Jump to content


Kalendar Takmicenja Za Sezonu 2015.


9 replies to this topic

#1 Petko131

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 383 posts
  • MestoНови Сад
  • VozimTomos D6, Tomos a55

Posted 17 January 2015 - 13:40

НЕЗВАНИЧНИ КАЛЕНДАР за 2015. годину је објављен, званични календар ћу објавити овде када се будем чуо са председнком клуба који је уједно дирекотор Мото класика у МОТО САВЕЗУ СРБИЈЕ, тако да ће објављена информација бити поуздано тачна.
А до тад, ево шта сам нашао :)

Kružne trke

Šampionat Srbije

30. i 31.05. Vršac, Aerodrom
06. i 07.06. Batajnica, Aerodrom (Istočnoevropski šampionat)
04. i 05.07. Kraljevo, Beranovac
29. i 30.08. Vršac, Aerodrom
12. i 13.09. Batajnica, Aerodrom


Istočnoevropski šampionat

18. i 19.04. Grčka, Seres (dve trke)
06. i 07.06. Srbija, Batajnica
13. i 14.06. Bugarska, Pleven
11. i 12.07. Bugarska, Pleven
22. i 23.08. Rumunija
19. i 20.09. Bugarska, Pleven


Alpe Adria šampionat

16. i 17.05. Adria Raceway, Italija
30. i 31.05. Panoniaring, Mađarska
20. i 21.06. Grobnik, Hrvatska
18. i 19.07. Most, Češka
08. i 09.08. Hungaroring, Mađarska
12. i 13.09. Slovakiaring, Slovačka

Edited by Mario, 18 January 2015 - 12:35.


#2 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 18 January 2015 - 12:36

izbacili su Ponikve, uhh nama je to na 700km, ove godine ćemo više trka posetiti

#3 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 18 January 2015 - 12:47

Pa vreme je da nam dodjete malo u goste.. Posle ćete vi nas da vodite u Hungariju da gledamo evropske aždaje..

#4 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 18 January 2015 - 13:24

Batajnica, Vršac tu smo sigurno jer nam je to blizu...ajd i Kraljevo nije toliko daleko ali ima da se pegla...

#5 Petko131

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 383 posts
  • MestoНови Сад
  • VozimTomos D6, Tomos a55

Posted 18 January 2015 - 17:16

Ма ја сам ужасно разочаран што је прва трка тек крајем маја :'(
Мораћу бар једном да одем на неки трениг у Кулу на картинг стазицу, иначе ћу тотално изгубити осећај до 30.5.2015... :(

Очекујемо вас све у што већем броју! :D

#6 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 18 January 2015 - 17:49

View PostPetko131, on 18 January 2015 - 17:16, said:

Ма ја сам ужасно разочаран што је прва трка тек крајем маја :'(
Мораћу бар једном да одем на неки трениг у Кулу на картинг стазицу, иначе ћу тотално изгубити осећај до 30.5.2015... :(

Очекујемо вас све у што већем броју! :)

joj, nemoj pogrešno da me shvatiš al mnooogoo godina sam proveo sa raznim trkačima (auto i moto) i raznoraznim garažama, a samo jedan siguran zaključak sam izveo!

Ne bitno da li je prva trka za mesec ili tri meseca, sprava se obavezno sastavi i upali u petak uveče odprilike oko jedanaest i petnaest, operu se ruke, pregrize neki sendvič, zakači se prikolica i krene se na put, jer je već sutra ujutru tehnički prijem i trening..

Jbg, to je nažalost zlatno pravilo ovog našeg sporta u Srbiji. Neko nema para, pa čeka delove, neko ima druge prioritete i sve se ostavlja za zadnji dan..

Ti si mlad i gledaj da takve stvari izbegneš. Ja sam iste komentare imao kada sam bio tvojih godina, a dešavalo mi se baš ovo što sam pisao gore, kao i mnogim drugim momcima..

Imaš 3 meseca da sve sastaviš, mapiraš stazu, dovedeš pod konac prenos, odeš bar jednom (sa motorom) da provozaš i ušteluješ karb prema stazi itd itd.. Pošto je sada lepo vreme, trebalo bi i ostale staze sampionata da probas.. Računaj da u startu treba biti spreman i za 2 trku, jer je ona za 7 dana posle prve... ima tu posla, ta 3 meseca će začas proći, a računaj da će bar jedan biti pod snegom..

Što se tiče samog treninga, podžavam, jer je uvozanost pola trke, kao i samopouzdanje koje dobijaš, al valjalo bi imati trening motor, pa vežbati.. Ali sve to košta, treba sve to ispratiti ali ne zaboraviti da je dobra priprema pola posla :D

#7 Petko131

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 383 posts
  • MestoНови Сад
  • VozimTomos D6, Tomos a55

Posted 18 January 2015 - 20:03

View PostAcaPostar, on 18 January 2015 - 17:49, said:

joj, nemoj pogrešno da me shvatiš al mnooogoo godina sam proveo sa raznim trkačima (auto i moto) i raznoraznim garažama, a samo jedan siguran zaključak sam izveo!

Ne bitno da li je prva trka za mesec ili tri meseca, sprava se obavezno sastavi i upali u petak uveče odprilike oko jedanaest i petnaest, operu se ruke, pregrize neki sendvič, zakači se prikolica i krene se na put, jer je već sutra ujutru tehnički prijem i trening..

Jbg, to je nažalost zlatno pravilo ovog našeg sporta u Srbiji. Neko nema para, pa čeka delove, neko ima druge prioritete i sve se ostavlja za zadnji dan..

Ti si mlad i gledaj da takve stvari izbegneš. Ja sam iste komentare imao kada sam bio tvojih godina, a dešavalo mi se baš ovo što sam pisao gore, kao i mnogim drugim momcima..

Imaš 3 meseca da sve sastaviš, mapiraš stazu, dovedeš pod konac prenos, odeš bar jednom (sa motorom) da provozaš i ušteluješ karb prema stazi itd itd.. Pošto je sada lepo vreme, trebalo bi i ostale staze sampionata da probas.. Računaj da u startu treba biti spreman i za 2 trku, jer je ona za 7 dana posle prve... ima tu posla, ta 3 meseca će začas proći, a računaj da će bar jedan biti pod snegom..

Što se tiče samog treninga, podžavam, jer je uvozanost pola trke, kao i samopouzdanje koje dobijaš, al valjalo bi imati trening motor, pa vežbati.. Ali sve to košta, treba sve to ispratiti ali ne zaboraviti da je dobra priprema pola posla :)

Тачно тако :) са свим се слажем, али код нас није таква ситуација (паљење мотора у петак вече) јер је тата жешћи живац, па од тркања не би било ни Т када бих све оставио за задњи дан :D
Знам да је распоред густ, ја сам потпуно свестан да ће мај очас посла доћи, али сак беспомоћан без пара. Сад радим на решавању тог питања, па онда све остало :) корак по корак

А што се тренинга тиче,код мене су кондициони тренинзи почели још пре 3 месеца, пазим и на килажу, јер се у 50ццм све рачуна :)
Али није то исто, додир са 2 точка је не заменљив. Мото крос је одличан за зимско увозавање и рекреацију, али и то кошта
Не може и јаре и паре,никад није ни могло (:

Да додам , везано за календар, трке се одржавају Недељом, најчешће са почетком у 12:00 (прво мотокласик, па онда RR ) а званични и незванични тренинзи се возе суботом... Чисто да зна неко ко ће долазити са стране, да не мисли да и суботом има трка

#8 Petko131

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 383 posts
  • MestoНови Сад
  • VozimTomos D6, Tomos a55

Posted 25 January 2015 - 12:16

Ево, стигао ми је допис од Цулета, директора МотоКласик дисциплине у МСС, тако да је ово најтачнија могућа информација за Календар 2015. :D

"...Potreban je jos kalendar MX kako bi U.O. mogao da pregleda konacan kalendar i uradi eventualne promene i na kraju usvoji kalendar za sezonu 2015. MX kalendar cemo imati ..."

Posted Image

Edited by Mario, 28 March 2015 - 13:37.


#9 Petko131

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 383 posts
  • MestoНови Сад
  • VozimTomos D6, Tomos a55

Posted 28 March 2015 - 13:15

Управо сам завршио разговор са Зуком, каже да ове године неће бити одржана ни једна трка на Батајничком аеродрому. Војска је саопштила у званичном допису да неће дозволити да се трке организују.

Шампионат нам се своди на 3 трке, упитна је организација додатне , четврте, трке на Пониквама, термин се не зна.

#10 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 28 March 2015 - 13:38

sredio sam ti sliku, hvala za info

šteta za Batajnicu





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users