Jump to content


Auto Rally



42 replies to this topic

#1 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 14 December 2014 - 11:58

View PostMario, on 14 December 2014 - 03:37, said:

daj neke slike sa tih auto, moto, karting trka o kojima pričaš... ubaci tamo u neku temu auto moto sport
Bice, moram ili da skeniram ili da uslikam mobilnim, jbg 90ih smo koristili foto aparate.

Moj matori ( Dimitrije Ilic) je bio aktivan takmicar od 72 do 93 i tu ima tona materijala u razlicitim vozilima i kategorijama i na kruznim, brdskim i rally takmicenjima a od 88 je vozio isklucivo rally. Vredno pomena su pojedinacne pobede u periodu 76-82 na kruznim i brdskim trkama u tadasnjim klasama 1300gr2 sa fiatom 128 sport, 1150 gr1 sa z101, junior i senior klase (z750 i 850), na reliju 1300grN sa jugom sampion srbije 90 i 91 i poslednji sampion sa yugom u velikioj Yugoslaviji 92 klasa 1300grA.

Ja sam krenuo sa kartingom 90, (najbolji plasman 5 mesto u sampionatu Yug 91 klasa 100 junior), 93 ozbiljan udes i povreda, pauza, motore probao na 2 takmicenja 95 i 6 a jugica na par takmicenja u sezonama 97-98 bez vecih rezultata.

Od kada smo batalili aktivno takmicenje i matori i ja smo aktivni u organizaciji pri oba saveza kao sudije na svim takmicenjima i tehnicka komisija za brdske trke i rally. Postoji i puno vhs materijala, evo kanim se vise od decenije da prebacim sve to u elektronski format, ali bice..

Poslednje sto sam vozio su amaterski reliji u sampionatu srbije i regiona, suvozac gospodja !
25 maj 2013 apsolutni pobednici i u klasi i u generalnom plasmanu, Zemunski rally-toyota corola.
Oktobar 2103 drugi u klasi i drugi u generalnom plasmanu, Memorijal heroja Tepica-yugo 1,3.

Evo nekih slicica sa tel

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image


Sent from cigla over taraba using tamba-lamba

Edited by AcaPostar, 14 December 2014 - 12:08.


#2 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 14 December 2014 - 12:38

evo amaterskog snimka sa amaterskog relija. Drugo najbrze vreme, 25,17sek, nije gospodja stigla da uhvati start, bio sam mnogo brz :)



I jos neke

Posted Image

Posted Image

Edited by AcaPostar, 14 December 2014 - 12:55.


#3 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 14 December 2014 - 13:22

Opaa, vidi ti karijere, bogami, lepo. ima tu i pehara..

#4 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 14 December 2014 - 13:28

View Postgoggyso, on 14 December 2014 - 13:22, said:

Opaa, vidi ti karijere, bogami, lepo. ima tu i pehara..

hehe, ovo je samo sa 2 relija, kod matorog, jedna cela soba posvecena trofejima :)

#5 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 14 December 2014 - 13:49

Dakle uveo si suprugu u auto sport.. , nema dalje ... moras kupiti jos jedan skuter

#6 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 14 December 2014 - 13:56

View PostMario, on 14 December 2014 - 13:49, said:

Dakle uveo si suprugu u auto sport.. , nema dalje ... moras kupiti jos jedan skuter


ahaha, cepa snajka Frikana do pijace, tako da i kad dodje NRG, ostaje Frikan u familiji... Kaze svidja joj se Atlantic, al da ne ide brzo, da malo troši i ako bi nam ga deda mraz doneo, da ne tanjimo kucni budžet ;) Žene...

#7 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 14 December 2014 - 19:08

Opaa, zna ona sta valja. I ja bi nesto vece, samo me ;) A kategorija, a neda mi se polagati u ovim godinama. Mada mi Cile i kum Damir zuje po bubnim opnama da i to odradim i predjem u visu klasu, da se vozamo 130kmh opusteno, ovako ja ko neki prdavac kocim grupu.

#8 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 16 December 2014 - 01:34

Bravo Aco, svaka cast! Sad jos samo da sredis tog frikana da bude opasna zujalica :)

#9 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 18 December 2014 - 22:05

Najbrzi postar kojeg znam...

#10 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 20 December 2014 - 19:31

Hvala drugari, kakav je sampion matori bio ja sam crna ovcica familije.. a razmisljao sam da okacim tablicu "postar" al bi me onda zvali postexpress..


Sent from cigla over taraba using tamba-lamba

#11 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 20 December 2014 - 20:21

Evo jos par fotki, neke su hronoloski, pokusacu da objasnim sto vise...
Ovo je Dimitrije, visestruki sampion drzave..
Posted Image

A ovo je moj bata, podrska u biblioteci..
Posted Image

Mislim da je ovo najstarija slika koju imam
Posted Image

A ovako je sve pocelo, sa fiatom 128sc, prvo zvanicno takmicenje i prvi trofej 1972god
Posted Image

Period 1975 do 79 Zastava 101, 1150ccm grupa 1 sampionat Jugoslavije
Posted ImagePosted ImagePosted Image

1980 do 84 zastava 101 1150 gr1, i 1300..
Posted ImagePosted ImagePosted Image

Period 85 do 87 bio je posvecen tadasnjoj nacionalnoj klasi..
Posted ImagePosted Image

Velika sampionska ekipa AMK Rakovica Beograd
Posted Image

Od 1988 do 91 reli sampionat Srbije, 2 titule u klasi 1150gr N 90 i 91 Yugo 55
Posted ImagePosted ImagePosted Image

1991-1992 Yugo 1300 grA,
Prvi fabricki rally automobil napravljen u Kragujevackoj Zastava Sport Automobili, broj sasije zcz.. ..001.
1300ccm, 90+ ks pri 8K, 880kg, ventilirajuci diskovi, skracenje prenosnosnih odnosa 3,4 i 5 brzine, samoblokirajuci diferecijal sa lamelarnim zatvaracem max brzina 140-170kmh zavisno od finalnog prenosa...

Par slika sa sajma automobila u Beogradu 1991god
Posted Image
Posted ImagePosted Image



Sent from cigla over taraba using tamba-lamba

#12 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 20 December 2014 - 20:22

Sampion Yugoslavije klasa A5
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

1993 - 95 rally dzipova
Posted Image
Posted ImagePosted Image
Posted Image

Pojedinacna takmicenja sa raznim vozilima na kruznim i rally takmicenjima 1992 - 2000god
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

2000 god, rally pennisula Sorentina- Sorento, Italy
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

2005 god Yugo cup 1,6
Posted ImagePosted Image

Serbian (ex YU) rally tehnicka komisija
Posted Image

Posto smo manje-vise svi u narandzastom kao djubretari, ja sam onaj saban u donjem redu u crvenoj trenerci :D


Sent from cigla over taraba using tamba-lamba

Edited by AcaPostar, 20 December 2014 - 20:40.


#13 zilke17

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,566 posts
  • MestoOdzaci
  • VozimYamaha Aerox Rossi Replica

Posted 20 December 2014 - 23:36

Au svaka cast stvarno! Koliko je samo lep ovaj post iznad, pravi porodicni album za ponos i diku...

#14 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 20 December 2014 - 23:43

odlična hronologija.. super su slike

#15 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 27 May 2015 - 18:56

25. maj 2015, "šesti Zemunski reli mladosti"

Tradicionalno za "dan mladosti" ask Zemun organizuje jednodnevno druzenje, amaterski reli sa ispitom spretnosti, tacnosti, testom znanja iz oblasti saobracaja i opsteg poanavanja Zemuna.

Posto ucestvujem kao vozac 4 put za redom a u predhodne 3 godine odnosim pobedu u generalnom plasmanu, ove godine mi je bilo zabranjeno da se takmicim sa svojim vozilom i za tu priliku sam dobio od organizacije posebno vozilo :)
Rec je o vremesnoj Zastavi 750 le, popularni fica, muzejski primerak iz 1981 godine :)

Posted Image

Posted Image

Za ovu priliku sam dobio i novog suvozaca-navigatora, naseg yooalexandra, posto je gospodja unapred odbila da ucestvuje ako ne moze kuci da se donese pehar..

Cilj relija je druzenje i dobra zabava, organizacija je u rukama starih asova, majstora volana a sada aktivnih auto-sportskih sudija.

Kao i svake godine, start relija je organizovan na Zemunskom trgu, ispred zgrade opstine gde smo dobili putne knjige, nalepnice i grupnu fotografiju na startu. Evo i nekih fotki konkurencije

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Start zakazan za 10:01 casova je ispoštovan, a planiran itinerer po Zemunu i razni usputni zadaci nas dovode do obale dunava, gde tradicionalno uz rostilj i "meso sa krompirom" ispod sača, organizator proglasava pobednike i dodeljuje nagrade..

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Vizilo se u tri klase, do 1200ccm, do 1600ccm i preko 1600ccm. Pehari su se delili za prva tri mesta u svakoj klasi, za pobednike u generalnom plasmanu i u okviru klase 1, bodovan je fica kup, gde je poseban pehar isao najbrzem fici.

Što se naseg ucesca tice, ubrojani smo u najbrojniju klasu (1) do 1200ccm gde je konkurencija bila na zavidnom nivou. Ovaj muzejski primerak je olicenje serijskog vozila, 757ccm i 26ks. Namucili smo se Aca i ja da prebacimo kazaljku preko 90kmh, a uz to fica ima ugradjen i plinski uredjaj, tako da je nasa trka vise licila na kampovanje iki voznju do pijace nego na trku :)

Nismo se obrukali, trudili smo se da zabiberimo konkurenciji, kolko smo mogli. Bila je odlicna zabava voziti ficka! Na kraju 5 mesto u klasi i 9 u generalnom plasmanu, 2 u fica kupu!

Posted Image

Posted Image



#16 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 27 May 2015 - 20:00

Evo kako je jedan od ispita spretnosti i brzine izgledao :



I isto to iz vozila:



Najbrze vreme koje sam ostvario je 33,8 sekundi, najbrzi su vozili 30,1 a ranijih godina sam istu stazu prelazio za 25 sekundi..



#17 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 27 May 2015 - 21:48

hahah sreća pa si dobio fiću, pa ja bi ti dao biciklo, čoveče daj ljudima šansu da pobede :)

svaka vam čast dobro ste odradili...

#18 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 27 May 2015 - 22:36

Haha fica pod gasom :-) vrlo lepo i spretno fica deluje pod tvojim komandama, svaka cast!!

Vrlo lepo Aco, celodnevna uzivancija pretpostavljam...a cekaj sta si vozio prethodne 3 pobednicke godine

#19 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 27 May 2015 - 22:46

Da se javim i ja kao suvozac, koliko god naivno izgledalo spolja, iznutra je sasvim druga prica sto se tice poligona, te sekunde prodju veoma brzo i Postar stvarno vozi kako treba, rezultat po meni je i vise nego dobar buduci zbog svega gore navedenog, inace kada smo se vozili, ljudi su non stop zagledali kao da smo vanzemaljci, posto smo isli i po auto putu.. lepo iskustvo i druzenje, tako da ajde valjda ce pustiti Postarca sledece sezone bez hendikepa- fice sa plinom :)

#20 Beogradski Fantom

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,606 posts
  • MestoBeograd, Kotez
  • VozimMalaguti Madison

Posted 28 May 2015 - 01:08

Definitivno najbrzi postar kojeg poznajem :D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users