Jump to content


Phantom f12



348 replies to this topic

#1 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 15 July 2015 - 08:09

Ovako da predstavim i ja svog ljubimca :) kupio sam ga pre nekoliko dana za 350e sto se meni cini da nije mnogo. Plastike su u losijem stanju kao i sedistevi auspuh sto sam mogao odmah primetiti. Masina je favricka 49cc nista posebno. Polako krecem u sredjivanje svega po malo, pa ce mi trebati vasa pomoc jer hocu da menjam cilindar i ostao da stavim neki kit ali nisam bas strucan.
Evo slika:
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Sediste je bilo lose pa sam ga tapacirao juce
Posted ImagePosted Image

#2 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 15 July 2015 - 09:31

Da dodam narucio sam danas prednje plocice malossi i zadnje pakne.

#3 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 15 July 2015 - 09:50

Izvinjavam se sto pisem post za postom ali ne mogu da editujem, ne znam zbog cega. Zamenjen usisnik kod karburatoda, stara guma bila uzasna ispucala cela i vukao fals vazduh, imao rupu od 40-60km/h

#4 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 15 July 2015 - 22:22

Vidim da posao ide u pravom smeru sredjivanja...
Sta si planirao ili bolje da pitam sta bi ocekivao od skutera, da bi znali kako da te savetujemo po pitanju buduceg setupa?

#5 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 16 July 2015 - 00:25

Planiram neki 70cc setup ali se iskreno plasim nisam bas strucan po tom pitanju sto se tice stelovanja karburatora i uklapanja delova koji deo ide, mada u sustini zanima me i potrosnja tog 70cc setupa? Jer planiram da izvozim ovu sezonu ovako pa na zimu sledi farbanje i skupljanje para za setup. Jer mi skuter pretezno sluzi za posao do kog imam 25km. Planiram da ga farbam u rizla plavu, sta mislite ?

#6 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 16 July 2015 - 00:27

Evo opet post za postom, editovao bih ali ne moze :/ jel zna neko gde ima da se kupe one cevi od pleksigasa ili kako vec da napravim engel eyes.

#7 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 24 July 2015 - 08:56

E ovako posto sam se skripio nesto sa parama 😁 resio sam da menjam cilindar pa mi treba pomoc. Posto prelazimnsvaki dan minimum 50km i treba mi manjinpotrosac resio sam da stavim neki cilindar od 49 ccm samo kvalitetniji pa mi tu treba vasa pomoc, mozete li mi reci koji cilindar, da li da menjam karburator ? Koji kais koje rolnice ? Da li da menjam varijator, kvacilo ?U sustini vazno mi je ako mogu da izvvucem nekoh 90 po kilometar satu i da ima solidan start postobse vozi dosta po gradu ne treba mi da kida nesto posebno jer ne ocekujem previse od 49 cc.

#8 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 24 July 2015 - 09:07

Ako se ne varam zadnja guma je Michelin City Grip? E sad jel mi se cini ili je montirana u kontra smjeru gazista???

Ma najbolje da puknes base 70cc kit, tipa Malossi Sport. U kombinaciji sa nekim base auspuhom, recimo Tecnigas Trek / LeoVince ZX / i karburatorom dell 17.5 mozes postici dobre peformanse u istu, ako ne i nizu potrosnju koju bi imao i sa nekim 50cc kitom.

90kmh po satu tesko da ces uhvatiti sa serijskim variomatom, moguce je ali zavisi samo koliko laze sat. :)
Poznato je da fabricki variomat je tako konstruisan da nikada ne izbaci remen do vrha. Recimo Malossi Multivar bi bio pun pogodak.
Stavi na papir sa koliko para raspolazes pa vidi...Ovo sve sto sam nabrojao je nekih, grubo receno, 250 - 300 eura.

#9 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 24 July 2015 - 09:13

Ma montirana u kontra smeru, i cak je ovaj decko od koga sam kupio napred stavio siri gumi a nazad uzu, trebam ovih dana da skinem ima. Problem ne mogu da odvijem jedan sraf na auspuhu kod cilindra kao da je neko zavario plasim se da ne polomim,pazi u sustini ja sam planirao 200-300e mozda i jos malo vise ali sve polako dep po dep mislio da uzmem sada cilindar pa na primer za 2-3nedekje drugi deo i tako,a planirao sam i variomat da zamenim. Testirao sam potrosnju 2 puta do sada od cepa do cepa vozim tipa 80km otvoreno i mozda 20 km grad-selo prvi put je bila 2.7l a drugi 3.3l tada sam ga malo vise stisao ali to je stvarno lagana voznja, meni bi tako nesto odgovaralo do 3.5l/100km pa zbog toga ne bih 70cc ali u sustini volim po nekad da ga stisnem 😁

#10 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 24 July 2015 - 09:15

A da sta mislis o leo vine rr ? Imam jedan u ponudi i kolikk vredi taj polovan eksteq ocuvan kao nov ?

#11 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 28 July 2015 - 10:50

Ljudi pojavio mi se problem evo drugi put cistin filtet, cistio sam ga pre jedno 200-300km i evo opet imam ulja u kutiji filtera na dnu

#12 Baki

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 391 posts
  • MestoBeograd
  • VozimSprint Falcon

Posted 28 July 2015 - 13:27

Kod 2t motora je to normalno ali ne u velikim kolicinama jer je to znak da usisne lamelice ne zatvaraju dobro, proveri ih.

#13 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 28 July 2015 - 17:52

Sutra skidam opet i proveravam ih, najverovatnije su one, nego nesto mi je lenj pri startu posle od 30 vuce kao lud i nesto kao da mi krci(melje) dole u dekli sta bi moglo ? Koje rolnice da stavin gramazu ?

#14 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 28 July 2015 - 17:54

Danas sam mu ispustio komplet vodu i sipao antifriz, stavio drugu prednju gumu, tj ona sto je bila nazad stavio napred, a zadnju sam kupio. Posted ImagePosted Image

#15 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 01 September 2015 - 12:22

Nisam pisao odavno 😁 promenio sam filter vazduha posto je stari bio uzasan,stavio sam mallosi crveni, ispustio sam koplet ulje i sipao ipone scooter od jagode u njemu je bio neki dvotaktol. Cistio sam mu i karburator koji je bio uzasno prljav cini mi se da ga predhodni vlasnik nikad nije cistio, kada sam ocistio i sklopio tu je nasta problem dihtung koji spaja je propao pa sam morao da stavljam onu crnu masu da spoji to i sada svaki put kada otvaram moram isto :/. A da u akumulatoru je valjda od ove vrucine isparila kiselina malo pa nije hteo da pali, dopunio sam sa destilovanom vodom i sada radi odlicno. Trenutno je to odradjeno nije puno ali polako se krecem :)

#16 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 01 September 2015 - 12:29

Pretpostavljam da je malossi red sponge filter protocniji nego fabricki pa je vjerovatno potrebno prestelovati karburator.

#17 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 01 September 2015 - 12:31

Da da, ja ga stelovao nesto kao ali mislim da to nije bas najbolje, bas dosta sam zatvorio staf za vazduh i sada ide isto kao sa starim filterom cini mi se da je ok ☺️

#18 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 01 September 2015 - 20:29

Da dodam posto sam danas imao nekog vremena viska resio sam da ofarbam auspuh jer mi je ostalo nesto onog crnog spreja za visoke temperature, lepo je ispalo evo i slike
Posted Image
Kod predhodnog vlasnikabse ova plastika istopila i zalepila jedva sam je skinuo cak se neki deo polomio ali nema veze ovaj auspuh je privremeno samo, a bilo mi je ruzno da ga vozim onako zardjalog 😝


#19 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 03 September 2015 - 18:20

Danas stigli semerinzi poslao Mario 😀
Posted Image
A takodje mi danas stigli i ublazivaci varijatora, mnogo se culo stari se pojeli.
Posted Image
Kada budem imao vremena montiram i slikam sve 😁

#20 StefanKajic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • MestoPozarevac, Zivica
  • VozimMalaguti Phantom F12

Posted 20 September 2015 - 20:53

Nisam dugo pisao nista pa ajde da pocnem 😁
Ovako skidao sam cilindar on je u dobrom stanju ali sam video da je busen na 40.25, klip je bio Prox koji je u uzasnom stanju, ja sam presao nekih 1500-2000km a decko ovaj mi kaze da je stavio nov klip.
Vidim da ima porucivanje sa RP pa me zanimaju nekoliko stvari ovako da li su ovo isti varijatori:
http://www.racing-pl...87#.Vf7w1yNXenM

http://www.motobox.r...duct/view/7/735


I misljenje o ovome ?
http://www.racing-pl...87#.Vf71eyNXenM





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users