10

Pitanje,kad sam ugradio kit stavio sam naovi aku koji je bukvalno izdrzao 15 tak dana,i vrlo tesko palio,osjetilo se kao da je na pola snage,poslije toga uzet drugi navodno suvi(motoforce)koji je napunjen i montiran i vrlo brzo slican rezultat davao,mjesec dana r
Je radio bez punjenja,poslije toga punjen,par puta,uglavnom ako da ovi aku nemaju snagu da pokrenu,skuter puni 14v,kad radi,13 u sl hodu,e sad jes da je hladnije izvukao sam dvije zice s akua,i uzeo 18v bateriju od busilice 5.2ah,i sa njom pali na sekund dodira tastera bez problema,ako neko zna ili je radio bi li mogao go napraviti da radi samo na nju,i bi li moglo da radi trajno bez posledica,punio bi s vremena na vrijeme na punjac od busilice,imam kurblu pa mi nije problem,jedino sto viva nece da upali bez akua tj ako nike fizicki na bateriju


Chulle

#123 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,767 posts

Posted 23 January 2024 - 18:24

Mnogo je tih 18V, instalacija, tabla, cdi sve je projektovano za 12 max 14.5, to kada dodas aku na postojeci, onda je napon za nijansu veci, ali svakako nije 18...

#124 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 291 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 23 January 2024 - 18:31

Imaju i baterije 14.4V za aku šrafilice. Ja imam takvu.

#125 Milan985

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 174 posts

Posted 23 January 2024 - 20:32

Uzet cu onda tako,jer mislim da su malo jace nego ovi akumulatori za skutere,i vise punjenja imaju,valjda nece praviti neki drugi problem


Chulle





4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users